Opinie


Okiem eksperta. Czy czeka nas załamanie rynku wynajmu krótkoterminowego mieszkań?

Rynek hotelarski jest jednym z najbardziej zagrożonych przez epidemię koronawirusa. O przyszłości tej branży pisze w specjalnym komentarzu Andrzej Szymczyk, dyrektor w firmie doradczej Walter Herz.


Okiem eksperta. Zarządzanie konfliktem w zespole

Konflikt wewnątrz organizacji to zjawisko, które w różnym stopniu funkcjonuje w każdej firmie. Jeśli już konflikt powstał, to jak sobie z nim poradzić, jak go rozpoznać i ujarzmić, a także na jakim etapie pomiędzy zwaśnione strony powinien wkroczyć lider? Dominika Maciołek – trener biznesowy – wyjaśni w jaki sposób skutecznie zarządzić konfliktem wewnątrz organizacji oraz dlaczego będąc liderem ze zjawiskiem konfliktu powinniśmy się oswoić.


Okiem eksperta. Polscy przedsiębiorcy muszą zadbać o swój interes w brytyjskich urzędach

Brexit dotyka bezpośrednio nie tylko Polaków mieszkających na stałe w Wielkiej Brytanii, ale także polskich przedsiębiorców - i to nie tylko tych, którzy prowadzą swoją działalność w tym kraju! Rękę na pulsie powinny trzymać wszystkie firmy, który posiadają aktywne znaki towarowe - pisze w komentarzu dla portalu mycompanypolska.pl Nina Jankowska, aplikant rzecznikowski w kancelarii patentowej Patpol.


Must have, mimo wszystko. Felieton Igora Zalewskiego

Większość magazynów kobiecych tkwi po uszy w przeszłości. W tej okropnej przeszłości, w której nie liczył się efekt cieplarniany i ginące gatunki, a ważne było tylko to, co jest modne, co jest na czasie, co jest hot i co koniecznie trzeba kupić.


Prowokacja bartoszycka

Zbadamy poziom zadowolenia podatników z przeprowadzanych u nich kontroli skarbowych – dumnie zapowiedziało Ministerstwo Finansów! Wspaniała idea. Ale czy przedsiębiorca, u którego pojawia się taka „lotna brygada” może w ogóle czuć się komfortowo i fajnie? Może od razu badać poziom niezadowolenia z faktu pojawienia się w firmie kontroli skarbowej? Skala – od jednego do dziesięciu – mogłaby być ustalona w toporach. Skąd skojarzenie z tym symbolem kata? Tropy wiodą wprost do Bartoszyc.


Ile wart jest patent. Wypatrzone przez Świderka

Wielkie koncerny technologiczne coraz śmielej wchodzą na rynek ochrony zdrowia. Patentowy pozew dr. Josepha Wiesela, kardiologa z Uniwersytetu Nowojorskiego, skierowany przeciwko Apple pokazuje, że choć giganci stosują rozwiązania opatentowane wcześniej przez innych, to niekonieczne chcą za nie zapłacić.


Euforyczna chciwość. Pełny obraz Kuczyńskiego

Jeśli Wielkiej Brytanii uda się osiągnąć lepsze wyniki gospodarcze po brexicie niż te, które osiągała w UE, to będzie zachęta dla wielu krajów (przede wszystkim Włoch i Polski), żeby wyjść z UE. To mogłoby Unię całkowicie rozbić.


Okiem eksperta. Pozorne przeniesienie firmy za granicę to poważny błąd!

Najczęściej popełnianym błędem przez polskich przedsiębiorców jest założenie, że da się dokonać przeniesienia jednoosobowej działalności gospodarczej za granicę bez przeniesienia faktycznego miejsca prowadzenia działalności - pisze w komentarzu dla mycompanypolska.pl Artur Kuczmowski prawnik i partner zarządzający biurami Thompson&Stein w Polsce oraz Estonii.


Okiem eksperta. Amazon nie podbije polskiego rynku e-commerce

Doniesienia o planowanym partnerstwie Amazona z Pocztą Polską pokazują, że zamiary amerykańskiego giganta wobec naszego rynku są poważne i wyciąga on wnioski z nieudanego podboju Polski przez eBay sprzed kilkunastu lat - pisze w komentarzu Artur Halik, manager działu sprzedaży w Shoper.


Nówka sztuka. Felieton Igora Zalewskiego

Ostatnio, w wyniku niezbyt szczęśliwego zbiegu okoliczności, zwiedziłem lotnisko Tegel w Berlinie. Byliście? Jeśli nie, to koniecznie powinniście je odwiedzić.


PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?