Zarządzanie

Ciocia Jadzia & Co.

Ciocia Jadzia & Co.

Jak zarządzać krewnymi w rodzinnej firmie – radzi Wojciech Haman, psycholog i trener specjalizujący się w szkoleniach dla menedżerów.

Rozmawiała: Ewa Pągowska 23.01.2020
Kiedy mówią o nas źle

Kiedy mówią o nas źle

Internet zrewolucjonizował rekrutacje. Ułatwia poszukiwanie kandydatów, ale pozwala też dzielić się opiniami o firmie. Jeśli te są negatywne, to potencjalni pracownicy zwykle omijają ją szerokim łukiem. Co zrobić, by to zmienić.

Prześwietlamy dewelopera

Prześwietlamy dewelopera

Chciałbyś zainwestować w mieszkanie? Choć upadłości i przekręty deweloperów nie są już tak częste, to warto znać kilka sposobów, by ich sprawdzić. Radzimy, jak to zrobić.

3 kroki do skutecznego webinaru

3 kroki do skutecznego webinaru

Są jedną z najbardziej angażujących form content marketingu, poprzez spotkanie na żywo z odbiorcami, wchodzenie z nimi w interakcje oraz poruszanie ściśle określonej tematyki.

Na zachód bez problemów, czyli sprawna logistyka

Na zachód bez problemów, czyli sprawna logistyka

Dobra organizacja to podstawa logistyki. Dzięki niej wszelkiego rodzaju towary będą dostarczone na miejsce o czasie, bez nieprzewidzianych problemów, z poszanowaniem dla środowiska. Nawet, jeśli tym, co trzeba przewieźć, jest coś bardzo nietypowego. Ot, choćby wyścigowy bolid.

materiał powstał we współpracy z partnerem: Raben 12.12.2019
Przeniesienie firmy za granicę

Przeniesienie firmy za granicę

Czy przenieść firmę za granicę? Takie pytanie zadaje wielu polskich przedsiębiorców. W czasach rosnących kosztów wydaje się, że jest to dobry pomysł. Jeśli przeniesienie jest wyłącznie formalne, wówczas narażamy się na poważne konsekwencje.

Jednostki do zadań specjalnych

Jednostki do zadań specjalnych

Coraz popularniejsze w firmach Biura Zarządzania Projektami (PMO), które pomagają rozwijać innowacyjny i konkurencyjny biznes, często nie spełniają pokładanych w nich nadziei. Tym bardziej warto uczyć się od najlepszych.

Nie zwlekaj, działaj! PPK nadchodzi

Nie zwlekaj, działaj! PPK nadchodzi

Niecałe cztery miesiące – tylko tyle czasu będziesz miał na podpisanie umowy o zarządzanie PPK. Jeśli twoja firma zatrudnia od 50 do 249 pracowników, to zegar zacznie bić pierwszej nocy 2021 r. Przygotuj się na to już teraz!

PPK u największych

PPK u największych

PPK to wyzwanie dla niemal każdej firmy w Polsce. Jak poradził sobie z nim największy prywatny pracodawca w kraju, Jeronimo Martins – właściciel m.in. sieci Biedronka?

Na ratunek

Na ratunek

Polska jest w ogonie Europy, jeśli chodzi o bezpieczeństwo na drogach. Ale od niedawna należy też do nielicznych krajów, w których kierowcy mają dostęp do innowacji, jaką jest automatyczne wykrywanie wypadku połączone z błyskawiczną reakcją ubezpieczyciela, który organizuje pomoc.

Maciej Kot 26.11.2019
PPK – zyskają pracownicy, zyskają firmy

PPK – zyskają pracownicy, zyskają firmy

Wprowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych to przede wszystkim sposób na zwiększenie emerytur dla pracowników. Ale PPK to coś więcej, bo korzyści, jakie dają, mają też wymiar społeczny i gospodarczy.

PPK i co dalej

PPK i co dalej

Do 25 października duże firmy miały obowiązek podpisać umowę z wybraną instytucją finansową o zarządzanie PPK. W styczniu przyszłego roku dołączą do nich biznesy średnie, a w lipcu – małe. Co powinny wiedzieć o tym programie?

Nadciąga PPK dla średnich firm. Nie powtórz błędów dużych!

Nadciąga PPK dla średnich firm. Nie powtórz błędów dużych!

Od 1 stycznia 2020 r. przedsiębiorstwa zatrudniające od 50 do 249 pracowników będą musiały oficjalnie rozpocząć proces wdrażania PPK. Doświadczenia ostatnich miesięcy pokazują, że jeśli pierwsze działania nie zostaną podjęte jak najszybciej, dotrzymanie ustawowych terminów będzie arcytrudne.

Czego chcą pracownicy

Czego chcą pracownicy

Największym wyzwaniem dla pracodawców jest dopasowanie ich propozycji benefitów do tego, czego oczekuje personel – wynika z najnowszych badań.

Programowanie lojalności

Programowanie lojalności

Programy lojalnościowe przeżywają w Polsce rozkwit. Firma, która chce na tej ich dobrej passie skorzystać, powinna jednak pamiętać, że nie wystarczy po prostu dawać punkty i nagradzać. Potrzeba czegoś więcej.

Aleksander Sławiński 25.09.2019
Klucz do serca kluczowych

Klucz do serca kluczowych

O kluczowych pracowników, od których zależy konkurencyjność naszej firmy, warto zabiegać i dbać o to, aby związali się z nami na dłużej. Przedsiębiorstwa zyskały w tych zabiegach silnego sprzymierzeńca: specjalne ubezpieczenie skierowane do najbardziej wartościowych pracowników, które łączy funkcję ochrony życia z dodatkowym programem emerytalnym.

Czego chcą pracownicy

Czego chcą pracownicy

Największym wyzwaniem dla pracodawców jest dopasowanie ich propozycji benefitów do tego, czego oczekuje personel – wynika z najnowszych badań.

Czyńcie korzyść

Czyńcie korzyść

Benefity, czyli pozapłacowe świadczenia pracownicze, stały się już w Polsce standardem. W 2018 r. co najmniej jedno takie świadczenie dostawało 87 proc. pracowników. Rynek benefitów dynamicznie się rozwija, a wraz z nim świadomość tkwiącego w nich potencjału. Niestety – nietrudno go zmarnować.

Jak zorganizować firmowy event

Jak zorganizować firmowy event

Urodziny firmy, otwarcie nowej siedziby, osiągnięcie biznesowego sukcesu… Każdy powód do świętowania jest dobry. Gorzej z możliwościami zorganizowania firmowej imprezy. Podpowiadamy, jak to zrobić samodzielnie. A także kiedy lepiej zadzwonić po specjalistów.

Elastyczność 2.0

Elastyczność 2.0

Na polskim rynku ubezpieczeń dla firm pojawił się nowatorski produkt łączący w sobie możliwości prywatnej opieki medycznej i ubezpieczenia na życie dla pracowników. Ale to nie jedyna jego zaleta.

Jak się uniezależnić od dekoncentracji

Jak się uniezależnić od dekoncentracji

Badania wykazały, że aż 40 proc. pracowników przeznacza znaczną część swojej energii na działania operacyjne i „polityczne” (intrygi, plotki, dziesiątki niemerytorycznych maili dowodzących swojej racji, jałowe spotkania); zasypują siebie wzajemnie wiadomościami w trybie CC. Dopiero gdy zbliża się termin realizacji zadania, uwijają się nerwowo, wokoło narzekając.

Kiedy trzeba się spotkać

Kiedy trzeba się spotkać

W każdej firmie, w której podejmuje się wiele decyzji biznesowych, trzeba mieć miejsce, w którym da się wygodnie przeprowadzić spotkanie. A jeśli jest więcej oddziałów? Wtedy dodatkowo przyda się nowoczesna technologia. Do tego potrzebna jest oczywiście sala konferencyjna – odpowiednio wyposażona i zaprojektowana z głową.

Fiat Tipo w leasingu, czyli dobre auto w korzystnej cenie

Fiat Tipo w leasingu, czyli dobre auto w korzystnej cenie

Z punktu widzenia przedsiębiorcy auto musi być funkcjonalne, niezawodne, oszczędne, czyli po prostu dobrze zaprojektowane. Dobrze jednak, by zakup takiego samochodu można było sfinansować na dobrych warunkach. Fiata Tipo można kupić bardzo korzystnie, bo

Flota bez problemów

Flota bez problemów

Małe i średnie firmy nie potrzebują menedżerów floty, którzy zajmowaliby się tylko i wyłącznie obsługą samochodów. Tym bardziej że zarządzanie flotą stało się prostsze, dzięki technologiom oraz korzystniejszej niż kiedyś ofercie sprzedawców aut i firm finansujących zakup pojazdów.

Jarosław Horodecki 16.07.2019
Bądź radykalnie szczery

Bądź radykalnie szczery

Buduje zaufanie, tworzy mosty. Radykalna szczerość otwiera drzwi do takiego rodzaju komunikacji, który pomaga osiągać zakładane rezultaty. Bo mówienie nawet trudnej prawdy to okazywanie troski.

Zielono i elastycznie w całej Polsce

Zielono i elastycznie w całej Polsce

Korzystny dla naszej gospodarki czas przełożył się na aktywność biurowych deweloperów. Nowe inwestycje powstają zarówno w dużych, jak i małych miastach. Są bardziej przyjazne pracownikom, środowisku naturalnemu, a także mniejszym firmom.

Technologia i dobrostan

Technologia i dobrostan

Nowoczesne rozwiązania technologiczne nie tylko pomagają sporo zaoszczędzić na kosztach użytkowania biura, lecz także lepiej zorganizować w nim pracę i bardzo poprawić jej komfort. Z korzyścią dla biznesu, pracowników i środowiska.

Robert Mierwiński 25.06.2019
Biuro jest nasze

Biuro jest nasze

Aranżacja biura powinna nie tylko odzwierciedlać wizję architekta oraz zadania i charakter firmy, ale także wspierać pracowników w ich codziennym funkcjonowaniu.

Firmowe  auta do miasta

Firmowe auta do miasta

Małe miejskie auto dla firmy powinno być oszczędne, funkcjonalne i pakowne. Takich narzędzi pracy na czterech kółkach jest na rynku bez liku.

Firma pod nadzorem

Firma pod nadzorem

Czujniki ruchu wszczepione w podłogę, czytniki linii papilarnych, zabezpieczone pomieszczenia i wszechobecne kamery – tak wyglądają kosztujące krocie systemy monitoringu w korporacjach. W małych firmach wystarczy jednak mądrze zaprojektowany zestaw kamer

Otwarty  dialog się opłaca

Otwarty dialog się opłaca

Kiedy wdrażamy zmiany, usuwamy przeszkody na drodze do celu, poprawiamy jakość, efektywność – za każdym razem potrzebne są rozmowy ze współpracownikami. Tylko że często są trudne i nieraz źle się kończą. Nauczmy się więc prowadzić otwarty dialog.