Raporty
Raport Efektywność Kosztowa. Narzędzia dla poprawy firmy
Zoptymalizować da się każdy element funkcjonowania firmy. Przedstawiamy nietypowe rozwiązania, które zdobywają coraz większą popularność w Polsce i na świecie.
Raport Efektywność Kosztowa. Sprawdzian dla biznesu
Masz firmę? Zacznij szukać oszczędności! To ostatni dzwonek na poprawę efektywności prowadzenia działalności gospodarczej.
Franczyza. Ratunek czy rzeźnia dla polskich sklepów
Pandemia przyniosła od dawna oczekiwane wyhamowanie liczby zamykanych sklepów spożywczych w Polsce. Główny powód? Wielka ekspansja franczyzy.
Raport Cyberbezpieczeństwo. Cyfrowe krwawe diamenty
Zero-day w cyfrowym świecie to potężna broń. Niczym peleryna niewidka osłania szpiegów i cyberprzestępców. W cyberprzestrzeni najbardziej niebezpieczni są gracze niewidzialni. Dziś to najpilniej strzeżony, okryty tajemnicą i niewidzialny rynek na świecie.
Do końca roku 6 mln Rosjan bez pracy
Czy Rosję czeka powrót do zapaści na wzór trudnych początków lat 90.? Izolacja kraju i międzynarodowe sankcje zaczynają przynosić efekty.
Raport Cyberbezpieczeństwo. Jak chronić firmę przed cyberatakami
Liczba cyberataków rośnie w błyskawicznym tempie. Szykuj się na wojnę, bo lepiej nie będzie.
Nowe reguły gry w fotowoltaice
Jeśli do tej pory nie zamontowałeś instalacji fotowoltaicznej w swojej firmie, nie możesz liczyć na preferencyjne warunki rozliczeniowe. Nie oznacza to, że inwestycja nie jest opłacalna.
Efekt motyla: to będzie rok głodu
Indie liczyły na zysk ze spożywczej niszy, którą zwolniła pogrążona w wojnie Ukraina i sparaliżowana sankcjami Rosja. Plany ekspansji zbożowej ukróciła klęska żywiołowa.
Sypień: "Carrefour to jedyna sieć na polskim rynku, która istnieje w różnych kanałach dystrybucji"
Nie widzę możliwości, by przedsiębiorca, który otworzy z nami supermarket, nie zarabiał – mówi Wojciech Sypień, dyrektor supermarketów franczyzowych Carrefour Polska.
Smart-Billing, czyli skuteczny sposób na tańszy prąd w dobie Net-Billingu
Ceny energii nie przestają rosnąć. O tym, że inwestycja w prąd z OZE i firmową instalację fotowoltaiczną to wciąż bardzo dobry pomysł, nie trzeba już przekonywać polskich przedsiębiorców. Pomimo wprowadzenia 1 kwietnia nowego systemu rozliczeń, prąd ze słońca to wciąż najtańsze źródło energii elektrycznej, choć już nie tak atrakcyjne.
Biznes niezależny energetycznie
Dynamiczny wzrost cen energii, który w ostatnim czasie dotkliwie zwiększa koszty działalności każdej firmy, skłania przedsiębiorców do szukania alternatywnych, tańszych źródeł energii. Jednym z nich jest instalacja fotowoltaiczna umożliwiająca wytwarzanie energii ze słońca.
Santander Leasing uruchomił ofertę najmu pojazdów
Małe firmy coraz częściej chcą wynajmować samochody bez obciążania zdolności kredytowej. Stąd też decyzja o przygotowaniu na platformie multisalon24.pl oferty wynajmu.
Wynajem długoterminowy to elastyczne rozwiązanie na miarę aktualnych potrzeb polskich firm
Wynajem długoterminowy samochodów w Carefleet zarówno dla dużych przedsiębiorstw, jak i mniejszych firm zapewnia nie tylko atrakcyjne finansowanie pojazdów, ale także kompleksowe wsparcie w bieżącej obsłudze floty. To szczególnie ważne w dobie wzrostu zainteresowania firm wynajmem jako alternatywą dla zakupu aut ze środków własnych i na kredyt.
Jeszcze niższe koszty… dzięki oszczędnej drukarce
Masz już energooszczędne żarówki i panele na dachu firmy? Świetnie, ale czas pójść dalej – oszczędzaj prąd podczas drukowania!
Bez podatkowego bólu głowy
Budzisz się zlany potem. Przyśniła ci się kolejna nowelizacja Polskiego Ładu? Nic strasznego, jeśli tylko dysponujesz odpowiednimi narzędziami.
Raport Cyberbezpieczeństwo. Jad w kolorowym papierku
Narzekaliście na zalew fake newsów w przestrzeni publicznej? To była rozgrzewka. Trolle dopiero zaczynają się rozkręcać, by coraz sprytniej nami manipulować. Nauczmy się przed tym bronić. Na początek – jak rozróżniać fejki od prawdy.
Wapienne ekoigloo, czyli jak wykorzystać beton konopny
Połączenie bardzo starych metod budowania z naturalnych materiałów z zupełnie nowoczesną troską o wygodę i bezpieczeństwo to pomysł startupu Domir. Firma oferuje budowę modułowych domów kopułowych z tzw. betonu konopnego.
Zielone strony biznesu. ESG, czyli warto być przyzwoitym
O wyzwaniach, jakie przed biznesem stawia coraz szerszy wymóg raportowania ESG, mówią Magdalena Obłoza i Oskar Kulik, eksperci ds. CSR i zrównoważonych finansów Banku BNP Paribas.
Jak zatrudnić do IT. Poradnik dla technologicznych analfabetów
QL, React, CSS3, Azure, Jira. Nic ci te słowa nie mówią, a prowadzisz firmę? Masz problem, bo brak ci podstawowych kompetencji, które pozwalają z głową zatrudniać specjalistów IT.
Przestrzeń do rozwoju dla osób przedsiębiorczych
Żabka zapewnia jeden z najnowocześniejszych modeli biznesowych na rynku oparty na wsparciu franczyzobiorców i tworzeniu dla nich coraz lepszych warunków do rozwoju biznesu.
Co sprzedawać w sieci?
Jak znaleźć produkty, które cieszą się największym zainteresowaniem klientów? Choć to zadanie dość trudne, to na podstawie analiz raportów i przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi da się wyszukać te kategorie produktowe, które przyciągną kupujących.
Jak złowić klienta w sieci
Jeśli chcemy rozpocząć sprzedaż w internecie, musimy przetestować kilka platform, które pozwolą nam trafić do naszych potencjalnych klientów. Potem być może przyjdzie czas na influencerów. Jak zacząć przygodę z e-commerce i zdobywaniem klientów? Podpowiadamy.
Raport Finansowanie przedsiębiorstw. Co w ofertach mają banki
Na rynku jest szereg nowych produktów. To m.in. środki związane z funduszami unijnymi, pieniądze dla firm lokalnych, dopłaty i zabezpieczenia.
Zielone strony biznesu. Nie bój się ESG!
Już niedługo nie tylko giełdowe spółki będą musiały wykazać, że działają w zrównoważony sposób, dbając o środowisko czy społeczność lokalną. Tajemniczy wciąż dla wielu skrót „ESG” oznacza, że tysiące przedsiębiorców będzie musiało spełnić dodatkowe wymagania. Podpowiadamy, jak to zrobić.
Ustawa coraz bliżej, czyli czas na rewolucję we franczyzie?
Przedsiębiorców prowadzących działalność franczyzową czeka gorący okres. Ministerstwo Sprawiedliwości powróciło do pomysłu uregulowania tej formy działalności.
Kroplówka w czasie kryzysu
Wojna nałożyła się na rosnącą inflację, słabego złotego i problemy z surowcami. Dlatego firmy czują się niepewnie. Ale jest też światełko w tunelu. Banki chcą pożyczać więcej.
Elastyczność lekiem na trudne czasy. Polskie firmy odbudują źródła dostaw i znajdą nowe rynki zbytu?
Wojna w Ukrainie uderzy w polskie firmy. Tyle że te nauczone doświadczeniami z pandemii, dobrze sobie poradzą i odbudują źródła dostaw lub znajdą nowe rynki zbytu – mówi Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes Banku Pekao S.A.
Mnożenie przez zero może się opłacać
Głośno mówi się na świecie o potrzebie wdrożenia rozwiązań prowadzących do gospodarki zeroemisyjnej. Coraz ważniejszy w tej dyskusji staje się głos branży nieruchomości. Dlaczego? Bo aż 40 proc. emisji dwutlenku węgla pochodzi z tego sektora.
Nowe technologie w faktoringu pomogą firmom z branży transportowej
Wraz ze stałym rozwojem technologii obserwujemy coraz większą ilość usług, które w pełni realizowane są w środowisku cyfrowym. Trend ten zaobserwować można również w sektorze usług finansowych.
Wymiana międzynarodowa kluczem do sukcesu
Lidl funkcjonuje w 31 krajach, a to daje nie tylko niepowtarzalną szansę na wymianę doświadczeń w międzynarodowym otoczeniu, ale także gwarantuje rozwój i doskonalenie swoich umiejętności.
Raport Bezpieczna firma. Jak ubezpieczyć firmę
Trudne czasy wymagają konkretnych decyzji. Postaw na poprawę bezpieczeństwa w swojej firmie.
Raport Elektromobilność. Czy auta na prąd mogą być tanie
Z roku na rok ceny elektryków maleją, poprawiają się parametry techniczne samochodów, pojawił się też program rządowych dopłat „Mój elektryk”. Mamy więc już sporo możliwości, by kupić elektryczne auto, które nie będzie kosztować tyle, co kawalerka w Warszawie.
Raport Cyfrowa rewolucja. Dogonić digitalowe zmiany
Nie musimy być drugim Google’em, ale bez wdrożenia chociażby podstawowych narzędzi będziemy przegrywali w walce o wzrost przychodów.
Raport Pracownik w centrum uwagi. 5 zasad dobrej komunikacji
W czasach, gdy dystans społeczny stał się naszą codziennością, oczekiwania i potrzeby pracowników się zmieniły. Zmieniły się także wyzwania, jakie stoją przed działami komunikacji wewnętrznej. Oto, co dziś jest ważne.
Komunikacja firmowa z akuszerką w tle
Pracownik i firma potrzebują dobrej rozmowy – z feedbackiem dotyczącym wspólnych działań. To dzięki niej można budować wzajemne zaufanie i zaangażowanie. Dobra komunikacja wewnętrzna w firmie daje przestrzeń na tę rozmowę i sprawia, że obie strony mają głos – przekonuje dr hab. Jacek Wasilewski, medioznawca.