Koronakryzys


Program subwencji dla firm. Znamy szczegóły pozyskiwania finansowania

Rząd ogłosił kolejny program wsparcia dla przedsiębiorców. Zgodnie z nową propozycją, polskie firmy będą mogły otrzymać w większości bezzwrotne subwencje - pod warunkiem, że utrzymają działalność i miejsca pracy.


100 miliardów subwencji dla polskich firm. Nowy plan Morawieckiego

Do polskich firm może popłynąć nawet 100 mld złotych - powiedział podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Rada Ministrów i NBP przygotowały nowy plan wsparcia dla przedsiębiorców.Rada Dialogu Społecznego: Domagamy się włączenia do prac nad tarczą!

Strona społeczna Rady Dialogu Społecznego domaga się włączenia do prac nad Tarczą 2.0 – tak, aby jej rozwiązania były wspólnie przygotowane przez pracodawców, związkowców i stronę rządową. Apeluje też o jak najszybszą rewizję budżetu i ograniczenie i przesunięcie w czasie wydatków, które nie są w tym momencie niezbędne, a ich ograniczenie nie zagrozi wypełnianiu podstawowych funkcji państwa - piszą w komunikacie przedstawiciele RDS.


Rząd prezentuje rozszerzony program wsparcia dla przedsiębiorców

Rząd przyjął 7 kwietnia projekt ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia dla przedsiębiorców. W większości pokrywa się on z projektem ustawy, do którego redakcja mycompanypolska.pl dotarła w ubiegłym tygodniu.


Obsługa klienta w wirtualnym świecie. Rady dla przedsiębiorców

Kanały cyfrowe nigdy dotąd nie pełniły aż tak istotnej roli w komunikacji z klientem. W dobie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 i zamkniętych galerii handlowych dla niektórych branż, takich jak detaliczna, logistyczna czy kurierska, internet stał się niezbędny dla utrzymania ciągłości biznesowej.


Państwa walczą z COVID19. Jak radzą sobie wschodzące gospodarki [RAPORT]

Wszystkie państwa świata w mniejszych lub większym stopniu walczą z następstwami gospodarczymi pandemii koronawirusa. Eksperci Euler Hermes przygotowali raport o skuteczności działań państw z grupy rynków wschodzących.


Fundusze unijne: PARP wprowadza ułatwienia dla firm zagrożonych COVID-19 [WYWIAD]

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości szykuje kolejne narzędzia, które mogą pomóc polskim przedsiębiorcom. O szczegóły rozwiązań zapytaliśmy Małgorzatę Oleszczuk, prezes PARP.


Rząd zmienia strategię. Firmy dostaną dziesiątki miliardów złotych?

Rząd analizuje możliwość zapewnienia powszechnej płynności dla firm niezależnie od ich wielkości - pisze Dziennik Gazeta Prawna. Program polegałby na przyznawaniu kredytów z niskim lub zerowym oprocentowaniem. Docelowo pomoc miałaby wynieść kilkadziesiąt miliardów złotych.


Strategia na przetrwanie. Jak ratują się polscy przedsiębiorcy?

Niemal co piąte przedsiębiorstwo w Polsce nie posiada rezerw finansowych, a 30 proc. posiada zapasy finansowe tylko na miesiąc lub dwa. Jednocześnie tylko 4 proc. przebadanych firm spodziewa się, że kryzys gospodarczy wywołany pandemią koronawirusa uda się zażegnać w zaledwie kilka tygodni - wynika z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?