Wywiady
STELLIS to nie tylko narzędzie do sprzedaży biletów. Wywiad z Łukaszem Gąsiorowskim
To m.in. dzięki naszym narzędziom padł rekord frekwencyjny w trakcie tegorocznego meczu Ruch Chorzów-Wisła Kraków - mówi Łukasz Gąsiorowski, CEO STELLIS.
Startup ReSpo.Vision - specjaliści od danych. Wywiad z Mateuszem Szalą
Technologia ReSpo.Vision dociera na coraz więcej rynków - jesteśmy już obecni nie tylko w Europie, ale również w Azji i obu Amerykach. Inwestorzy są bardzo zainteresowani naszą działalnością, co wkrótce może się przełożyć na ciekawe ogłoszenie - zapowiada Mateusz Szala, Co-founder ReSpo.Vision.
FC.APP pomaga w organizacji turniejów i sparingów. Wywiad z Rafałem Warchołem
Tworzymy społeczność, łączymy ludzi w bardzo uporządkowanym systemie. Jesteśmy produktem skierowanym przede wszystkim do środowiska piłkarskiego, choć myślimy o skalowaniu rozwiązania na inne dyscypliny - zapowiada Rafał Warchoł, CEO FC.APP.
Jak Ekstraklasa próbuje przyciągać nowych fanów? Wywiad z Marcinem Animuckim
Ekstraklasa od ponad dekady inwestuje w innowacyjne rozwiązania technologiczne. Podpatrujemy zagraniczne ligi, wspieramy rodzime kluby w rewolucji technologicznej, nie zamierzamy zwalniać - mówi Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasy S.A.
Technologia wkracza na orliki. Wywiad z Łukaszem Wróblem
Orlikfy pomaga w organizacji gier orlikowych. To aplikacja zarówno dla organizatorów, jak i graczy - wyjaśnia Łukasz Wróbel, founder Orlikfy.
Smarter Diagnostics, czyli sposób na długowieczność sportową. Wywiad z Bartoszem Boruckim
Dostarczamy narzędzia diagnostyczne oraz oprogramowanie AI pozwalające znajdować deficyty w układzie mięśniowo-szkieletowym i tworzyć do nich spersonalizowane rekomendacje, które pozwalają unikać urazów - tłumaczy Bartosz Borucki, CEO Smarter Diagnostics.
Bez planu B. Na nasz rachunek z Anną Marią Żurek
W ostatnich odcinkach cyklu „Na nasz rachunek” dominowała sztuczna inteligencja. Tym razem chcielibyśmy opowiedzieć wam trochę o branży rozrywkowej i koncertach – zwłaszcza że letni sezon wydarzeń zbliża się wielkimi krokami. Bohaterką tej odsłony jest Anna Maria Żurek, współtwórczyni (i była szefowa) platformy Going., a obecnie startuperka ruszająca z nowym projektem.
Networkingu można się nauczyć. Wywiad z Magdaleną Błyskosz
Moim celem jest stworzenie firmy o międzynarodowym zasięgu, która stanie się pomostem między rynkami i talentami, pomagając przedsiębiorcom skalować ich działalność – mówi Magdalena Błyskosz.
Lepiej być sprytnym, niż najtańszym [WYWIAD]
Wojnę cenową łatwo jest zacząć, ale trudno zakończyć. Pozycjonowanie marki wyłącznie za pomocą ceny jest trudne i wątpliwe – mówi Tomasz Stec, partner w firmie Simon-Kucher uznawanej za światowego lidera doradztwa cenowego.
Jestem świadoma swoich możliwości. Wywiad z Julią Stankiewicz
Dawanie odpowiedzialności na wczesnym etapie sprawie, że młodzi ludzie szybciej wspinają się po kolejnych szczeblach kariery – wskazuje Julia Stankiewicz.
Dolina Kwantowa. Wywiad z Julią Sławińską
Scenariusz, w którym w niedalekiej przyszłości każdy ma dostęp do komputera kwantowego, uważam za nierealny – uważa Julia Sławińska, naukowczyni z holenderskiego startupu QphoX rozwijającego ideę kwantowego internetu.
Była franczyzobiorczynią Żabki, teraz rozwija się w strukturach sieci
Rada Franczyzobiorców odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu współpracy między franczyzobiorcami a przedstawicielami sieci. Jak działa rada, jakie ma plany na przyszłość i jak jej członkowie dbają o rozwój biznesów franczyzobiorców, opowiada Izabela Jeniec-Kardasz, wieloletnia franczyzobiorczyni Żabki, członkini i przewodnicząca Rady Franczyzobiorców, a od 1 lutego dyrektorka ds. relacji z franczyzobiorcami.
Złota era dezinformacji. Wywiad z dr. Konradem Ciesiołkiewiczem
Podczas zaprzysiężenia Donalda Trumpa szefowie platform cyfrowych siedzieli w pierwszych rzędach. Obok zaspokojenia potrzeb narcystycznych najwyraźniej chcą wykorzystać gigantyczną biznesową szansę – mówi dr Konrad Ciesiołkiewicz, ekspert od edukacji informacyjnej i bezpieczeństwa cyfrowego, członek Państwowej Komisji ds. przeciwdziałania pedofilii.
Efekt skali dopiero przed nami. Wywiad z Maciejem Szymczykiem
Kiedy nasze rozwiązanie złapie rozpęd i w pełni je udoskonalimy, pomyślimy nad transferem doświadczenia do innych krajów – zapowiada Maciej Szymczyk.
Żaden rząd nie zaryzykuje gruntownej reformy edukacji. Wywiad z Marią Szuster
W dłuższej perspektywie każdy rząd boi się radykalnych reform, bo one zawsze oznaczają opór części społeczeństwa, a w tej grze chodzi przede wszystkim o reelekcję – przekonuje Maria Szuster.
Nie kupimy, ale zbudujemy własny komputer kwantowy. Wywiad z płk. Markiem Życzkowskim
Szczegóły techniczne konstrukcji komputerów kwantowych powinny pozostać na poziomie popularnonaukowego opisu, a opinia publiczna nie powinna znać wszystkich szczegółów dotyczących osiągnięć technologicznych – mówi płk Marek Życzkowski, prof. WAT w Warszawie, który kieruje jednym z zespołów pracujących nad pierwszym polskim komputerem kwantowym.
W Dolinie Krzemowej możesz być, kim chcesz. Wywiad z Jankiem Bartkowiakiem
Widzę się raczej w biznesie impactowym – chce zmieniać edukację i mindset dotyczący tworzenia innowacji – mówi Janek Bartkowiak.
Wsłuchujemy się w potrzeby przedsiębiorców [WYWIAD]
Gwarancje BGK są dowodem na to, że odpowiedzialna polityka państwowa jest w stanie współgrać z mechanizmami rynkowymi – przekonuje Mateusz Olszak, dyrektor Departamentu Gwarancji i Poręczeń Banku Gospodarstwa Krajowego.
VIP, czyli Very Important Pasażer
Strefa VIP Line na Lotnisku Chopina została stworzona dla pasażerów, którzy cenią sobie dyskrecję, komfort i czas – mówi Monika Jaszczura-Synowiec, Kierownik Działu Obsługi Pasażerów.
Rekrutacja za dychę. Wywiad z Różą Szafranek
Kwiatki w benefitach: „Wypłacamy wynagrodzenie na czas”, zatrudnianie „ludzi od Mariana” i sprawdzanie vibe’u. Jak rozpoznać fikcyjne rekrutacje, opowiada Róża Szafranek, headhunterka.
Rolnik jest też menedżerem, który ma osiągać zyski
Zrównoważone rolnictwo dba o środowisko, ale też nie zapomina o tym, że produkcja ma być opłacalna – mówi Małgorzata Bojańczyk, dyrektorka Polskiego Stowarzyszenia Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności.
Big tech może wiele nauczyć. Wywiad z Natalią Siwek
Mamy w kraju niski poziom inwestycji publicznych, a przy tym nie ściągamy na większą skalę zagranicznych inwestycji prywatnych – uważa Natalia Siwek.
"To zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego". Ekspert przestrzega przed współpracą z big techami
Rozwiązanie, w którym rząd podejmuje decyzję o właściwie niekontrolowanym przepływie danych administracji publicznej i polskich obywateli poza terytorium kraju, to sytuacja będąca realnym zagrożeniem dla naszej suwerenności i bezpieczeństwa narodowego - przekonuje Wiesław Wilk, prezes związku Polska Chmura, CTO w Polcomie.
Agenci z licencją na usprawnianie
Agenci AI to jeden z pięciu kluczowych trendów technologicznych, jakie wskazaliśmy w naszym materiale poświęconym prognozom na 2025 r. Agentowa sztuczna inteligencja ma się różnić od dominujących obecnie rozwiązań bazujących na statycznych regułach oraz danych. O tym, na ile jest to przełomowa technologia, rozmawialiśmy w drugim odcinku programu „Polskie AIQ”, a naszymi gośćmi byli Estera Haas-Abgarowicz, Head of AI w Asseco Poland, oraz Cezary Grabowski, Chief Development Business Officer, RentInvesto.app.
Tłusty czwartek z misją: weź w udział w akcji "Zamień pączka na ciepły posiłek dla Dziecka"
Tłusty czwartek to dla wielu firm okazja do słodkiego poczęstunku dla pracowników, ale dla setek tysięcy dzieci w Polsce to kolejny dzień zmagań z głodem. Niedożywienia wciąż jest ogromnym wyzwaniem społecznym, choć często pozostaje niezauważone. O skali tego problemu i o tym jak decyzje przedsiębiorców mogą wpłynąć na życie najmłodszych opowiada Aleksandra Mielczarek-Cegielska, z Fundacji Pociecha.
Przedsiębiorco, nie bujaj w obłokach! Radzimy, jak przenieść firmę do chmury, by miało to sens [WEBINAR]
Jak optymalizować koszty wdrożenia chmury? Jak liczyć zysk z inwestycji? Na co zwracać uwagę przy wyborze dostawcy rozwiązań chmurowych? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszym najnowszym webinarze przygotowanym we współpracy z Cloudware Polska!
Exit i kolejny startup w planach. Volodymyr Turchak wychodzi z myREST [WYWIAD]
Po prawie ośmiu latach Volodymyr Turchak decyduje się na exit z myREST. Co skłoniło go do takiej decyzji i jakie ma plany na najbliższe miesiące?
Wyjść poza własną bańkę. Wywiad z Aleksandrem Duninem
Tym, co ja uwielbiam w Timeleft, jest różnorodność – dzięki aplikacji mogę poznać ludzi, których być może nigdy bym nie poznał, gdyż po prostu jest nam nie po drodze w pewnych kwestiach – wskazuje Aleksander Dunin, Lead Experience Manager w Timeleft.
Budzimy się w świecie, który nie lubi filtrów. Wywiad z twórcami PicMe
Kiedy jakiś czas temu mieliśmy jakieś nowe pomysły, radziliśmy się głównie przyjaciół. Dziś łapiemy się na tym, że czasami wolimy poprosić o ocenę algorytm – mówią Michał Czyżewski i Piotr Zarzycki, pomysłodawcy aplikacji PicMe.
W ciągu najbliższej dekady ustanowimy trwałą obecność człowieka na Księżycu [WYWIAD]
Państwa i narodowe instytucje w dużym stopniu muszą partycypować w wyścigu księżycowym, w innym wypadku prywatne firmy po prostu go sprywatyzują. Mówiąc wprost: istnieje teraz realne zagrożenie, że prywatne przedsiębiorstwa zmonopolizują dostęp do zasobów na Księżycu – tłumaczy Mikołaj Podgórski, COO i współzałożyciel Scanway S.A.
Wszyscy potrzebujemy duchowości [WYWIAD]
W świecie na krawędzi musimy zrozumieć, że szczęście nie jest jednostronne, bo bierze się ze wspólnego harmonijnego współistnienia. – Dzięki współczuciu przetrwaliśmy jako społeczności ludzkie – mówi Latri Khenpo Nyima Dakpa Rinpocze.
Telefony w naszych głowach. Wywiad z dr. Deanem Burnettem
Smartfon w rękach dziecka to samo zło? Dean Burnett, naukowiec zajmujący się badaniem mózgu i autor wielu edukacyjnych książek, ma odmienne zdanie.
6 milionów akcji i ambitna wizja – Maciej Zientara wkracza do Prime ASI [WYWIAD]
O długoterminowej wizji, roli sztucznej inteligencji w inwestycjach oraz synergii z Prime ASI, rozmawiamy z Maciejem Zientarą, nowym inwestorem funduszu Prime ASI.
Interesują mnie przede wszystkim ludzie. Wywiad z Tytusem Cytowskim
Jako anioł biznesu w ElevenLabs odniosłem niemały sukces, ponieważ po 18 miesiącach od momentu, kiedy ich poznałem, dopięli znacznie większą rundę finansową, przechodząc tym samym na poziom, w którym przestałem być potrzebny w codziennej pracy – wskazuje Tytus Cytowski, założyciel Cytowski & Partners, jeden z pierwszych inwestorów ElevenLabs.
Gorąca okazja. Czy warto inwestować na Bliskim Wschodzie? [WYWIAD]
Jak inwestować na Bliskim Wschodzie? I dlaczego Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Katar mogą być dziś dla polskich startupów bardzo atrakcyjne – opowiada Małgorzata Filipowska, Portfolio & Platform Manager w funduszu Seedstars International Ventures.