Aktualności


Polska firma uznana najlepszym startupem na świecie dla branży HR

Talent Alpha – polski startup technologiczny – wygrał nagrodę Grand Prix na konferencji Unleash World w Paryżu. Dzięki platformie tworzonej przez Talent Alpha 700 tysięcy osób pracujących w małych i średnich firmach IT z Europy Środkowo-Wschodniej będzie mogło realizować projekty dla klientów z całego świata w modelu Human Cloud.


Polak znów poleciał w kosmos! Tym razem wirtualnie

18 października zadebiutował w Polsce najnowszy system wirtualnej rzeczywistości – HTC Vive Cosmos. Urządzenie zostało zaprezentowane przez wyjątkową osobę – pierwszego i jedynego Polaka, który poleciał w kosmos, gen. Mirosława Hermaszewskiego w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej (WIML).


PiS wycofuje się z planów likwidacji limitu 30-krotności składek na ZUS?

PiS wycofało się z planów likwidacji limitów 30-krotności składek na ZUS - powiedział w programie Tlit_WP Błażej Spychalski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.


Pogarsza się kondycja firm z sektora MSP

Barometr EFL na IV kwartał br. wskazuje, że mikro, małe i średnie firmy kończą 2019 rok z najsłabszymi nastrojami w tym roku. Co więcej, główny indeks osiągnął najniższą wartość w historii pomiarów (od początku roku 2015) – tylko 49,7 pkt.Bezpłatne targi dla branży HR

HR Innovations to wyjątkowe dwudniowe, największe w branży HR wydarzenie, które jest połączeniem 1-dniowych bezpłatne targów z 2-dniową konferencją.


Rynek eko-kosmetyków wystrzelił dzięki zamożnym klientom

71 proc. – o tyle w ciągu minionego roku wzrosła wartość polskiego rynku ekologicznych kosmetyków. Na ten wynik paradoksalnie największy wpływ mieli konsumenci, którzy na co dzień nie są wrażliwi na ekologię, ochronę środowiska czy niezdrowe składniki, ale skłonni są testować nowości i zmieniać swoje nawyki. Takie dane płyną z ostatnich badań Panelu Gospodarstw Domowych GfK Polonia.


W Warszawie biura rozchodzą się w mgnieniu oka

Za nami rekordowe dziewięć miesięcy na warszawskim rynku nieruchomości biurowych. Popyt w pierwszych trzech kwartałach roku wyniósł rekordowe 689,3 tys. mkw., o 10 proc. więcej niż rok wcześniej – wynika z raportu CBRE „Warszawski Rynek Biurowy”.


Google radzi, jak zwiększyć sprzedaż w okresie świątecznym

Sezon świąteczny to gorący okres w handlu. Rozpoczyna się już w październiku: liczba wyszukiwań w wyszukiwarce Google takich fraz jak „prezenty dla” i „prezenty od” zaczyna wzrastać już od ostatniego tygodnia października . Co więcej, 67 proc. zakupów świątecznych zostało zaplanowanych jeszcze wcześniej. Przedsiębiorco ‒ aby sprzedawać więcej i osiągnąć sukces ‒ powinieneś rozpocząć swoje działania marketingowe już teraz - piszą analitycy Google.


My Company Polska zaprasza na Tydzień Odpowiedzialnego Biznesu 2019

Inspirujące wydarzenia, praktyczne prezentacje i ciekawe dyskusje – tak w skrócie można opisać Tydzień Odpowiedzialnego Biznesu 2019 (#TOB2019), którego patronem medialnym jest My Company Polska.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty