Biura elastyczne w Gdańsku. Chillispaces szykuje wielkie otwarcie

Biura elastyczne Chillspace w Gdańsku
Biura elastyczne Chillspace w Gdańsku, fot. materiały prasowe
Operator biur elastycznych, firma Chillispaces, poinformowała o otwarciu oddziału w Gdańsku. Na 1,8 tys. mkw. powierzchni będzie mogło pracować nawet 250 osób.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Chillispaces podpisało umowę na stworzenie biur w nowoczesnym budynku Alchemia Argon. Firma chce udostępnić najemcom swoje elastyczne powierzchnie w II kwartale 2021 r. Na przestrzeni niemal 1800 mkw. przygotowanych zostanie: 250 stanowisk pracy, 11 sal konferencyjnych, 7 budek telefonicznych, strefa chillout, przestronna kuchnia z jadalnią. 

Chillispaces to sieć biur elastycznych licząca obecnie 9 lokalizacji w Krakowie, Łodzi i Bydgoszczy o łącznej powierzchni ponad 19200 mkw., mieszczących ponad 3000 stanowisk pracy. Najemcami przestrzeni w jej biurach obok młodych polskich startupów są m.in. PepsiCo, Savills oraz globalni liderzy branż technologii, doradztwa biznesowego i oprogramowania dla biznesu. W sierpniu ubiegłego roku firma zapowiedziała rozwój w centralnej i północnej Polsce, a także powiększenie przestrzeni swoich biur o 70 proc. Jej portfolio ma zwiększyć się w 2021 r. do 11 lokalizacji w pięciu miastach.

Biura elastyczne w Gdańsku

Mimo trudnej sytuacji na rynku spowodowanej pandemią, Chillispaces rozwija się i inwestuje na nowych rynkach. W ubiegłym roku uruchomiono pierwsze biuro w Łodzi, a obecnie trwają prace nad uruchomieniem placówek w Bydgoszczy oraz w Rzeszowie. Gdańsk jest kolejnym miastem, gdzie Chillispaces.com udostępniać będzie swoje przestrzenie. Robert Jarząbek, współwłaściciel firmy uważa, że trójmiejski ośrodek biznesowy, który prężnie się rozwija, jest idealnym miejscem na biura serwisowane.

- Od dawna myśleliśmy o Gdańsku, jako o mieście, gdzie ulokujemy nasz biznes. Cenimy ten region za to, że konsekwentnie umacnia wizerunek jednej z najlepszych lokalizacji pod inwestycje m.in. z zakresu IT, nowych technologii i firm przemysłowych. Nasza oferta będzie uzupełnieniem istniejącej bazy nieruchomości biurowych w Trójmieście. Z doświadczeń, które zebraliśmy w innych miastach wynika, że oferta flex office doskonale sprawdza się w obecnych czasach, gdy dominuje trend pracy zdalnej. Dzięki naszej ofercie firmy z Trójmiasta będą mogły jeszcze lepiej organizować swój biznes, wprowadzać oszczędności przy zapewnieniu pracownikom wysokiego komfortu pracy – komentuje Robert Jarząbek, współwłaściciel Chillispaces.

Biura elastyczne. Jak to działa?

Biura w modelu flex, które oferuje Chillispaces, charakteryzują się płaskimi stawkami czynszu bez ukrytych opłat, elastycznymi warunkami najmu oraz krótkimi umowami. W stałą opłatę wliczone mogą być między innymi: wysokiej klasy internet, obsługa sekretariatu, sprzątanie, możliwość korzystania z urządzeń biurowych (drukarek, skanerów, projektorów), dostęp do wody, kawiarenek i innych udogodnień. Oferta przygotowana jest zarówno dla dużych firmy, jak i niewielkich, kilkuosobowych zespołów. Najemcy z dnia na dzień mogą rozpocząć pracę. W biurze znajduje się wszystko, co potrzebne do prowadzenia biznesu – od kawy i papieru ksero, po wysoko rozwinięte usługi IT.

W stosunku do klasycznych biur coworkingowych, flex office oferują najemcom większe spektrum możliwości, np. szybkiej aranżacji przestrzeni pod potrzeby najemców. Możliwe jest np.: przesunięcie ścian, organizacja sieci LAN czy zmiana aranżacji stanowisk w wyizolowanej przestrzeni, tak aby dopasować przestrzeń do potrzeb konkretnej firmy.

Jak wybrać dla siebie odpowiednią biurową przestrzeń elastyczną?

Gdańskie biuro będzie znajdować się w  biurowcu Alchemia Argon w centrum miasta przy ul. Grunwaldzkiej. - Chillispaces wprowadza swoją markę w małych miastach, gdzie jest ogromne zapotrzebowanie na przestrzenie flex, ale rozwiązania biur elastycznych promujemy także w dużych aglomeracjach, jak Trójmiasto. Nasz biznes mocno przyspieszył w ostatnim roku. Doceniają to klienci, którzy oczekują od dostawców powierzchni biurowych nowych rozwiązań, odpowiadających potrzebom rynku. Wychodzimy z ofertami, dzięki którym niewielkie startupy oraz znaczące korporacje mogą jeszcze lepiej rozwijać swoje biznesy, dbając o potrzeby pracowników i zapewniając im świetne warunki pracy. Wciąż udoskonalany model pracy hybrydowej, z podziałem na wykonywanie obowiązków pracowników w biurze i w domu dzięki flex office bardzo dobrze funkcjonuje. Zauważyliśmy także, że nasi najemcy wykorzystując kolejne lokalizacje biur Chillispaces, rozszerzają swoje zespoły o specjalistów z różnych miasta, a dzięki naszemu szybkiemu internetowi mogą pracować na odległość - mówi Agnieszka Stencel-Pilch, Regional Manager w Chillispaces. Więcej o sytuacji na rynku biurowym.

ZOBACZ RÓWNIEŻ