Szkolnictwo Branżowe 2.0., czyli czas liderów branż z WorldSkills Poland

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Inicjatywa WorldSkills Poland (FRSE) robi niemałe zamieszanie w procesie szkolenia przyszłych kadr. Jej głównym celem jest zmiana stereotypowego myślenia o nauce w szkołach branżowych, promocja i zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej rozwoju umiejętności zawodowych oraz budowania profesjonalnego wizerunku szkół branżowych poprzez międzynarodowe konkursy WorldSkills i EuroSkills i ścisłą współpracę z firmami prywatnymi.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 12/2020 (63)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

70 lat tradycji, 84 państwa zrzeszone w organizacji oraz ponad 60 konkurencji – od gotowania przez fryzjerstwo, stolarstwo, dekarstwo, maszyny ciężkie, frezowanie CNC, mechatronikę, na robotyce kończąc. Konkursy potocznie nazywane „olimpiadą zawodów branżowych” to rozmach i prawdziwe święto! Ostatni konkurs trwał 4 dni, hale konkursowe odwiedziło 200 tys. zwiedzających, którzy kibicowali prawie 1,5 tys. młodych profesjonalistów z całego świata. Kolejny konkurs WorldSkills planowany jest w Szanghaju w 2022 r. Chiny rozpoczęły już promocje wydarzania, zapewniając, że przyćmi ono wszystkie doczasowe. Na dowód tych zapewnień pokazały plany budowy wielkiego kompleksu muzeum dedykowanego historii WorldSkills.

Polskie biuro odpowiedzialne za przygotowanie naszych zawodników zaprasza do współpracy szkoły branżowe, biznes, a co za tym idzie najlepszych ekspertów oraz młodych ludzi kształcących się zawodowo. W czasie rocznego okresu przygotowawczego każdy z przyszłych reprezentantów Polski może liczyć na spersonalizowany cykl szkoleń zawodowych i kompetencji miękkich. Nad jego przebiegiem i przygotowaniem będzie czuwał zespół trenerów i ekspertów.

Z perspektywy młodych ludzi inicjatywa WorldSkills to możliwość podniesienia swoich kwalifikacji, zdobycie know-how i sprawdzenie swoich umiejętności w międzynarodowej rywalizacji, innymi słowy klucz do kariery.

Dla firm, które zaangażują się we współpracę przy konkursie to możliwość pozyskania przyszłych liderów branż. To również wielka szansa na pokazanie swoich fachowców jako najwyżej wykwalifikowanych ekspertów na rynku zarówno europejskim, jak i międzynarodowym oraz nieszablonowa promocja.

Właśnie rozpoczęto prace nad kolejnym milowym krokiem w rozwoju idei WorldSkills, czyli organizacją krajowych konkursów umiejętności branżowych – SkillsPoland. Pozostaje nam trzymać kciuki za kolejny etap. Warto dalej śledzić rozwój tego przedsięwzięcia, ponieważ zapowiada się, że będzie to  innowacyjne wydarzenia na skalę całego kraju.

My Company Polska wydanie 12/2020 (63)

Więcej możesz przeczytać w 12/2020 (63) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ