Fajrant
Burger Drwala w McDonald's: Ostatni tydzień kultowej kanapki
Fani kanapki, zwani przez McDonalds "drwalożercami" muszą się spieszyć z ostatnimi zamówieniami. Burger Drwala w tym roku szybciej znika z amerykańskiej sieci restauracji w Polsce. Znamy termin wycofania produktu z sezonowego menu.
Skończmy z terapiami szokowymi. Na nasz rachunek z prof. Szymonem Łukasikiem
Pomysł, by zaprosić na lunch prof. Szymona Łukasika, podsunął mi prof. Piotr Sankowski, z którym wywiad mogliście przeczytać w poprzednim numerze. Tak więc w tym odcinku „Na nasz rachunek” znów będzie sporo o sztucznej inteligencji. I znów z wybitnym ekspertem.
Ola Mirosław - Małysz polskiego wspinania. I zwyciężczyni plebiscytu PS <3 [WYWIAD]
Sport nauczył mnie cierpliwości. Ona jest ważna, bo pomaga dążyć do celu – pięć razy upadniesz, ale za szóstym razem w końcu zwyciężysz. Bez umiejętności radzenia sobie z porażkami i wyciągania z nich wniosków, nie zajdziesz w sporcie daleko – mówi Ola Mirosław, rekordzistka świata we wspinaczce na czas.
Paweł Cieślicki. Poza biznesem
Na stałe mieszka w Belgii, gdzie rozwija LimitlessMind – startup wspierający przedsiębiorstwa w bezproblemowej integracji z agentami AI. Ale często wraca nad Wisłę – głównie dlatego, że kocha nasze krajobrazy.
Zwinnie. Styczeń 2025
Comiesięczne newsy ze świata wina.
Znajdź swoją strefę geniuszu
Gdy przedsiębiorcy zajmują się sprawami mieszczącymi się w ich indywidualnych strefach geniuszu, są w stanie zastosować swoje wyjątkowe, wrodzone talenty i „furtka do ogrodu cudów” staje przed nimi otworem.
Horoskop na 2025 rok [FELIETON]
Redakcja zasugerowała, bym przygotował horoskop na 2025 r. W pierwszej chwili chciałem odmówić, ponieważ nie mam zielonego pojęcia o znakach zodiaku, koniunkcjach planet, ascendentach. Ale potem pomyślałem sobie, że właściwie – dlaczego nie.
Najlepsze książki dla przedsiębiorców. Styczeń 2025
Recenzje najciekawszych premier książek dla przedsiębiorców.
Być jak Yves Saint Laurent i jego muzy
W pracy i w życiu towarzyskim Yves Saint Laurent miał dwie muzy: Loulou de La Falaise (pierwsza od lewej) i Betty Catroux.
Wiosłem w piłkę. Na czym polega fenomen padla?
Świat sportu miewa różne mody, ale wydaje się, że ta zostanie z nami na dłużej. Padel coraz prężniej rozwija się w największych europejskich krajach, a teraz próbuje podbić serca Polaków.
Trump power. Recenzja filmu "Wybraniec"
Film „Wybraniec” miał być elementem zwycięskiej kampanii demokratów. Cóż, pozostał tylko – dość wiernym – zapisem początkowych lat działalności Donalda Trumpa oraz poradnikiem „W jaki sposób prowadzić bezwzględny biznes”. Wart obejrzenia!
Na dobry start
Noworoczne postanowienia – co tu kryć – zaraz przestaną obowiązywać. Dlatego zawczasu warto się zabezpieczyć przed spadkiem motywacji i nastroju. Jak? Planując wyjazd w góry, kupując sweter z kaszmiru czy otulając się cudownymi zapachami.
Dolce far niente, czyli laba na żądanie
Jak wprowadzić w życie zasady słynnego dolce far niente i zyskać na tym w pracy.
5 książek, które powinny się znaleźć pod choinką menedżerki i menedżera
Najbardziej przekonującą zapowiedzią nowych rezultatów w przyszłości są nowe zachowania dziś – pisze Steven Bartlett, biznesmen, któremu wielu zazdrości nie tylko sukcesów. W świecie, w którym nieprzewidywalność zmusza do niekończącej się transformacji (biznesów, postaw życiowych), dobrze znaleźć chwilę na oddech, inspirację i przypomnienie sobie, dlaczego lubię robić to, co robię? Pięć książek, które warto podarować pod choinkę menedżerkom i menedżerom, poleca Katarzyna Buszkowska – autorka programu rozwojowego Leadership Library.
Czarnoskóry aktor w roli Snape’a: czy fandom Harry’ego Pottera jest gotowy na zmiany?
Fani Harry’ego Pottera, serii, która od lat zachwyca kolejne pokolenia, od kilku tygodni żyją plotkami dotyczącymi nowego castingu do roli Severusa Snape’a. Według przecieków, w serialowej adaptacji platformy streamingowej, czarnoskóry aktor Paapa Essiedu miałby wcielić się w jednego z najbardziej skomplikowanych i ikonicznych bohaterów świata stworzonego przez J.K. Rowling.
AI, łosoś i zupa krabowa. Na nasz rachunek z Piotrem Sankowskim
Drugiej szansy nie będzie. Na nasz rachunek z Piotrem Sankowskim.
Radosław Łodziński. Poza biznesem
Jego MockIT pomaga przeprowadzić weryfikację techniczną kandydatów. Sam wyznaje zasadę, że stres najlepiej odreagować… pod wodą.
W stylu: David Beckham
Na początku XXI w. nosił źle skrojone garnitury, koszule bez rękawów i jasne kurtki z „wężowej” skóry. Dziś David Beckham jest prawdziwą ikoną mody.
Potęga smaku
Pasje często przeradzają się w biznes. O tym, jak przekuć w niego marzenie o idealnym smaku i co na tym marzeniu można zbudować, opowiadają twórcy rodzinnych firm. Polskich. Światowej klasy.
Komputery i świnie. Recenzja filmu "Co się stało z polskim Billem Gatesem?"
Dlaczego pan hoduje świnie? – zapytała dziennikarka Polskiej Kroniki Filmowej inżyniera Jacka Karpińskiego. On po chwili namysłu odparł, że woli mieć w życiu do czynienia z prawdziwymi świniami! To jedna z najmocniejszych scen w dokumencie „Co się stało z polskim Billem Gatesem?”.
Czasem boisko, czasem zapomniane miasteczko
Idzie zima, wieczory stają się coraz dłuższe, może więc to najodpowiedniejszy moment na odkurzenie konsoli do gier? Oto dwa tytuły, które warto wypróbować.
Prezenty bez pośpiechu
W przedświątecznej gorączce czasem gubimy to, co wyjątkowe. Kiczowate świąteczne dekoracje narzucają nam estetykę, która nie zawsze odpowiada naszym gustom, a pospieszne kupowanie prezentów nie pozwala wybrać tych, które są prawdziwie unikatowe. W grudniu warto się zatrzymać – udać się do wyjątkowej restauracji, a także odkryć kosmetyki, biżuterię i ceramikę tworzone z pasją.
Przereklamowana pewność siebie
Życie wydaje się nieco łatwiejsze, gdy masz pewność siebie, i nieco trudniejsze, gdy jej nie masz. A jednak to nie ona decyduje o sukcesie – pisze Dana Sinclair, autorka książki „Wróć do gry. Jak psychologia sportu pomoże ci dać z siebie wszystko w kluczowych momentach”.
Zwinnie. Ciekawostki o winie
Życie jest zbyt krótkie, by pić marne wino! Dlatego w tym numerze ruszamy z naszą nową rubryką.
Filozofia Wyjebongo
Niebanalny prezent pod choinkę dla każdego przedsiębiorcy? Nowa biznesowa formuła realizowanego już od wielu lat pomysłu obcowania z „ludźmi-książkami”. Takie spotkanie z żywym człowiekiem, który opowie nam swoją frapującą historię, to nie tylko świetny sposób na zdobycie cennej wiedzy i poznanie cudzych doświadczeń, ale także na miłe spędzenie czasu.
Szwajcarski kościół zainstalował Jezusa wygenerowanego przez AI. Bot spowiadał wiernych
Kaplica Piotra w Lucernie zamienia księdza na wygenerowany przez sztuczną inteligencję obraz Jezusa. Wierni są zachwyceni nowym spowiednikiem. Nie dość, że mówi on w 100 językach, to wielu udało się doznać duchowego doświadczenia w kontakcie z botem. Czy kościół zatrzyma go na stałe?
W stylu: Lee Radziwiłł. Jak ubierała się prekursorka quiet luxury?
Lee Radziwiłł całe życie żyła w cieniu starszej siostry, która najpierw została pierwszą damą u boku Johna F. Kennedy’ego, a następnie żoną jednego z najbogatszych ludzi świata, Aristotelisa Onasisa.
Osa na dwóch kółkach
Zamienił stryjek samolot na skuter, czyli jak Vespa stała się symbolem włoskiego talentu.
Doskonałe uzupełnienie
Jeśli interesowało was, z czym wiąże się założenie własnego brandu modowego, zapraszamy do lektury kolejnej odsłony „Na nasz rachunek”. Bajgle, honey matcha latte – spędziłem z dziewczynami naprawdę miły poranek.
Twoje klimaty
Głucho wszędzie, ciemno wszędzie… Stop! W listopadzie też może być pięknie, kolorowo i optymistycznie. Warunek? Sami o to zadbamy – otaczając się ładnymi przedmiotami, jedząc w zgodzie z naturą, czy używając wysokiej klasy kosmetyków.
Zakazana miłość – Test Lenovo ThinkPad X1 Fold
Bardzo lubimy testy sprzętu, które ewoluują w zaskakującym kierunku. Minione dni z gadżetem od Lenovo nie były li tylko zwykłym testem – okazały się rozbuchaną historią miłosną. Ale czy z happy endem?
Sprawdzamy, ile kosztuje cisza
Cisza stała się towarem. Dzisiaj jest słono opłacanym produktem premium. I choć zdaje się, że każdy z nas może z niej do woli czerpać, dziś nie ma do ciszy równego dostępu.
Muzy i marki
Korporacje na potęgę budują swoje muzea. Fenomen „marketingu dziedzictwa” jest tematem prac naukowych, a działy PR firm starają się mierzyć jego skuteczność. Czego marki szukają w muzeach? I co przyciąga do nich publiczność?
Michał Strugarek. Poza biznesem
Student Politechniki Wrocławskiej od kilku lat eksplorujący środowisko Roblox – jego startup BloxIT tworzy w nim gry, które marki mogą wykorzystać marketingowo. Choć sam pewnie chętniej zaprosi cię na EA Sports FC (dawna FIFA) czy Minecrafta.
Auta na trudne warunki. Jaki samochód na zimę?
Gołoledź, śnieg, zaspy, śnieg z deszczem, mżawka... Tak, właśnie to nas, kierowców, czeka w najbliższych miesiącach na polskich drogach. Na szczęście historia motoryzacji, to także historia wynalazków, które ułatwiają przetrwanie trudnych, zimowych miesięcy.