podatki
zobacz inne tematyHiszpańska inkwizycja
Senne, małe miasteczko Jarrow w Wielkiej Brytanii położone nad rzeczką Tyne. Akcja toczy się w 1912 r. Nagle do spokojnego mieszkania z okrzykiem „Nikt nie spodziewał się hiszpańskiej inkwizycji!” wpada z impetem trzech biskupów w budzących szacunek i strach długich karmazynowych szatach...
Nie daj się wkręcić w karuzelę VAT
Dzieci uwielbiają karuzele, dorośli już niekoniecznie. Szczególnie, jeśli są przedsiębiorcami i trafią na celownik skarbówki z powodu nieuczciwego kontrahenta.
Okiem eksperta. Walka z COVID-19 w firmie
Co zrobić, by ograniczyć ryzyko zakażenia w firmie? Czy można zobowiązać pracowników do szczepień? Komentarz ekspercki autorstwa przedstawicieli kancelarii Eversheds Sutherland Wierzbowski: Natalii Nawrockiej i Adama Nierzwickiego.
Zawarłeś układ z wierzycielami? Zostaniesz wykluczony z zamówienia publicznego
Nowe prawo zamówień publicznych, które wejdzie w życie 1 stycznia 2021 roku, przewiduje, że przedsiębiorcę będzie można wykluczyć z procedury zamówieniowej na trzy lata jeśli zawarł układ z wierzycielami - alarmuje Konfederacja Lewiatan.
Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Listopad 2020
Jak co miesiąc, omawiamy najważniejsze zmiany w przepisach gospodarczych.
Okiem eksperta. Jak działa w Polsce upadłość konsumencka
Upadłość konsumencka to procedura sądowa stosowana wobec konsumentów oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, które stały się niewypłacalne. O tym, jak ją przeprowadzić, pisze dla mycompanypolska.pl Michał Sowiński, doradca restrukturyzacyjny i partner w kancelarii Graś i Wspólnicy.
Ulga na badania i rozwój. Twoja firma może na tym skorzystać!
Jak wynika z danych Ministerstwa Finansów, ulga na działalność badawczo – rozwojową, jest coraz popularniejsza. W ubiegłym roku z takiej możliwości skorzystało ponad tysiąc dwustu podatników CIT oraz podobna ilość podatników PIT . W porównaniu z rokiem 2018 to wzrost o 34 proc.
Cykl webinariów KCFO: Trendy i zmiany w środowisku podatkowym 2019-2020
22 października br. odbędzie się webinarium dotyczące trendów i zmian w środowisku podatkowym 2019-2020.
Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne. Czy to dobre narzędzie do ratowania firmy? [ANALIZA]
W najbliższych miesiącach, gdy przestaną działać rządowe mechanizmy pomocowe, może nas czekać fala upadłości przedsiębiorstw. W celu chronienia firm przed upadłością wprowadzono uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne (UPR). To obecnie najskuteczniejsze narzędzie restrukturyzacji dla przedsiębiorców - pisze dla mycompanypolska.pl Karol Tatara.
Skarbówka zablokuje także prywatne konta? Jest projekt nowelizacji ustawy
Fiskus będzie mógł blokować nie tylko rachunki firmowe, ale i prywatne rachunki rozliczeniowe, oszczędnościowe czy nawet lokaty terminowe - wynika z projektu ustawy, do którego dotarł Dziennik Gazeta Prawna.
Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Październik 2020
Jak co miesiąc opisujemy najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych.
Premier Mateusz Morawiecki ogłasza nowe rozwiązania dla przedsiębiorców
Polskie firmy, których przychody nie przekroczą 100 mln złotych będą mogły od przyszłego roku rozliczać się na zasadach podobnych jak w przypadku estońskiego podatku CIT - powiedział podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.
Zarabiasz za granicą? Niebawem możesz zapłacić wyższy podatek
Rząd zamierza zlikwidować ulgę abolicyjną. Powstał już projekt ustawy, która doprowadzi do tego, że zarabiając np. w Wielkiej Brytanii będzie trzeba zapłacić wyższy podatek dochodowy w Polsce.
Buszując w śrucie sojowej
„Graliśmy uczciwie: ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem – wygrał lepszy”. To zdanie zawierające głęboką życiową mądrość wypowiada Wielki Szu grany przez Jana Nowickiego w filmie pod tym samym tytułem.
Pomyłka w numerze NIP przed płatnością? Ministerstwo wyjaśnia wątpliwości przedsiębiorców
Na skutek interwencji Rzecznika MŚP Minister Finansów wyjaśnia wątpliwości związane z obowiązkiem przedsiębiorców podania numeru NIP przed płatnością w transakcjach do 450 zł w celu uzyskania faktury.
Ministerstwo Finansów przygotowało duże zmiany w podatkach dla przedsiębiorców!
Wśród najważniejszych zmian jest przeniesienie obowiązku podatkowego na spółkę komandytową, obowiązek publikowania strategii podatkowej przez wielkie koncerny oraz ograniczenie ulgi abolicyjnej.
BGK chce wydłużyć działanie programów pomocowych
Bank Gospodarstwa Krajowego chce przedłużyć działanie programów pomocowych dla firm do końca 2021 roku - powiedziała Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes BGK. Do tego potrzebna jest zgoda Komisji Europejskiej.
Pomoc od samorządów dla przedsiębiorstw. Nowe objaśnienia prawne
Rzecznik MŚP otrzymał wydane przez Minister Rozwoju objaśnienia prawne w przedmiocie form pomocy udzielanej przez samorządy na podstawie przepisów tzw. Tarczy antykryzysowej.
Estoński CIT w Polsce. Kto na tym skorzysta? [TYLKO U NAS]
Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Finansów jeszcze w lipcu ma zostać przedstawiony do konsultacji projekt ustawy wprowadzający nowy model opodatkowania spółek kapitałowych, czyli tzw. Estoński CIT. Rozwiązanie ma zacząć funkcjonować już 2021 roku.
Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Sierpień 2020
Oto najważniejsze zmiany w prawie, które wpłyną na funkcjonowanie firm w sierpniu.
Nadchodzą kolejne zmiany w przepisach dla przedsiębiorców [ZESTAWIENIE MYCOMPANYPOLSKA]
Prezentujemy najnowsze zmiany w prawie dotyczące wszystkich przedsiębiorców. Szczegółowe rozwiązania w ramach Tarczy 4.0, nowe uprawnienia KNF czy zmiany w zakresie magazynów call-off-stock.
Tarcza antykryzysowa: 114 mld złotych trafiło do przedsiębiorców
Według stanu na 10 lipca do przedsiębiorców w ramach tarcz antykryzysowych trafiło już 114,12 mld złotych - podało Ministerstwo Rozwoju.
Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Lipiec 2020
Wszystko, co powinien wiedzieć przedsiębiorca. Nadchodzące zmiany w prawie!
Szykuj się na zmiany w prawie. Przedsiębiorca jak konsument
Od 1 czerwca miała wejść w życie nowelizacja Kodeksu Cywilnego, która sprawiała, że przedsiębiorcy mieli być traktowani podobnie jak konsumenci. Tarcza antykryzysowa przeniosła ten termin na początek 2021 roku.