Aktualności


Udany rok warszawskiej giełdy

W 2017 r. GPW była trzecim rynkiem akcji w Europie (ex aequo z hiszpańską giełdą BME), jeśli wziąć pod uwagę liczbę debiutów. Pod względem łącznej wartość IPO, która przekroczyła 1,8 mld euro (i była najwyższa od 2011 r.), warszawska giełda była ósma. Na ósmym miejscu, jeśli chodzi o największe debiuty ubiegłego roku, znalazła się również spółka Play Communications SA, z ofertą o wartości 1 mld euro.


Zmiany w prawie, zarządzanie ryzykiem regulacyjnym i nietypowe WZA na IX Kongresie Prawników SEG

Podczas IX Kongresu Prawników Spółek Giełdowych SEG rozmawiano między innymi o bieżących zmianach prawnych i ich konsekwencjach dla spółek giełdowych, możliwościach zarządzania ryzykami regulacyjnymi czy o nowych możliwościach rozwoju dla emitentów. Odbyła się również pełna nieoczekiwanych wydarzeń symulacja Walnego Zgromadzenia „Zwykłej Spółki SA”.


Startup Program 2018

Ruszyła czwarta edycja projektu Startup Program, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR. Zapisy do bezpłatnego programu dla startupów potrwają tylko do 28 lutego.


Konkurs Innovation 2018

Łamiesz schematy i eksperymentujesz? Zgłoś swój projekt do konkursu Innovation 2018 organizowanego przez Stowarzyszenie SAR.


ARP: środki finansowe dla „kosmicznych” firm

Spółki Jakusz i Adaptronica skorzystały ze specjalnej linii pożyczkowej dla firm działających w branży kosmicznej. Środki w łącznej wysokości prawie 3,9 mln zł pozwolą m.in. zakończyć projekty realizowane dla Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).


Ruszyły zapisy na pierwszy Brainathon

Dzięki technologii interfejs mózg-komputer (ang. brain-computer interface, BCI) ludzie nabędą „nadprzyrodzone” możliwości, staną się pół-robotami i przestaną cierpieć na nieuleczalne choroby neurologiczne – tyle obiecują m.in. Elon Musk i Mark Zuckerberg. Ale nie tylko oni. Polska firma Neuro Device organizuje właśnie Brainathon, na który zaprasza wszystkich chcących zmierzyć się z tą futurystyczną technologią.


Szampańska Gala Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej

Philippe Mille z restauracji Le Parc w zamku Les Crayères w Szampanii, uhonorowanej dwiema gwiazdkami Michelin, Wojciech Modest Amaro, szef kuchni Atelier Amaro, pierwszej restauracji w Polsce, która zdobyła gwiazdkę Michelin, oraz Maciej Majewski z warszawskiej restauracji La Brasserie Moderne przygotowali wyjątkową kolację na Gali Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej (CCIFP). Zaproponowane menu łączyło w sobie polską i francuską tradycję kulinarną.


Polska na 39. miejscu w raporcie Global Talent Competitiveness Index 2018

Według przygotowanego przez Adecco raportu Global Talent Competitiveness Index Polska zajmuje 39. miejsce na 118 przebadanych krajów pod względem atrakcyjności dla rozwoju i pozyskiwania utalentowanych pracowników.


Większe zainteresowanie najmem napędza rynek nieruchomości

Ponad połowa Polaków, którzy inwestują, decyduje się na nieruchomości. Rok 2018 może być pod tym względem rekordowy.


V Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych

Rodzinność firmy jest wyzwaniem, które może stać się ogromną przewagą konkurencyjną. Tegoroczni prelegenci V Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych, organizowanego przez Instytut Biznesu Rodzinnego, pokażą, jak z pierwiastka rodzinnego uczynić siłę. Dwudniowy kongres odbędzie się 19–20 marca w Poznaniu.


Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Cztery sposoby na podatki

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!