Aktualności


Potwierdzenie płatności przez odcisk palca? Tego chce połowa Polaków

Niemal połowa polskich e-konsumentów chciałaby biometrycznie uwierzytelniać płatności kartą - wynika z badań firmy Mastercard.


Przedsiębiorcy wciąż boją się wniosków o dofinansowanie unijne [TYLKO U NAS]

Polscy przedsiębiorcy korzystający z unijnego wsparcia zmagają się ze skomplikowanymi regułami i dużymi wymaganiami instytucji nadzorujących. Mimo to inwestują w innowacyjne projekty wspierając naszą rodzimą gospodarkę - pisze w komentarzu dla redakcji My Company Polska Robert Pawlak, dyrektor operacyjny A1 Europe.


Duże straty przedsiębiorców przez zmiany w rozliczaniu aut firmowych

Samochód osobowy jest istotnym kosztem 8 na 10 polskich przedsiębiorców – wynika z szacunków Tax Care, największego biura rachunkowego dla mikrofirm w Polsce. Oznacza to, że od początku tego roku ok. 2,5 mln osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą z powodu zmian w zasadach rozliczania kosztów eksploatacyjnych płaci teraz wyższe podatki.


Nadchodzą podwyżki cen prądu dla średnich firm!

W sejmie uchwalona została nowelizacja ustawy, która "zamroziła" ceny prądu w 2019 roku. Z dotychczasowych cen będą mogły korzystać gospodarstwa domowe czy mikro- i małe firmy, ale po nowelizacji podwyżki czekają średnie i duże przedsiębiorstwa.


Firmowe mieszkanie dla pracownika? Oto nowy projekt nieruchomościowy

Firma deweloperska Golub GetHouse zaprezentowała projekt Inspirentals. Będą to specjalne budynki mieszkaniowe przeznaczone pod roczny wynajem. Pierwsze dwa projekty ruszą w Warszawie.


Ziemia pilnie poszukiwana! Największy problem deweloperów w Polsce

- Dla 63 proc. deweloperów największym wyzwaniem jest pozyskanie gruntów pod zabudowę. Jest to wynik wzrostowej tendencji cen i kurczącej się dostępności atrakcyjnych terenów - wynika z najnowszego raportu firmy Deloitte.PFR uruchamia Centralny Dom Technologii [WIDEO]

Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju uruchamia Centralny Dom Technologii. Projekt powstanie przy ul. Kruczej w Warszawie.Biedronka idzie w eko. Specjalna torba trafiła do sklepów

Biedronka wprowadza do swoich sklepów specjalną, papierową torbę na zakupy. Jedna sztuka kosztuje 69 groszy, ale część tej kwoty trafi do Banków Żywności.


Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Czy przenieść firmę za granicę

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty