Narzędzia HR usprawnią pracę i pozwolą zaoszczędzić czas

Narzędzia HR / Fot. Mimi Thian, Unsplash.com
Narzędzia HR / Fot. Mimi Thian, Unsplash.com
Narzędzia HR mogą znacznie podnieść komfort pracy, jednak trzeba wybrać je z głową. Łatwo bowiem trafić na usługi, które oferują kiepską funkcjonalność i jedynie próbują skłonić nas do zakupu.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jakie są najlepsze narzędzia HR w Polsce? Przygotowaliśmy mini zestawienie z polecanymi rozwiązaniami. Kierowaliśmy się głównie tym, aby nie były to oczywiste aplikacje, z których korzysta każdy szanujący się HR-owiec. Zamiast tego wybraliśmy narzędzia, które nie są zbyt popularne w Polsce, a jednak powinny być!

Narzędzia HR - nowoczesne i do stosowania w Polsce

Pierwszym narzędziem jest Process Street. To świetne rozwiązanie do przekształcania procesów w interaktywne listy kontrolne. Dzięki temu możemy tworzyć łatwe w obsłudze listy, które zapewnią wygodną współpracę i sprawią, że nawet nowo zatrudnione osoby będą w stanie realizować wiele zadań bez wcześniejszych szkoleń i spotkań. 

Dział HR może stworzyć np. konkretny plan onboardingowy i wysłać go pracownikowi. Ten będzie realizował poszczególne zadania i odhaczał je w Process Street. Wówczas bez problemu sprawdzimy jego postępy i ocenimy, czy potrzebna jest jakaś pomoc z naszej strony. 

Polecane narzędzia HR to również Workbright. Jest to specjalne oprogramowanie, które zmienia procesy związane z zatrudnianiem, oparte na dokumentach papierowych, w nowoczesne smart formularze. Te z kolei wysyłamy pracownikom w 100% zdalnie, umożliwiając wypełnianie poszczególnych dokumentów na komputerze czy nawet smartfonie. Do tego narzędzie automatyzuje niektóre zadania HR, sprawiając, że dział kadr zyskuje więcej czasu na inne prace. 

Kolejne narzędzie HR, które polecamy to Staff Squared. To dopracowane, nowoczesne rozwiązanie do zarządzania ludźmi. Możemy tutaj np. planować urlopy, śledzić czas pracy, przechowywać dokumenty HR, oceny pracownicze i inne pliki w odpowiednio stworzonych do tego miejscach, czy też generować różnego typu raporty i mieć wgląd w ogólną produktywność firmy. Plus: cały system jest zgodny z RODO. 

Na koniec polecamy jeszcze Know Your Team. To świetne narzędzie HR do budowania zaangażowania pracowników. Umożliwia tworzenie sesji online 1-na-1 z menadżerem, pozwala na przeprowadzanie quizów ze znajomości kultury organizacyjnej, a także zapewnia funkcje do tworzenia i wysyłania różnego typu pytań, sprawdzających wiedzę o firmie. Do tego zyskujemy dostęp do cennej wiedzy, opracowanej przez ok. 1000 menedżerów HR z całego świata. Są to różnego rodzaju badania, poradniki i wskazówki z zakresu zarządzania ludźmi i pracy w branży HR.

Mamy nadzieję, że wszystkie te aplikacje i narzędzia okażą się przydatne. A dodatkowo zachęcamy do sprawdzenia, jakie są trendy w rekrutacji na 2021 r.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY