Aktualności


Ruszyła kolejna edycja Dyrektora Finansowego Roku

Już po raz 13. – z inicjatywy Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), Centrum Idei Gospodarczo-Ekonomicznych oraz grupy Euler Hermes – organizowany jest konkurs Dyrektor Finansowy Roku. Wyniki zostaną ogłoszone 2 października podczas Kongresu Dyrektorów Finansowych w Warszawie.


Warszawski rynek biurowy atrakcyjny dla najemców

Rośnie popyt na powierzchnię biurową w Warszawie. W ubiegłym roku powstało 27 biurowców o powierzchni 275 tys. mkw., a łączny wolumen transakcji wyniósł ponad 820 tys. mkw. Największym zainteresowaniem najemców cieszy się ścisłe centrum oraz Mokotów.


„HR na szpilkach” w Gdańsku

Konferencja „HR na szpilkach” jest cyklicznym wydarzeniem skierowanym do wszystkich kobiet, dla których HR to nie tylko praca, ale także pasja. Już 26–27 kwietnia w Gdańsku spotkają się dyrektorzy i kierownicy HR, HR Business Partnerzy, rekruterzy, specjaliści oraz eksperci HR.


Księga Niwelowania Barier Legislacyjnych e-Izby już opublikowana

Naświetlić bariery prawne hamujące rozwój w sektorze e-commerce oraz e-medycyny – to główny cel Księgi Niwelowania Barier Legislacyjnych e-Izby, która została opracowana przez koordynatorów legislacyjnych Izby Gospodarki Elektronicznej oraz zrzeszonych w niej konsultantów biznesowych.


Znamy zwycięzców bostońskiego bootcampu Bridge to MassChallenge Warsaw

Pilotażowa odsłona programu akceleracyjnego Bridge to MassChallenge Warsaw dla startupów z Europy Środkowo-Wschodniej dobiegła końca. Jej zwycięzcami, którzy tym samym zakwalifikowali się do światowego półfinału, zostali bNesis, KLEAR Lending i ShelfWise. W maju tego roku podczas półfinałów MassChallenge w Bostonie zmierzą się ze startupami z całego świata o udział w wielkim finale.


HowTo win in search marketing

Wyszukiwarki internetowe to często wykorzystywane i skuteczne narzędzie marketingowe. Jak będą ewoluowały mechanizmy wyszukiwania informacji? Jakie są trendy w search marketingu? Jak mniejsze firmy mogą skutecznie konkurować w wynikach wyszukiwania z dużymi markami? O tym wszystkim opowiedzą eksperci branży podczas konferencji „IAB HowTo win in search marketing in 2018”, która odbędzie się 23 kwietnia w Warszawie.


Planet Car Lease Polska przejęty przez Hitachi Capital Polska

Dostawca kompleksowego leasingu operacyjnego Hitachi Capital Polska zakończył proces przejęcia Planet Car Lease Polska, spółki zależnej od Planet Holding International BV.


e-Izba Tool Day

22 marca odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach e-Izba Tool Day. To nowy cykl wydarzeń dla przedstawicieli e-sklepów organizowany przez Izbę Gospodarki Elektronicznej.


Startupy technologiczne zawalczą o 100 tys. zł

Trwa nabór do jednego z największych w Polsce programów akceleracyjnych dla startupów technologicznych – MIT Enterprise Forum Poland. Młodzi przedsiębiorcy otrzymają m.in. wsparcie największych polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw oraz dostęp do mentorów i ekspertów. Dodatkowo najciekawsze startupy – dzięki współpracy nawiązanej przez akcelerator z CVC Capital Partners – będą miały szansę na wygranie 100 tys. zł na rozwój działalności.


Polskie firmy na celowniku cyberterrorystów

W 2017 r. aż 82 proc. przedsiębiorstw, które wzięły udział w badaniu KPMG, odnotowało przynajmniej jeden cyberincydent. Jednocześnie podkreślany jest stały wzrost zagrożenia – w przypadku niektórych firm, w porównaniu do 2016 r., liczba ataków zwiększyła się o jedną trzecią.


Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Cztery sposoby na podatki

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!