Aktualności


Uśmiech za dolary? Miliardowy biznes rozpoznawania emocji

Tak uśmiech, jak i grymas, to niewerbalne sposoby komunikacji międzyludzkiej. Umiejętność odszyfrowania tego, co oznaczają, to prawie jak czytanie w myślach. Już niedługo taki dar posiądzie biznes. Według firm analitycznych, sektor światowej gospodarki zajmujący się automatycznym rozpoznawaniem emocji już w 2021 osiągnie wartość 40 mld USD, a zaledwie 3 lata później – okrągłe 100 mld USD.


Miliony ton plastiku w wodzie obciążają gospodarkę

Zanieczyszczenie plastikiem rzek i oceanów może kosztować światową gospodarkę nawet 19 mld dolarów rocznie, ale jego zastąpienie nie jest proste i efektywne energetycznie.


My Company - My Story. Czego potrzebujemy w biznesie? Boga lub szczęścia

Adam Góral, prezes Asseco w rozmowie z Martyną Sztabą, twórczynią Syntoilu o tym, czego potrzebujemy w biznesie i dlaczego każdy przedsiębiorca może wygrać.


Mocny wzrost liczby transakcji na rynku nieruchomości

Liczba transakcji zawartych na polskim rynku nieruchomości w 2019 r. wzrosła o około 50proc. r/r, a w porównaniu do 2017 r. podwoiła się – wskazują eksperci firmy doradczej CBRE.


Barometr EFL: Firmy szykują się do inwestycji

Pierwszy w 2020 roku pomiar Barometru EFL wskazuje, że wciąż utrzymują się pesymistyczne nastroje wśród przedstawicieli sektora MŚP. Główny indeks, już po raz trzeci w historii pomiarów (od początku roku 2015), osiągnął wartość niższą niż 50 pkt. (49,9 pkt.), o 0,2 pkt. więcej niż w ostatnim kwartale ubiegłego roku.


Sposób na retencję pracowników. Raport BPCC 2020 HR Review

Pracodawcy intensywnie poszukują sposobów, by zatrzymać pracowników na dłużej. Skutecznym sposobem zwiększania retencji może być dbanie o well-being pracowników przy jednoczesnym wsparciu liderów dla prowadzonych inicjatyw. To wnioski z raportu Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej „BPCC 2020 HR Review” dotyczącego polskiego rynku pracy.


Dom Polski na Światowym Forum Ekonomicznym

Dom Polski – miejsce spotkań i dialogu promujące Polskę ponownie zaprasza gości Światowego Forum Ekonomicznego w szwajcarskim Davos. Zlokalizowany przy głównej promenadzie Polish House drugi raz powstanie z inicjatywy PZU i Banku Pekao. Tegoroczne wnętrza mają nie tylko zachęcać do rozmów o biznesie i do spotkań na szczycie, ale także promować polską kulturę i inspirować odwiedzających.


Pracownik idzie do wojska? Potrzebne są nowe przepisy

Rzecznik MŚP proponuje zmiany w przepisach dotyczących informowania pracodawców o terminach pełnienia służby wojskowej przez ich pracowników. Zgodnie z wnioskiem legislacyjnym do Ministra Obrony Narodowej, o wezwaniu pracownika do pełnienia służby w wyznaczonych dniach pracodawcy powinni dowiadywać się z urzędu od właściwych władz wojskowych.


Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji startuje z nowym cyklem webinariów o technologiach finansowych

W ramach całej serii FinTech odbędzie się 5 wyselekcjonowanych, bezpłatnych spotkań. Dobór tematów nie był przypadkowy – stanowią one odpowiedź na aktualnie obowiązujące lub wdrażane regulacje z szeroko pojętego obszaru FinTech. Pierwsze webinarium odbędzie się już 22 stycznia 2020 r. Będzie ono poświęcone problematyce kopiowania dokumentów tożsamości w świetle wybranych regulacji prawnych. Rejestracja na pierwsze spotkanie jest już dostępna pod linkiem: www.piit.org.pl/wydarzenia/webinarium-piit-kopiowanie-dokumentow-tozsamosci-w-swietle-wybranych-regulacji-prawnych. Informacje o kolejnych będą systematycznie pojawiać się na stronie internetowej – www.piit.org.pl.


Polski rynek handlowy idzie w nowym kierunku

Niższe tempo przyrostu nowej powierzchni w centrach handlowych, rosnąca popularność segmentu convenience i projektów mixed-use, a także dalsza synergia handlu tradycyjnego i technologii – tak przedstawia się sytuacja na rynku obiektów handlowych w Polsce.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

25 najlepszych polskich startupów

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?