20 firm, które zmieniają Polskę i świat na lepsze

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Ważny jest nie tylko zysk, ale też wpływ na otaczającą rzeczywistość. Ci przedsiębiorcy wierzą, że ich rozwiązania mogą przyczynić się do polepszania jakości naszego życia przy jednoczesnej dbałości o środowisko naturalne. Oto kolejna edycja naszego rankingu.

Dawne podejście do biznesu, w którym wyłącznym i najważniejszym celem jest zysk powoli odchodzi do lamusa. Oczywiście bez przychodów i zysku nie ma firm. Ale ten cel niekoniecznie musi stać na pierwszym miejscu. Nadchodzi pokolenie przedsiębiorców, którzy w swojej pracy widzą głębszy sens, którzy tworzą alternatywę dla dotychczasowej wizji uprawiania biznesu. Twierdzą, że każdy z nas może przyczynić się do ulepszenia świata. Musi tylko zacząć działać i zmienić choćby kawałek swojego otoczenia, codzienne nawyki czy zwyczaje zakupowe.

W świecie pełnym wzywań, któremu grozi katastrofa klimatyczna to oni mają dziś szansę na zwycięstwo. Poznajcie nową falę polskiego biznesu! 

--

1. Wege Siostry 

To rodzinna firma założona przez Zuzę i Magdę Rzymanek, która powstała z pasji do gotowania. Oferowane przez nią produkty, czyli przede wszystkim wegańskie sery z nerkowców i słonecznika powstają w procesie ich fermentacji i przy wykorzystaniu żywych kultur bakterii. Wege Siostry z roku na rok zatrudniają coraz więcej osób, produkcję opierają o zasady zero waste, wedle których nie pozostawia się odpadów. Firma planuje również poszerzenie portfolio produktów, skupiając się na surowcach dostępnych lokalnie. W tym celu rozpoczęły rozmowy z placówką naukową, z którą pracują nad nowymi produktami wykorzystującymi polskie lokalne składniki. 

2. Bio2Materials

Startup założony przez Katarzynę Szpicmacher, Aleksandrę...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

My Company Polska wydanie 11/2020 (62)

Więcej możesz przeczytać w 11/2020 (62) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ