wellbeing
zobacz inne tematyZaplanuj sobie szczęście
Czy szczęście można zamknąć w aplikacji? Choć brzmi to jak science fiction, coraz więcej z nas decyduje się na wykorzystanie technologii do wspierania swojego dobrostanu. Czy to w pracy, czy w domu od szczęścia zdaje się nas dzielić kliknięcie we właściwą ikonkę.
Zrównoważone piękno. Wywiad z CEO Rituals Cosmetics
Jak budować przewagę konkurencyjną na wymagającym rynku, jednocześnie angażując się w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju – zdradza Raymond Cloosterman, CEO Rituals Cosmetics.
Wszyscy potrzebujemy duchowości [WYWIAD]
W świecie na krawędzi musimy zrozumieć, że szczęście nie jest jednostronne, bo bierze się ze wspólnego harmonijnego współistnienia. – Dzięki współczuciu przetrwaliśmy jako społeczności ludzkie – mówi Latri Khenpo Nyima Dakpa Rinpocze.
Dlaczego postanowienia noworoczne nie działają
Z jakiego powodu nie udaje nam się dotrzymać większości noworocznych postanowień? – Bo tak naprawdę nie są to postanowienia! – odpowiada prof. Carlos Alós-Ferrer, redaktor naczelny „Journal of Economic Psychology”.
Tu dzieje się magia. Trendy w HR na 2025 rok
W zmieniającym się świecie dobry pracodawca to taki, który nie tylko potrafi odpowiadać na potrzeby pracowników, ale także przewidzieć, co może być dla nich ważne, zanim oni o tym pomyślą. Oto pięć gorących aspektów związanych z employer brandingiem, szkoleniami i dobrostanem pracowników, które w 2025 r. będą najważniejsze w zarządzaniu ludźmi.
Nowe technologie w HR
Dzięki nowoczesnym systemom menedżerowie zarządzający zespołami mogą odłożyć tradycyjne, czasochłonne procesy HR do lamusa i zacząć działać lepiej, szybciej i efektywniej.
Sprawdzamy, ile kosztuje cisza
Cisza stała się towarem. Dzisiaj jest słono opłacanym produktem premium. I choć zdaje się, że każdy z nas może z niej do woli czerpać, dziś nie ma do ciszy równego dostępu.
Work-life balance – nieosiagalny mit foundera [FELIETON]
Kiedy zaczynałam swoją drogę jako przedsiębiorczyni, wierzyłam, że da się znaleźć równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Byłam przekonana, że można pracować „mądrze”, korzystając z popularnych metod, takich jak czterodniowy tydzień pracy, bloki czasowe czy Getting Things Done. Wydawało mi się, że uda mi się ułożyć życie tak, aby mieć czas na wszystko – pracę, rodzinę, życie prywatne, zdrowie, relaks. Yeah, right.
Trendy i zmiany w dbaniu o dobrostan pracowników - konferencja ekspercka Wellbeing Summit
Ciągły rozwój w duchu lifelong learning, nowe technologie i mierzenie efektywności – to dzisiaj jedne z kluczowych haseł dla działów HR w zakresie dbania o dobrostan zatrudnionych. Pożądane w czasach rynku pracownika firmowe strategie wellbeing muszą odzwierciedlać zachodzące w branży HR zmiany, podążać za człowiekiem i jego potrzebami. To właśnie aktualnym zagadnieniom wokół kształtowania dobrostanu w firmie (i w życiu) poświęcona będzie 2. edycja konferencji eksperckiej Wellbeing Summit. Udział online w wydarzeniu jest bezpłatny.
Światowy Dzień Wellbeingu: Polacy oceniają swój dobrostan
Światowy Dzień Wellbeingu, obchodzony corocznie 8 września, to doskonała okazja, aby przyjrzeć się temu, czym jest wellbeing, jak wypada wśród Polaków i jak różne pokolenia dbają o swoje samopoczucie zarówno w pracy, jak i w życiu codziennym. Dobrostan, bo tak tłumaczy się to pojęcie na język polski, staje się coraz ważniejszym aspektem współczesnego życia w trwającej dobie polikryzysu.
Artystyczny wellbeing, czyli ukojenie przez sztukę. Czym jest Maramora?
Hanna Palei podjęła trudną decyzję o wyprowadzce z ojczystej Białorusi, gdzie nie mogła kontynuować swoich artystycznych projektów. W Polsce odnalazła spokój – i to dosłownie, bo stworzyła platformę Maramora, która poprzez sztukę ma przynieść ukojenie zestresowanym ludziom na całym świecie.
Czy pracodawcy przestaną już zwracać uwagę na dobrostan pracownika?
Gdy rynek się zmienia i osiąganie wyników przestaje być oczywiste, organizacje patrzą na efektywność. Czy to oznacza powrót do kija i marchewki? Niekoniecznie. Jak dostarczyć wyniki, a jednocześnie nie zaprzepaścić ostatnich lat dbania o dobrostan pracowników? O tym mówi Tomasz Bagiński, doradca i trener liderów, twórca modelu i książki pt. “Managerskie Rozmowy 1na1”.
Jak zredukować „dług wellbeingowy”
Dobrej polityki wellbeingowej nie da się robić bez dialogu z pracownikami – przekonują Katarzyna Patalan, Content and Communication Manager SmartLunch, Alina Smolarek, dyrektorka HR Enel-Med, oraz Piotr Szostak, dyrektor zarządzający ds. strategii i rozwoju produktu w Benefit Systems.
Wellbeing pracowników – czas na kompleksowe podejście
O trendach na rynku pracy, zmianach w postrzeganiu roli benefitów oraz popandemicznej ewolucji na rynku świadczeń pozapłacowych opowiada Emilia Rogalewicz, członek zarządu Benefit Systems, odpowiedzialna za strategię sprzedaży, rozwój produktów i usług oraz obsługę klienta.
Jak zachować zdrowie psychiczne w trudnych czasach
Naukowo sprawdzone metody dbania o wewnętrzną równowagę.
Activy, czyli wyzwania wellbeingowe dla pracowników. Na czym polega innowacyjność startupu? [WYWIAD]
Najbliższe miesiące będą dla nas czasem pierwszych testów na hiszpańskich klientach, walidacji naszych założeń, wielu prób i uczenia się - zapowiada w rozmowie z mycompanypolska.pl Dorota Matula, co-founderka i CMO Activy.
Idealnie dopasowani. Czym jest work-life fit?
Work-life balance powoli odchodzi do lamusa. Dziś na rynku pracy to za mało. Teraz jest czas na idealne dopasowanie – liczy się work-life fit.
Wellbee pozyskuje kolejnego inwestora i wprowadza nową platformę psychoedukacyjną
Wellbee.pl - jedna z najszybciej rosnących polskich spółek well-techowych - wprowadziła na swoją platformę zupełnie nowy katalog treści psychoedukacyjnych i kursów dotyczących m.in. emocji, relacji i rozwoju osobistego, opracowanych przez topowych polskich specjalistów zdrowia psychicznego. Spółka zdobyła też nowego inwestora - bValue Fund.
Pszczoły przeciwko minom, wellbeing w VR. Oto najlepsze antywojenne rozwiązania technologiczne
22 zespoły z 5 krajów zaprezentowały antywojenne rozwiązania technologiczne, koncentrując się na zdrowiu psychicznym, dobrym samopoczuciu, rozminowywaniu terytoriów i innych kwestiach wojennych. W konkursie zorganizowanym przez Sigma Software Group, Tech Nation i House of Europe wzięło udział ponad 400 uczestników z Wielkiej Brytanii, Szwecji, Portugalii, Polski i Ukrainy.
Platforma zdrowia psychicznego Wellbee z 3,5 mln zł finansowania. W planach - rozwój technologii
Fundusz WP2 Investments zainwestował 3,5 mln zł w Wellbee, platformę zdrowia psychicznego łączącą pacjentów z odpowiednio dobranymi specjalistami. Z usług Wellbee skorzystało dotychczas kilka tysięcy klientów indywidualnych oraz ponad 60 klientów biznesowych. Wellbee od początku swojego rozwoju ma również wsparcie funduszu Tar Heel Capital Pathfinder.
Wellbeing w nowej odsłonie
#GreatResignation, wypalenie zawodowe, nowe oczekiwania pracowników, a do tego ich ciągły niedobór na rynku. Jak firmy mogą radzić sobie z tymi wyzwaniami podpowiada Izabela Kluzek-Kot, coach, ekspert ds. wellbeingu.
Startup z Lublina stworzył interaktywną przestrzeń do regeneracji w miejscu pracy
enzo to kabina odnowy psychofizycznej, czyli interaktywna przestrzeń do relaksacji i regeneracji w miejscu pracy. Urządzenie już dziś funkcjonuje w wybranych przestrzeniach biurowych, a za chwilę i co-workingowych w Polsce.
4. edycja konferencji HRevolution już 24 lutego. Wiodące tematy: microlearning i praca hybrydowa
4. edycja konferencji HRevolution. Już 24 lutego wyjątkowe, inspirujące spotkanie łączące globalną perspektywę z polskimi rozwiązaniami. Wśród wiodących tematów: microlearning, praca hybrydowa, wellbeing pracowników, transformacja cyfrowa, gamifikacja, AI i robotyka.
Komu opłaca się urlop rodzicielski dla ojca? "Rola pracodawców jest kluczowa"
Ojcowie od dawna mogą korzystać z urlopu rodzicielskiego, ale robi to ok. 1 proc. z nich. Czy dyrektywa work-life balance to zmieni i zachęci mężczyzn do większego zaangażowania w opiekę nad małymi dziećmi? Fundacja Rodzic w mieście przeprowadziła pierwszą publiczną debatę na temat dyrektywy work-life balance, która zakłada m.in. wprowadzenie dwumiesięcznego urlopu rodzicielskiego tylko dla ojców.
Jeden z pierwszych inwestorów Tesli wspiera polski startup
HearMe - polska firma oferująca wsparcie psychologiczne jako benefit pracowniczy - zamyka drugą rundę inwestycyjną, z dofinansowaniem na poziomie 303 tys. euro. Wśród wspierających jest Andreas Mihalovits, twórca niemieckiego eBaya.
Amazon wprowadził mental-budki AmaZen. Chce pomóc utrzymać dobre zdrowie psychiczne
Internet, przede wszystkim w mediach społecznościowych, kpi sobie z budek zdrowia psychicznego Amazon AmaZen.
Pracownik nie tylko w pracy. Jak dbać o efektywność zatrudnionych po godzinach?
Jak pokazują dane z raportu „Wellbeing, społeczności i benefity firmowe... czyli jak możesz wspierać employee experience”, społeczna izolacja na pierwszym etapie pandemii sprawiła, że coraz więcej osób zmniejszyło czas poświęcony na treningi lub z nich całkowicie zrezygnowało.
Wellbeing w małych przedsiębiorstwach - od czego zacząć?
Wellbeing zyskuje na coraz większym znaczeniu w miejscu pracy. Managerowie zdali sobie sprawę, że umowa o pracę i dobre wynagrodzenie często już nie wystarczają, aby zatrzymać w firmie cennego pracownika