Tylko u nas
Rafał Masny i Daftcode tworzą aplikację dla fanów książek biznesowych. Jak działa SkillUp? [WYWIAD]
Funkcją aplikacji jest przede wszystkim udostępnienie użytkownikom biblioteczki, dzięki której będą mieli pod ręką wiele wartościowych treści. Natomiast to, co SkillUp robi tak jakby „przy okazji”, to pokazanie ludziom, którzy trochę zapomnieli o znaczeniu czytania, że książki to doskonałe źródło wiedzy - mówi w rozmowie z mycompanypolska.pl Rafał Masny, współtwórca aplikacji SkillUp.
Krzysztof Adamski. Poza Biznesem. Odsłaniamy tajemnice twórcy Donateo
Donateo jest ogólnopolskim projektem fundraisingowym pomagającym organizacjom non profit w efektywnym pozyskiwaniu funduszy w cyfrowym świecie. Założyciel fintechu – Krzysztof Adamski – pomaganie ma we krwi.
Jak wspierać kobiety, by jeszcze częściej brały udział w innowacyjnych projektach? [WYWIAD]
Biznesowa ścieżka innowacji nie jest przeznaczona tylko dla mężczyzn – mówi Joanna Tomala, członkini zarządu i dyrektorka ds. produktów i procesów spółki Faktoria.
Obawy o recesję obniżą inflację? Pełny obraz Kuczyńskiego
Sejm przyjął ustawę o wakacjach kredytowych, która będzie kosztowała banki ponad 20 mld zł. Zapłacimy za to wszyscy i to drogo, ale najpewniej nie zauważymy zmniejszenia akcji kredytowej i wzrostu opłat bankowych, za to nieliczni sporo skorzystają na „wakacjach”.
Bartosz Kruszka: Naukowcy muszą mieć kompetencje biznesowe [WYWIAD]
Nanoseen to startup technologiczny, który myśli globalnie, a jego głównym produktem są obecnie nanomembrany do odsalania wody – w ten sposób zniweluje się problem z dostępem do wody pitnej. Ale to dopiero początek, gdyż jak zapewnia Bartosz Kruszka –współzałożyciel i CEO Nanoseen ma być technologicznym hubem łączącym najlepszych naukowców z całego świata.
Ostatnie podrygi WIBOR-u. Jakie zmiany czekają kredytobiorców?
Co jakiś czas świat finansów dochodzi do wniosku, że rzeczywistość można urządzić lepiej i przechodzi rewolucję. Tym razem stary WIBOR zostanie zastąpiony nowym systemem liczenia kosztów pieniądza. Zmiana w założeniach dobra, ale przewrócić się może o wykonanie.
Przedmiotów życie po życiu
Angielscy dżentelmeni mawiają, że „frak dobrze układa się na mężczyźnie dopiero w trzecim pokoleniu”. Najlepiej jednak się prezentuje, gdy jest to ten sam frak! Sentyment do starych przedmiotów to dowód smaku.
My Company Polska, AWS i Vestbee szukają startupów. Zgłoś się już teraz, nagrody idą w miliony!
No, w miliony może nie, ale jest na bogato! 25 najlepszych polskich startupów to flagowy projekt My Company Polska. W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć jego formułę - wspólnie z Amazon Web Sevices (AWS) i Vestbee wybierzemy również najbardziej obiecujące spółki, które otrzymają m.in. kredyt na usługi AWS. Jak można wziąć udział w naszej inicjatywie?
Podatek od zanieczyszczeń zamiast podatku od dochodu? Unia bada taką możliwość [TYLKO U NAS]
"Obecnie w Unii Europejskiej bada się zmianę polityki fiskalnej w państwach członkowskich. Jednym z założeń jest zastąpienie podatku od dochodu obywateli, podatkiem od tworzonego przez nich zanieczyszczenia środowiska" – mówi ekonomistka, dr Kinga Tchórzewska.
Grożą nam energetyczne Black-outy. Były prezes PGNiG: „Czerwona kreska świeci cały czas”
"Jesteśmy jednym z najbardziej zapóźnionych krajów w procesie modernizacji energetyki oraz infrastruktury energetycznej" - wywiad z Markiem Kossowskim, byłym prezesem PGNiG, o ciężkim stanie strategii energetycznej Polski.
Krzysztof Adamski: "Organizacje charytatywne praktycznie nie istnieją na rynku płatniczym" [WYWIAD]
Polacy mają w sobie gen dobroczynności, jednak powszechność i dostępność technologii mogą go zdecydowanie pobudzić. Wielka Brytania jest kolebką fundraisingu w dużej mierze dzięki temu, że dostęp fundacji do technologii jest powszechny - uważa Krzysztof Adamski, założyciel platformy Donateo.
Jedz mleko - będziesz wielki! [FELIETON]
Rada Imamów przy Lidze Muzułmańskiej RP bez większych problemów wydaje popularnym polskim krówkom certyfikaty świadczące o spełnieniu przez nie surowych wymogów czystości prawa Halal. Taki dokument swoistej koszerności otwiera drogę na nowe rynki państw arabskich. Nie tak łatwo podobne sprawy załatwić przed naszymi chrześcijańskimi sądami administracyjnymi.
uPacjenta wzmacnia zespół. Do firmy dołączają specjaliści m.in. z Uber, iTaxi i LuxMed [TYLKO U NAS]
uPacjenta – medtechowy startup umożliwiający domowe badani krwi – wzmacnia zespół. Do firmy dołącza sześciu doświadczonych managerów wcześniej związanych z takimi gigantami jak Uber, Dott, Synerise, Medicover czy LuxMed.
Voice commerce to trend, z którym trzeba się liczyć. Jak wdrożyć system w swoim sklepie?
To po prostu wygodne: zamiast pisać, mówimy. Sztuczna inteligencja rozpoznaje nasz głos i składa zamówienie. W ten sposób konsumenci dostają nowy kanał dostępu do sklepów. To trend, z którym trzeba się liczyć.
Patrycja Bereznowska specjalizuje się w biegach 24 i 48-godzinnych. Jaka jest jej recepta na sukces?
Patrycja Bereznowska – lekkoatletka specjalizująca się w 24- i 48-godzinnych biegach – mówi, że sport jest jak biznes, bez dobrego planu nie ma efektów. – Im dłuższy dystans, tym głowa ma większe znaczenie – podkreśla. Niedawno pobiła wieloletni rekord świata, przebiegając w 48 godz. ponad 403 km.
Były prezes PGNiG: "Handlowcy nie zostali uprzedzeni o nadchodzącym embargu" [TYLKO U NAS]
Firmy nie miały szans przygotować zapasów węgla, bo embargo na surowiec z Rosji został wprowadzony bez jakiejkolwiek wyprzedzającej informacji dla handlowców - mówi w rozmowie z portalem mycompanypolska.pl Marek Kossowski, były prezes PGNiG. Zdaniem eksperta program 3 tys. złotych dla gospodarstw domowych nie naprawi problemu, bo problemem jest niewystarczająca podaż.
Jak przeprowadzać rozmowę rekrutacyjną? Ekspertka radzi
Sztuka weryfikacji, czy kandydat rzeczywiście nadaje się na pracownika, może być trudna. Katarzyna Turowska-Lange, Senior Manager, Hays Poland radzi, jak poprowadzić rozmowę rekrutacyjną, by sprawdzić rzeczywiste kompetencje osób, które chcą dołączyć do naszej firmy.
Jak wyławiać talenty w czasie rozmów rekrutacyjnych [PORADNIK]
Chcesz zostać „najlepszym szefem na świecie”? Zasypiasz, myśląc o tym, co obecnie robi Elon Musk? Cały czas przeliczasz kapitalizację swojej firmy? Nie osiągniesz tych celów bez „najlepszego zespołu na świecie”. Oto poradnik, jak wyławiać talenty w czasie rozmów rekrutacyjnych.
30-latek z Polski i bankier z J.P. Morgan stworzyli startup. Embargo podbije świat gastronomii?
Niemal 30-letni Fryderyk Szydłowski najpierw rzucił koszykówkę, potem stanowisko menedżera prestiżowego klubu w Londynie, by ostatecznie założyć startup. Wspólnie z jednym z szefów J.P. Morgan.
"Wmawiano mi, że dla ludzi jak ja nie ma miejsca w Białorusi". Tajemnice szefowej VacationPoland
Dzieciństwo spędziła w Białorusi, a kilka lat temu przeprowadziła się do Polski, skąd pochodzi jej prababcia. Nad Wisłą rozwija nie tylko własny biznes – jest ekspertką od PR, a w wolnych chwilach prowadzi blogi podróżnicze.
Football Thrift Shop to polski sklep z retro koszulkami piłkarskimi. Czy na tej pasji można zarobić?
Motto naszego sklepu brzmi: „Koszuleczki, piłeczka, lifestyle”. To nie jest przypadkowy slogan, bo chcemy rozwijać w Polsce kulturę chodzenia na co dzień w wyjątkowych i rzadkich koszulkach piłkarskich. Na Zachodzie to standard – mówią Filip Nosel i Adam Niewiński, założyciele sklepu Footbal Thrift Shop, który sprzedaje piłkarskie koszulki retro.
Szok kolejowy [FELIETON]
PKP to łatwy chłopiec do bicia, dlatego nieco się zdziwiłem, kiedy podczas grupowego sarkania na naszego narodowego przewoźnika mój dobry znajomy wziął go w obronę.
"Przedsiębiorcy zaczynają panikować". Dotychczasowe dane to dopiero wstęp przed katastrofą?
Polski złoty już po raz kolejny w tym roku pikuje w dół względem głównych walut. To nie jest korzystny moment dla polskich przedsiębiorców. Jak ocenia w rozmowie z portalem mycompanypolska.pl analityk finansowy XTB, Łukasz Stefanik, to może być szansa dla niektórych firm, ale dane pokazują, że coraz więcej właścicieli biznesów zaczyna panikować.
Mikołaj Marczyk: Wywalczenie pierwszego miejsca nigdy nie jest łatwe [WYWIAD]
Nie ma wiarygodniejszej formy komunikacji niż ta poprzez emocje sportowe – kto jest prawdziwszy niż rywalizujący sportowiec? – mówi Mikołaj Marczyk, kierowca rajdowy zespołu ORLEN Team. Wykreowanie wizerunku zawodnika to jednak mnóstwo ciężkiej pracy u podstaw.
Wojciech Sroka, ICEO: "Venture building to nie fabryka startupów. Czasem się mylimy" [WYWIAD]
Venture builder z założenia nie jest akceleratorem, to nie startupowy inkubator, w którym pomagamy founderowi znaleźć finansowanie. Venture buildery tworzą startupy, nie są wyłącznie podmiotem inwestującym - mówi w wywiadzie z mycompanypolska.pl Wojciech Sroka, CEO venture buildera ICEO.
Mailowy savoir-vivre. Sekrety udanej komunikacji z firmami zagranicznymi
W korespondencji mailowej, zwłaszcza tej międzynarodowej, liczą się szczegóły. Ci, którzy je lekceważą, przegrywają. Oto sekrety udanej komunikacji z firmami zagranicznymi.
Kiedy zaczną spadać ceny mieszkań? "Do prawdziwego kryzysu mieszkaniowego jeszcze daleko"
Do prawdziwego kryzysu w mieszkaniówce jeszcze daleko – zapewniają deweloperzy. I mają rację. Jeśli spojrzeć historycznie, ceny mieszkań dopiero zaczną spadać, kiedy RPP zakończy cykl… obniżek stóp procentowych. Dopiero wtedy przyjdzie kryzys.
Dobroczynny biznes Moniki Wieły zmieni świat na lepsze? "Działalność charytatywna to też praca"
Give Back Box, dobroczynny biznes Moniki Wieły, podbija kolejne kontynenty i ma szanse stać się odpowiedzią na pytanie, jak zmienić świat na lepsze, nie wychodząc z domu.
20 prostych pomysłów na biznes. Edycja 2022
Podobno w muzyce wszystko już było. Biznes również w wielu przypadkach opiera się na utartych ścieżkach, za to wciąż możliwe jest odniesienie sukcesu, bazując przede wszystkim na ciekawym koncepcie. Chcesz dowodów?
"Biznes coraz bardziej nam ufa!". Naukowcy o współpracy z przedsiębiorcami [VIDEO]
Biznes coraz chętniej rozmawia z nauką, ale wciąż Polska stoi przed wieloma wyzwaniami - taką tezę stawiają uznani polscy naukowcy. Wywiady z przedstawicielami Sieci Badawczej Łukasiewicz, naukowcami, jak również przedstawicielami świata biznesu odbyły się podczas Innovatorium Łukasiewicza w Poznaniu.
Otręby pszenne materiałem dla druku 3D? Polski patent ma szansę na światowy sukces [TYLKO U NAS]
Paweł Ślusarczyk sprawił, że branża druku 3D nabrała zielonego koloru. Spółka, którą kieruje, opracowała ostatnio technologię tworzenia wydruków 3D z naturalnych i biodegradowalnych materiałów takich jak otręby pszenne. Na tym jednak nie koniec. Jego specjalizacja to innowacje, które w przyszłości mogą zmienić nasze życie na lepsze.
Żabka: Deklarujemy pełną współpracę z UOKiK oraz wyjaśnienie wskazanych zagadnień
- Potwierdzamy, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zwrócił się do nas z pytaniami dotyczącymi współpracy z dostawcami produktów rolnych i spożywczych - poinformowało redakcję portalu mycompanypolska.pl biuro prasowe sieci Żabka. Firma odniosła się do naszej porannej informacji o wszczęciu postępowania wyjaśniającego przez UOKiK.
Alicja Defratyka: "W starciu z liczbami populiści nie mają szans" [WYWIAD]
Przez wysoką inflację i Polski Ład nasze społeczeństwo przechodzi przyspieszony kurs ekonomii w praktyce. Mnie się jednak marzy, żebyśmy podstawy takiej wiedzy wynosili już ze szkoły – mówi Alicja Defratyka, ekonomistka, autorka projektu ciekaweliczby.pl
Cola w papierowych butelkach? HP na tropie innowacji
HP to firma kojarzona z produkcją komputerów i drukarek. Po 30 latach obecności w Polsce firma szuka ciekawych innowacji. Wywiad z Andrzejem Sowińskim, Country Managing Directorem.
Cola w papierowych butelkach? HP na tropie innowacji
HP to firma kojarzona z produkcją komputerów i drukarek. Po 30 latach obecności w Polsce firma szuka ciekawych innowacji. Wywiad z Andrzejem Sowińskim, Country Managing Directorem.