Temat numeru

Jak nie upaść (lub przynajmniej zrobić to szybko)

Jak nie upaść (lub przynajmniej zrobić to szybko)

Złożyć wniosek o upadłość czy rozpocząć postępowanie restrukturyzacyjne? Kiedy i jak się do tego zabrać? A może ogłosić upadłość konsumencką? Niestety przed takimi bolesnymi dylematami stanęło właśnie dziesiątki tysięcy firm.

Krzysztof Orłowski  22.04.2020
Biznesowa solidarność

Biznesowa solidarność

Najbogatsi Polacy przekazują miliony na walkę z wirusem, firmy kupują sprzęt do szpitali, a właściciele restauracji i barów przekazują za darmo ciepłe obiady oraz gotowe dania. W Polakach znowu obudziła się solidarność. Będziemy jej potrzebowali więcej.

Co kupić, kiedy inni drżą ze strachu

Co kupić, kiedy inni drżą ze strachu

Pandemia COVID-19, poza wieloma innymi problemami, stawia jeszcze jeden – gdzie mają ulokować gotówkę szczęśliwcy, którzy jeszcze nią dysponują? I czy bezpieczne przystanie w ogóle istnieją?

Na ratunek

Na ratunek

W niezwykłych czasach potrzebne są niezwykłe rozwiązania. Zrozumiały to duże firmy, które błyskawicznie ruszyły z pomocą swoim kontrahentom i klientom.

Musi wrócić zaufanie. Wywiad z Magdaleną Zmitrowicz

Musi wrócić zaufanie. Wywiad z Magdaleną Zmitrowicz

Przez wieki kryzysy pojawiały się regularnie. I – przy wszystkich swoich niedogodnościach – odgrywały też rolę pozytywną. Weryfikowały rzeczywistą wartość przedsięwzięć, które rozwinęły się w okresie dobrej koniunktury. Dzięki kryzysom gospodarka dokonywała samooczyszczenia – mówi prof. dr hab. Wojciech Morawski, badacz historii gospodarczej.

Utrzymają się tylko najlepsi. Wywiad

Utrzymają się tylko najlepsi. Wywiad

– Mam dwie kotwice: rodzina i wspólnicy. Nie da się przecenić, jak żona mówi, że nie jestem w stanie jej zawieść, a córki kochają bezwarunkowo. To przypomina, że są rzeczy ważniejsze w życiu niż blokada Facebooka – mówi Michał Sadowski, założyciel i CEO Brand24. Jak udało mu się przetrwać i wyjść z kryzysu – wizerunkowego i finansowego?

Na koronakryzysie tracą wszyscy. Kto przetrwa?

Na koronakryzysie tracą wszyscy. Kto przetrwa?

Zamknięcia działalności i zatory płatnicze pogrążają firmy. Skala problemów jest ogromna, a przedsiębiorcy łapią się każdej możliwości na przetrwanie. W ciągu jednego miesiąca działalność zawiesiło 50 tys. firm.

Korona spadła z hukiem

Korona spadła z hukiem

Czują się jak na wojnie, są przerażeni wizją bankructwa i z niepokojem patrzą w przyszłość. Albo przeciwnie – zarabiają jak nigdy dotąd. Polscy przedsiębiorcy burzliwie przechodzą okres epidemii koronawirusa.

Co obiecuje rząd

Co obiecuje rząd

W momencie zamykania tego numery „My Company Polska” poznaliśmy tylko zarys pomocy, jaką przedsiębiorcom chce udzielić rząd. Ma ona wynieść 212 mld zł. Program ma być w ciągu tygodni przełożony na konkretne ustawy. Oto pięć filarów pakietu.

Redakcja 25.03.2020
Czy kupować, kiedy leje się krew

Czy kupować, kiedy leje się krew

Nasza giełda od lat spisuje się poniżej oczekiwań, ale nawet w jej przypadku spadek głównego indeksu giełdowego o 40 proc. w czasie trzech tygodni jest wydarzeniem nadzwyczajnym.

Co robić kiedy atakuje koronakryzys

Co robić kiedy atakuje koronakryzys

Kryzys to sytuacja wyjątkowa, wiec i ty musisz działać wyjątkowo. Przede wszystkim szybko podejmować decyzje i myśleć bardzo niekonwencjonalnie. Nie ma rzeczy niemożliwych i nie ma sytuacji, z których nie ma wyjścia.

Biznes w czasie pandemii. Co nas czeka

Biznes w czasie pandemii. Co nas czeka

Ograniczenie działalności setek tysięcy firm, krach na giełdzie, zwolnienia pracowników i masowe zamknięcia sklepów. To wydarzyło się tylko w pierwszej połowie marca. Czy to dopiero początek większego kryzysu, czy za kilka miesięcy wrócimy do wzrostów. Oto nasze trzy scenariusze.

Hip-hop wchłonął pop

Hip-hop wchłonął pop

Schemat na zarobek w polskim rapie jest bardzo prosty: przychody z twórczości danego artysty muszą być większe niż poniesione koszty. To oznacza, że możesz zarobić na płycie, której sprzedało się zaledwie 500 sztuk, a możesz stracić na albumie sprzedanym w nakładzie 15 tys. – mówi Marcin „Tytus” Grabski, prezes zarządu Asfalt Records.

Raper to też zawód

Raper to też zawód

Nie mieliśmy pojęcia, jak się robi biznes. Debiut wydaliśmy za pożyczone pieniądze. Moja mama wzięła kredyt, a my go spłacaliśmy. Na początku skupialiśmy się głównie na płytach – muzyka, teledyski – a z czasem poszerzyliśmy portfolio o ubrania – mówi Rahim, raper i założyciel MaxFloRec.

Kuba Dobroszek 20.02.2020
Żyć trzeba umić!

Żyć trzeba umić!

Czasy, kiedy liczył się li wyłącznie – jak nawijał Peja – szacunek ludzi ulicy minęły bezpowrotnie. Teraz raperzy nie tylko rapują, ale również prowadzą mniej lub bardziej efektowne biznesy. Bo, o czym opowiada w jednym z utworów Wojtek Sokół, żyć trzeba umić!

Fitnessowy gangster

Fitnessowy gangster

Mam w sobie żądzę zwycięstwa. Lubię się widzieć wysoko w lidze. W ciągu następnych trzech lat otworzymy 100 klubów. Do końca 2022 r. będzie ich 135 – mówi Łukasz Dojka, właściciel sieci salonów Xtreme Fitness Gyms.

Fit ekonomia

Fit ekonomia

21 mln Polaków jest aktywnych fizycznie, 3 mln ma wykupione karty do klubów fitness, a i tak siłownia to jeden z trudniejszych biznesów. By zarobić, trzeba dać coś więcej niż sale do ćwiczeń.

Najpopularniejsi polscy fit-influencerzy

Najpopularniejsi polscy fit-influencerzy

Czy da się zarobić miliony pokazując, jak należy dbać o własną sylwetkę? Najpopularniejsi polscy fit-influencerzy zarabiają nawet kilkaset tysięcy złotych miesięcznie. Zobacz nasz ranking.

20 zmian na 2020 rok

20 zmian na 2020 rok

Kolejny rok z ważnymi zmianami dla przedsiębiorców. O rewolucji trudno mówić, ale firmy powinny szykować się zarówno na zmiany w prawie podatkowym, jak i na wyzwania w postaci znów rosnących kosztów prowadzenia działalności.

10 najbardziej szokujących prognoz na 2020 r.

10 najbardziej szokujących prognoz na 2020 r.

Poniżej przedstawiamy naszą listę zaskakujących wydarzeń, które wprawdzie są mało prawdopodobne, ale gdyby się spełniły mogłyby sporo namieszać na świecie. Pamiętajcie, że po raz pierwszy przeczytaliście o nich w „My Company Polska”.

Robię efektowny drybling. Wywiad z Arkadiuszem Regiecem

Robię efektowny drybling. Wywiad z Arkadiuszem Regiecem

Beesfund może być największą platformą crowdfundingową Międzymorza. Jesteśmy w stanie dogonić Anglików. A czy warszawska giełda jest w stanie przegonić London Stock Exchange? Nie, nie ma na to szans - mówi Arkadiusz Regiec, twórca platformy Beesfund.

Nigdy się nie poddaję. Wywiad ze Stefanem Batorym

Nigdy się nie poddaję. Wywiad ze Stefanem Batorym

Toczymy walkę o cały globalny rynek beauty, a w tej grze zwycięzca bierze wszystko. Albo jesteś tym zwycięzcą i bierzesz wszystko, albo wypadasz z rynku – mówi Stefan Batory, twórca Booksy, jednego z najlepszych polskich startupów. Opowiada o swoich największych porażkach, niepewności, o tym jak szukać inwestorów i jak się buduje startupy w Polsce, a jak w Dolinie Krzemowej.

Małgorzata Mierżyńska 19.08.2019
Kręci mnie progres

Kręci mnie progres

Miałem 16 lat, kiedy stworzyłem swój pierwszy zespół. Był w nim czterdziestokilkuletni programista i grafik oraz marketingowiec – obaj przed trzydziestką. Największym wyzwaniem było ich znalezienie i przekonanie, by poświęcili czas na mój projekt – mówi 18-letni Krystian Gontarek, który pomysł na pierwszy startup pokazał w wieku 10 lat.