Wellbee pozyskuje kolejnego inwestora i wprowadza nową platformę psychoedukacyjną

Paweł Chrzan
Paweł Chrzan, fot. materiały prasowe
Wellbee.pl - jedna z najszybciej rosnących polskich spółek well-techowych - wprowadziła na swoją platformę zupełnie nowy katalog treści psychoedukacyjnych i kursów dotyczących m.in. emocji, relacji i rozwoju osobistego, opracowanych przez topowych polskich specjalistów zdrowia psychicznego. Spółka zdobyła też nowego inwestora - bValue Fund.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Wellbee, platforma wspierająca Polaków chcących zadbać o zdrowie psychiczne, poszerzyła właśnie katalog swoich produktów o zupełnie nowe treści edukacyjne i kursy na tematy dotyczące rozwoju osobistego i zawodowego. Materiały dostępne w formie wideo, podcastów i artykułów, opracowane przez najlepszych polskich specjalistów zdrowia psychicznego, stanowią uzupełnienie podstawowych usług spółki, która od 2020 roku łączy pacjentów ze zweryfikowanymi specjalistami zdrowia psychicznego.

- Od początku istnienia Wellbee naszą misją jest usuwanie barier w dostępie do psychoterapii i wspieranie pacjentów w wyborze odpowiedniego specjalisty. Dzięki naszym nowym kursom każdy, kto chciałby podjąć terapię, ale z różnych powodów jeszcze się waha, może wcześniej zgłębić wybrane zagadnienie na naszej stronie w zakładce “psychoedukacja” lub za darmo skontaktować się z Opiekunem, który odpowie na wszystkie pytania i pomoże w doborze nurtu czy specjalisty. Pacjenci odbywający już terapię w Wellbee, mogą teraz również poszerzać wiedzę zdobytą w trakcie sesji terapeutycznych - mówi Paweł Chrzan, co-founder Wellbee.

Wellbee - usługi

Wellbee umożliwia pacjentom dostęp do ponad 180 specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego, w tym: seksuologów, psychodietetyków, psychologów sportu, a także specjalistów z innych obszarów rozwoju osobistego i zawodowego, coachów oraz mentorów. Za pośrednictwem platformy można umówić się zarówno na terapię indywidualną w różnych nurtach, jak i terapię par, terapię młodzieży czy terapię grupową. Jako jedyna platforma zdrowia psychicznego w Polsce Wellbee oferuje dostęp do specjalistów z zakresu psychiatrii, jak również daje użytkownikom możliwość skorzystania z bezpłatnej konsultacji mającej na celu określenie ich potrzeb i wsparcia w doborze terapeuty.

Według najnowszego badania "Bliżej siebie - psychicznie i empatycznie w pracy", którego jednym z partnerów jest Wellbee, aż 41 proc. pracowników czuje się przeciążonymi emocjonalnie, a 86 proc. jest zdania, że praca ma duży wpływ na zdrowie psychiczne. Z tych samych ogólnopolskich badań wynika również, że 76 proc. pracowników deklaruje potrzebę wprowadzenia przez fimy programów wspierających kondycję psychiczną pracowników, a 73 proc. chciałaby otrzymać od pracodawcy dostęp do psychologa.

- Wsparcie zdrowia psychicznego pracowników stopniowo przestaje być postrzegane jako dodatkowy benefit i staje się oczekiwanym przez wszystkich standardem. Świadomość pracodawców na temat zdrowia psychicznego rośnie, a firmy zaczynają dostrzegać szybki zwrot z tej inwestycji. W wielu kręgach jest to jednak nadal temat tabu, dlatego od początku istnienia platformy prowadzimy kampanie psychoedukacyjne, których celem jest normalizowanie tego tematu. Nasze nowe kursy są kolejnym przejawem tych działań - wyjaśnia Darek Milewski, co-founder i CEO Wellbee.

Wellbee - nowy inwestor

Do grona obecnych inwestorów, wspierających spółkę od początku działalności funduszu Tar Heel Capital Pathfinder oraz funduszu WP2 Investments - dołączył właśnie fundusz bValue. - Obecnie, dużo bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, firmy muszą brać odpowiedzialność za zdrowie i wellbeing swoich pracowników. Z jednej strony firmy walczą o utrzymanie pracowników i ich efektywność, z drugiej strony muszą mierzyć się ze stresem, wypaleniem czy chorobami psychicznymi. Wellbee w bardzo przystępny i nowoczesny sposób pomaga firmom, dla których zdrowie psychiczne pracowników nie jest obojętne. Do inwestycji przekonał nas silny i zmotywowany zespół, który wie jak skalować biznes dynamicznie jednocześnie nie zapominając o rentowności - podsumowuje Maciej Balsewicz, założyciel bValue Fund.

ZOBACZ RÓWNIEŻ