Tylko u nas
Wynajem powierzchni handlowych. Nowe orzecznictwo, nowe wyzwania [ANALIZA]
Ostatnie 12 miesięcy przyniosło gruntowną zmianę w relacjach między najemcami a wynajmującymi powierzchnie handlową. Walka trwa a jednym z narzędzi stał się art. 3571 kodeksu cywilnego, czyli klauzula nadzwyczajnej zmiany stosunków. Analizę nowej sytuacji przygotowała Justyna Dereszyńska, Radca prawny, Senior Associate w kancelarii Squire Patton Boggs.
Romantyk w biznesie. Jak Wacław Wolski budował polski przemysł naftowy
Genialny inżynier i przemysłowiec Wacław Wolski stworzył fundamenty polskiego przemysłu naftowego. W biznesie był jednak romantykiem, dlatego z jego dokonań skorzystali głównie inni.
Jak zdobyć rozgłos? Usługi muszą umożliwiać klientom poprawę wizerunku
Jak zyskać rozgłos dla produktów i idei? Jednym ze sposobów jest wytwarzanie waluty społecznej. Nasze produkty i usługi muszą umożliwiać klientom poprawę ich wizerunku.
Współpraca z klientem - ile można dać za darmo?
Mamy osobę lub firmę, która jest potencjalnie zainteresowana zakupem, ale... najpierw chciałaby coś za darmo. Jak powinniśmy się wtedy zachować? Oto polecane praktyki.
Prawny start w start-up. Zasady pracy zdalnej, czyli o czym powinien pamiętać pracodawca?
Praca zdalna stała się normą od ponad roku. Właściciel startupu, który zatrudnia osoby na bazie umowy o pracę powinien jednak pamiętać, że jest to obszar regulowany przez prawo. Jak nie popełnić kosztownego błędu?
Pomoc dla przedsiębiorców w Niemczech. Jak wygląda?
Tylko i wyłącznie w 2021 roku niemiecki rząd chce wydać na pomoc przedsiębiorcom 65 mld euro. Sprawdziliśmy, czym różni się niemiecki program od polskich pomysłów na ratowanie biznesów.
Jak efektywnie delegować zadania? [AKADEMIA MŁODEGO SZEFA]
Wielu początkujących szefów chce wszystko robić samodzielnie. To wielki błąd! Podpowiadamy, jak w pięciu krokach nauczyć się umiejętnie delegować obowiązki, a jednocześnie nie stracić kontroli nad powierzonymi zadaniami.
Polski fintech z dużymi wdrożeniami w bankach. "To dobry czas dla twórców innowacyjnych rozwiązań"
Digital Fingerprints skupia się przede wszystkim na cyberbezpieczeństwie, na zapewnieniu mechanizmów, które ochroni organizację przed fraudem, kradzieżą tożsamości czy phishingiem. Kluczowy jest rozwój sztucznej inteligencji, ponieważ nasze rozwiązania opierają się o machine learning - mówi w rozmowie z mycompanypolska.pl Krzysztof Raczyński, CEO Digital Fingerprints.
Rekordowe inwestycje w branży EdTech. Jak startupy korzystają z nowych trendów
W ubiegłym roku poziom inwestycji w technologie edukacyjne osiągnął rekordowy poziom 41 miliardów dolarów - to aż 10 razy więcej niż w 2014 roku. Zdaniem ekspertów wartość całego rynku e-learningowego osiągnie poziom 325 miliardów dolarów już w 2025 roku, a według Statista.com średni przychód w branży edukacji online wzrósł o przeszło 900 proc. w porównaniu do roku 2000.
Jak wygląda polski rynek gier planszowych? "Planszówki spełniają wręcz terapeutyczną rolę"
Wydawcy gier planszowych w Polsce zgodnie twierdzą, że dawno nie mieli tak dobrego okresu. Popularność planszówek sukcesywnie rośnie od 10 lat, ale trend wystrzelił w trakcie pandemii. Wiele tytułów – zwłaszcza w pierwszych miesiącach epidemii – szybko się wyprzedało. Zresztą ku zaskoczeniu samych wydawców, którzy nie nadążali z dodrukami.
Carsmile pracuje nad trzema dużymi projektami. "Polska to ciekawy rynek do testowania innowacji"
Polska jest bardzo ciekawym rynkiem do testowania wszelkich innowacji w segmencie car(fin)tech oraz motors, ale jako część międzynarodowej grupy myślimy oczywiście o docelowym wykorzystaniu naszych pomysłów również na innych rynkach, gdzie obecny jest nasz większościowy akcjonariusz - zdradza Łukasz Domański, CEO Carsmile.
Polski startup dołączył do Global Entrepreneur Programme. Brytyjczycy pomogą w rozwoju [TYLKO U NAS]
Nais, polski startup, który stworzył zaawansowany system do zarządzania pracownikami, zakwalifikował się do brytyjskiego programu Global Entrepreneur Programme. Jego celem jest wsparcie ambitnych startupów w ich rozwoju. Do tej pory dołączyło do niego 26 firm z Polski.
Mało kobiet w branży venture capital. "Nasz czas nadchodzi. W biznesie nie narzucajmy parytetów"
Wśród decydentów branży venture capital kobiet jest jak na lekarstwo. Są jak jednorożce w startupach, w które inwestują: częściej się o nich słyszy, niż spotyka.
FORDATA rozwija usługę w krajach bałtyckich. "Fintechy muszą umieć zapewnić "opiekę" nad danymi"
Bezpieczeństwo czysto technologiczne to nie wszystko. Dostawca usługi musi wiedzieć, jak obchodzić się z informacjami klienta nie tylko w ramach świadczenia, ale całościowo, bo przetwarzanie informacji rozpoczyna się już w momencie, gdy klient odwiedza stronę internetową - mówi w rozmowie z mycompanypolska.pl Aleksandra Prusator, Sales & Marketing Director w FORDATA.
Labocanna zmieni centrum handlowe w plantację medycznej marihuany [TYLKO U NAS]
Centrum handlowe Hala Kupiecka w Koszalinie niebawem poszerzy zakres działalności o dość nietypowy obszar, jakim jest uprawa medycznej marihuany - wynika z informacji, do jakich dotarł portal mycompanypolska.pl. Plantację założy tam spółka Labocanna.
Polska marka przełamuje tabu związane z menstruacją. W sprzedaży ekologiczne tampony i podpaski
Marka Your KAYA to nie tylko ekologiczne tampony i podpaski czy zdobywające coraz większą popularność kubeczki menstruacyjne. To także przełamywanie tabu związanego z menstruacją.
Fincastly pomaga podjąć bezpieczne decyzje biznesowe. "Użytkownicy oczekują automatyzacji" [WYWIAD]
Polska - pod względem rozwoju nowoczesnych form płatności - jest w czołówce Europy, jednak w pewnych obszarach otwartej bankowości wciąż mamy nad czym pracować - mówi w rozmowie z mycompanypolska.pl Bartłomiej Glac, CEO Fincastly.
Fintechy w natarciu? "Polska jest nowoczesnym krajem, jeśli chodzi o dojrzałość bankowości cyfrowej"
W badaniu Deloitte Raport Digital Banking Maturity 2018, Polska znalazła się w pierwszej piątce krajów określonych mianem „Cyfrowych liderów”. - To daje spore nadzieje na sukces. Największym wyzwaniem, przed jakim stoją fintechy jest rozwój, bo czasy mamy przecież specyficzne - mówi Krzysztof Raczyński, CEO Digital Fingerprints.
Marek Dietl: Nie wchodźmy do strefy euro! [WYWIAD]
Po obecnym kryzysie bogatsi staną się jeszcze bogatsi, a biedni – jeszcze biedniejsi – mówi dr Marek Dietl, prezes Giełdy Papierów Wartościowych.
Raport e-commerce. Jak wygrać wyścig o klienta
Sektor e-commerce to największy beneficjent rewolucji gospodarczej w czasie pandemii. Nic dziwnego, że walka na tym rynku jest coraz ostrzejsza. Już niebawem pierwsze firmy zaczną odpadać z wyścigu.
Rowerów będzie mniej niż chętnych na ich zakup. Drugi rok rewolucji w branży [TYLKO U NAS]
Mimo, że producenci rowerów po ubiegłym roku znacząco usprawnili proces realizacji zamówień, to potężny popyt na rowery nie maleje. Jak zapowiada Kross, w tym roku popyt na sprzęt znów przewyższy podaż.
Kuczyński: Obligacje USA i Nowy Polski Ład w centrum uwagi [KOMENTARZ ANALITYKA]
Analitycy napisali, że rynek po prostu jest głupawy. To najlepsze określenie, jakie ostatnio widziałem.
Autenti podbija Europę. "Nasz cel to 100 mln elektronicznie podpisywanych dokumentów miesięcznie"
Autenti to platforma do autoryzacji dokumentów i zawierania umów w Internecie. Zainteresowanie podpisem elektronicznym stale rośnie, więc również cele firmy stają się ambitniejsze. - Chcemy, żeby do 2025 roku miesięcznie podpisywano elektronicznie na platformie 100 mln dokumentów. Obecnie takich podpisów generujemy ok. 200 tys. - mówi w rozmowie z mycompanypolska.pl Tomasz Plata, CMO Autenti.
Bezkarne zniechęcanie do PPK. Od początku programu nie wykonano ani jednej kontroli [TYLKO U NAS]
Od 2019 roku, czyli pod początku istnienia Pracowniczych Planów Kapitałowych, nie przeprowadzono ani jednej kontroli w firmach, które zniechęcałyby pracowników do programu - wynika z informacji portalu mycompanypolska.pl.
HoppyGo w Polsce. "Duży potencjał widzimy w Pokoleniu Z, Polska to perspektywiczny rynek"
Platforma carsharingowa HoppyGo jest już dostępna w Polsce. Usługa łączy właścicieli samochodów z tymi, którzy aut nie posiadają, a potrzebują z nich skorzystać. Już wkrótce - po rynku czeskim i polskim - HoppyGo pojawi się również na Słowacji.
Czy na podcaście można zarabiać? W Polsce trwa podcastowa rewolucja
W Polsce trwa podcastowa rewolucja, która w najbliższych miesiącach będzie tylko nabierać na sile. Ile kosztuje wyprodukowanie podcastu i czy każdy na podcaście może zarabiać?
Kury słuchające Mozarta, karmione według faz księżyca. Polak stworzył ekskluzywną markę jajek
Adrian Grotek stworzył pierwszą na świecie ekskluzywną markę jajek. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii są one produktami rodem z przyszłości.
Top 10 medtechów, czyli firmy, które leczą. Ranking najlepszych startupów
Hashimoto, rak piersi, demencja – Polacy leczą choroby, z którymi medycyna dotychczas sobie nie radziła. Rodzime startupy rosną w siłę i zapowiadają dalszy rozwój. Opisujemy 10 polskich medtechów, na które warto zwrócić uwagę.
Handel pójdzie na wojnę z rządem? "Poważnie myślimy o wystąpieniu na ścieżkę sądową" [TYLKO U NAS]
Właściciele i zarządcy centrów handlowych poważnie myślą o wystąpieniu na ścieżkę sądową przeciwko skarbowi państwa. - To są decyzje należące do właścicieli poszczególnych spółek, które obecnie takie analizy prowadzą - powiedział w rozmowie z mycompanypolska.pl Krzysztof Poznański, dyrektor zarządzający Polskiej Rady Centrów Handlowych.
Polityka, miłość i seks. Magda Mołek i Joanna Keszka, autorki podcastu Rozważna i erotyczna. Wywiad
W podcastach jest i polityka zagraniczna, i psychologia, i seks. Dziś to jedna z najbardziej demokratycznych platform pozwalających na szerzenie treści, których nie znajdziesz nigdzie indziej – mówi Magda Mołek, dziennikarka, która wspólnie z trenerką kreatywnego seksu, Joanną Keszką, dla Empik Go tworzy podcast „Rozważna i erotyczna”.
Jak blefować doskonale o kuchniach świata
W tym odcinku naszego poradnika uczymy, jak udawać, że znamy się na kuchniach świata. Bon appétit!
Z tych słuchawek korzysta Behemoth i Ray Wilson z Genesis. Polak stworzył markę dla audiofilów
Co łączy zespoły metalowe Behemoth i Gojira, duńską piosenkarkę MØ oraz legendarnego Raya Wilsona z Genesis? Używają oni słuchawek wyprodukowanych w niewielkiej, warszawskiej manufakturze Custom Art stworzonej przez Piotra Granickiego.
Wrocławska palarnia kawy chce podbić świat. Blueberry Roasters realizuje projekt za 2 mln zł
Palenia kawy uczyli się z internetu. Nieraz zdarzało się, że tym, co wyjmowali z pieca, mogli co najwyżej przepędzać ślimaki. Dzisiaj właściciele Blueberry Roasters mają własną nowoczesną palarnię i przymierzają się do eksportu.
Jak zarządzać informatykami? "Historie o działach IT są naciągane, nie można wierzyć w mity"
Mają większą swobodę, lepsze warunki pracy i zarobki wyższe niż średnia firmowa. Do tego szefowie z działem IT obchodzą się jak z jajkiem – przynajmniej tak to widzi reszta pracowników. Jak zarządzać zespołem, którego częścią są informatycy?
Co reklamują polscy sportowcy? Kontrakty reklamowe liczone są w milionach
Świątek i Lewandowski to jedyne globalne marki sportowe pochodzące z Polski. Osiągnięcia Igi i Roberta bezpośrednio rzutują na sukcesy reklamowe i olbrzymie pieniądze. Cała reszta sportowców, poza naszymi skoczkami narciarskimi, gra już tylko w słabej powiatowej lidze. Choć czeka na swoje szanse i propozycje reklamowe.