My Company Extra
My Company Polska razem z InCredibles. Ruszają poszukiwania najlepszego startupu!
We wrześniu nasza redakcja zaproponuje jeden startup, który trafi do programu mentoringowego InCredibles.
Innowacje są w naszym DNA. Rozmowa z Ryszardem Hordyńskim
To przedsiębiorcy i prywatni konsumenci zrobili największą rewolucję na polskim rynku energetycznym. Niestety blokują ich regulacje - mówi Ryszard Hordyński, dyrektor ds. Strategii i Komunikacji, Huawei Polska.
„Cyfryzacja? To się opłaca!” Debata ekspertów w My Company Polska
Wynajem samochodu za pomocą zegarka, zakupy przy użyciu okularów, które same sprawdzają, na którym towarze z wystawy skupiamy wzrok, inteligentne lodówki pilnujące zakupów żywności. To nie futurystyczna wizja Stanisława Lema, lecz przewidywania uczestników debaty „Transformacja cyfrowa i bezpieczeństwo w finansach”, która odbyła się w redakcji My Company Polska.
Tomasz Plata: "Fintechom wreszcie daje się przestrzeń do pokazania swoich możliwości" [WYWIAD]
Wiele zmian wymusili konsumenci, którzy chcą korzystać z bankowości w taki sposób jak z Netfliksa czy Spotify. Kupowanie rozwiązania „pudełkowego” i płacenie za niego dużych pieniędzy, przestało być sexy – mówi Tomasz Plata, współzałożyciel Autenti, mentor w programie InCredibles.
Mateusz Oleksiuk, LESS_: "Założenie startupu to nie bułka z masłem, rzeczywistość bywa brutalna"
Obecnie powstaje mnóstwo startupów, ludzie rezygnują z pracy w korporacjach, by zacząć robić coś po swojemu. Takich działań jest w tej chwili mnóstwo, ale udaje się nielicznym. Każdy myśli, że założenie startupu to bułka z masłem, ale rzeczywistość bywa brutalna, a młodzi founderzy odbijają się od ściany - mówi w rozmowie z mycompanypolska.pl Mateusz Oleksiuk, założyciel startupu LESS_.
Czy ceny samochodów będą rosnąć? Wywiad z Pawłem Widłem
Koncerny motoryzacyjne wstrzymują oferty opierające się na rabatach. Z pewnością będziemy obserwować podwyżki cen za samochody, co będzie spowodowane podwyżką cen poszczególnych komponentów - mówi Paweł Wideł, prezes zarządu Związku Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych.
Zielona transformacja biznesu to rynkowa konieczność? Wywiad z Martą Mikliszańską, Allegro.pl
Jako Allegro stale zachęcamy polski biznes - zwłaszcza małe i średnie przedsiębiorstwa - do tego, żeby w bardziej zrównoważony sposób wybierały sposoby dostawy czy pakowania produktów. Dajemy przy tym narzędzia, dzięki którym nasi partnerzy mogą skutecznie transformować swój biznes - mówi Marta Mikliszańska, Head of Public Affairs & Sustainability, Allegro.pl
Odbudowa gospodarki po pandemii. Wywiad z Dominiką Bettman, Siemens Polska
Firmy potrzebują przemyślanej strategii "wyjścia na zewnątrz". Digitalizacja w dużym stopniu sprzyja realizacji tego typu strategii, bo to zjawisko otwierające przedsiębiorstwa na globalne rynki. Dzięki nowym technologiom, skala działania może naturalnie wzrosnąć w bardzo krótkim czasie - mówi Dominika Bettman, prezeska Siemens Polska.
Rola kryteriów ESG w budowaniu wartości firmy. Wywiad z Mario Zamarripą, ERGO Hestia
- Wskaźniki ESG są częścią "nowej rzeczywistości". Nawet jeśli niektóre firmy na razie nie muszą ich raportować, nie oznacza to, że nie muszą się do nich stosować - mówi Mario Zamarripa, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w ERGO Hestia.
Europejski Kongres Gospodarczy 2021. Wywiady i relacje z wydarzenia
Zapis rozmów i relacji z Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2021.
Anna Grabowska, Żabka: Nie ma alternatywy dla zrównoważonego rozwoju
- Pandemia przewartościowała podejście firm do biznesu - tłumaczy Anna Grabowska, wiceprezeska zarządu ds. strategii konsumenckich, Żabka Polska. Jak zmieniła się strategia największych przedsiębiorstw i jak zmieniło się ich podejście do kontrahentów?
Czy w Polsce obserwujemy właśnie boom na fotowoltaikę? Wywiad z Michałem Skorupą
Boom na fotowoltaikę istnieje, ale nie jest to dużym zaskoczeniem. Polska wciąż jest rynkiem na wczesnym etapie rozwoju i m.in. dlatego obserwujemy ogromne przyrosty w tym segmencie. Co ważne, zainteresowanie fotowoltaiką jest odporne na różne zawirowania gospodarcze, chociażby spowodowane pandemią - uważa Michał Skorupa, prezes zarządu Foton Technik Sp. z.o.o, Grupa E.ON & innogy Polska.
W jaki sposób mikromobilność zmienia polskie miasta? Wywiad z Katarzyną Sobótką-Demianowską
Mikromobilność to uzupełnienie miejskiej logistyki. Jestem zwolenniczką ciągłego próbowania i uczenia się na błędach. Miasta mają różne potrzeby, rozwiązanie, które sprawdzi się w jednym miejscu, niekoniecznie będzie mogło być wprowadzone w innym - mówi Katarzyna Sobótka-Demianowska, Head of Business w EIT Innoenergy.
Nadciąga koniec branży BPO/SSC w Polsce? Aleksandra Durzyńska-Prochowska, szefowa Fujitsu GDC Polska
Brak pracowników oraz nadchodzące rewolucje po stronie kosztów zatrudnienia mogą doprowadzić do poważnych wstrząsów, m.in. na rynku usług BPO/SSC. Czy realne jest odejście firm z tego obszaru z Polski? Zapytaliśmy o to Aleksandrę Durzyńską-Prochowską, szefową Fujitsu GDC Polska.
W jaki sposób Huawei wspiera startupy? Wywiad z Ryszardem Hordyńskim
- Działamy w Polsce, więc chcemy, żeby lokalne startupy i innowacje stale się rozwijały. Mamy w kraju świetnych fachowców, których zdecydowanie warto wspierać - mówi Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.
To koniec tradycyjnej bankowości!
O rewolucji w bankowości i jak będą wyglądały usługi bankowe za kilka lat opowiada podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Jarosław Olejarz z Femion Technology i TryPay.
Czy Polska to dobre miejsce do rozwoju innowacji? Wywiad z Jarosławem Sroką
Nie od dziś wiadomo, że polskie uczelnie kształcą wyjątkowo dobrze. To wspaniale, że młodzi ludzie już nie wiążą swoich karier wyłącznie z wielkimi korporacjami, lecz chcą po prostu zarabiać pieniądze. Grzechem wielu młodych przedsiębiorców jest nakreślanie mało ambitnych planów rozwojowych - mówi Jarosław Sroka, członek zarządu Kulczyk Investments.
Czy aktywność funduszy VC zmniejsza atrakcyjność polskiej giełdy? Wywiad z Maciejem Trybuchowskim
Inwestycje funduszy venture capital czy private equity to często zbawienie dla firm szukających finansowania. Z drugiej strony może to ograniczać chęć wejścia np. na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. Czy to realny problem? Odpowiada Maciej Trybuchowski, prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych.
Paweł Borys, prezes PFR: Trzeba zacząć myśleć o wycofywaniu się z tak dużej interwencji na rynku
- Banki powinny zacząć myśleć o podwyżkach stóp procentowych i wycofywać się z tak dużej interwencji na rynku, po to, by nie doprowadzić do przyspieszenia wzrostu inflacji - mówi w rozmowie z My Company Polska Paweł Borys, prezes PFR. Zobacz całą rozmowę o tym, co zdaniem prezesa wydarzy się niebawem w polskiej gospodarce:
Adam Abramowicz: Nie wyobrażam sobie lockdownu jesienią. To będzie koniec wielu branż [WIDEO]
Wprowadzenie lockdownu jesienią byłby końcem dla wielu branż i tysięcy przedsiębiorców - mówi w rozmowie z mycompanypolska.pl Adam Abramowicz, rzecznik MŚP. Sytuacja byłaby inna, gdyby rząd rzeczywiście w pełnej skali wspierałby przedsiębiorców. Tymczasem rzeczywistość jest inna.
Czas na zielone inwestycje. Debata My Company Polska
To nie jest pytanie „czy?” ale „kiedy?”. Kiedy polskie firmy powinny ruszyć z „zielonymi inwestycjami”? Zdaniem uczestników debaty zorganizowanej przez My Company Polska, jak najszybciej.
Robert Zapotoczny, prezes PFR Portal PPK: "Lepiej mieć oszczędności, niż ich nie mieć"
- Różnica pomiędzy osobami, które wypisały się z programu PPK i tymi, które w nim pozostały, jest zapewne niewielka. Oprócz tego, że ci, którzy się nie wypisali, mają dodatkowe pieniądze - mówi Robert Zapotoczny, prezes PFR Portal PPK. O faktach i mitach związanych z programem mówi w rozmowie z My Company Polska.
O faktach i mitach związanych z PPK... Zapowiedź rozmowy z Robertem Zapotocznym
W maju oficjalnie zakończy się ostatni, czwarty etap wdrażania programu PPK w najmniejszych firmach. Już jutro zaprezentujemy nagranie rozmowy z Robertem Zapotocznym, prezesem PFR Portal PPK, w której zadaliśmy mu najważniejsze dla pracowników i pracodawców pytania o szczegóły programu.
Debata "Zdrowo i bezgotówkowo. Jak płatności bezgotówkowe ratują biznes?" [WIDEO]
Płatności bezgotówkowe zmieniają oblicze polskiego rynku handlowego i usługowego. Do zrobienia jest wciąż wiele. Jakie są największe obiekcje przedsiębiorców przed ich wdrożeniem? Czy mają one odzwierciedlenie w stanie faktycznym? Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi podczas debaty "Zdrowo i bezgotówkowo. Jak płatności bezgotówkowe ratują biznes?".
Marka Godna Zaufania. Cyfrowa gospodarka z mniejszym zaufaniem
W internecie marka podlega nieustannej ocenie. Tutaj szybko wykrywane są ściemy i fałszywe intencje. Dlatego trzeba być do bólu szczerym, szybko reagować na kryzysy i nie przesadzać z komunikowaniem – mówili uczestnicy debaty Marki Godnej Zaufania.
Zylm: "Rynek mieszkaniowy w Polsce jest relatywnie nieduży, ale z ogromnym potencjałem" [WYWIAD]
Rynek wynajmu mieszkań rośnie dynamicznie, coraz więcej osób inwestuje swoje oszczędności w nieruchomości. Z punktu widzenia lokalnego rynku, rzeczywiście dokonujemy rewolucji. Ale patrząc globalnie – to raczej ewolucja - mówi Paweł Zylm, dawniej prezes BRE Ubezpieczenia, inwestor simpl.rent.
VR TierOne szuka inwestora i zapowiada ekspansję. "Działamy dwutorowo, w planach również USA"
Najpierw chcemy pojawić się w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji i we Włoszech - zapowiada Paweł Pasternak, dyrektor VR TierOne.
Ranking 50 najpopularniejszych polskich youtuberów 2021 [CZĘŚĆ 4]
W marcowym numerze "My Company Polska" opublikowaliśmy ranking 50 najpopularniejszych polskich youtuberów. To już kolejna edycja naszego zestawienia. Dziś prezentujemy miejsca od 20-11.
Rosnąca sprzedaż, "Gwiezdne wojny" w domu. Wirtualną rzeczywistość czeka przełom [TYLKO U NAS]
Rynek VR/AR mocno urósł w minionych miesiącach - nie tylko za sprawą pandemii COVID-19. W samym tylko pierwszym kwartale 2020 roku liczba użytkowników VR wzrosła dwukrotnie. Eksperci przewidują, że największa rewolucja dopiero przed nami.
Ranking 50 najpopularniejszych polskich youtuberów 2021 [CZĘŚĆ 3]
W marcowym numerze "My Company Polska" opublikowaliśmy ranking 50 najpopularniejszych polskich youtuberów. To już kolejna edycja naszego zestawienia. Dziś prezentujemy miejsca od 30-21.
Ranking 50 najpopularniejszych polskich youtuberów 2021 [CZĘŚĆ 2]
W marcowym numerze "My Company Polska" opublikowaliśmy ranking 50 najpopularniejszych polskich youtuberów. To już kolejna edycja naszego zestawienia. Dziś prezentujemy miejsca od 40-31.
Ranking 50 najpopularniejszych polskich youtuberów 2021 [CZĘŚĆ 1]
W marcowym numerze "My Company Polska" publikujemy ranking 50 najpopularniejszych polskich youtuberów. To już kolejna edycja naszego zestawienia. Dziś prezentujemy miejsca od 50-41.
Założyciel GRY-Online.pl: "Nie każdy startup musi ratować świat. Rozrywka jest potrzebna" [WYWIAD]
Dawanie ludziom rozrywki jest równie ważne, co wiele innych „poważnych” inicjatyw. Naszą startupowość rozumiem obecnie przez to, że nie boimy się wyzwań i chcemy robić nowe rzeczy. Jakąś część zysku przeznaczamy na eksperymenty w pewnych obszarach, które czasem wychodzą, a czasem nie - mówi Mariusz Klamra, założyciel serwisu GRY-Online.pl i CEO firmy GRY-Online SA.
Warchałowski, Airly: "Biznes i powietrze nie mają granic" [WYWIAD]
Pewnie zabrzmi to niepoprawnie, ale pojawiamy się tam, gdzie jest zainteresowanie naszymi produktami. Cały czas uczymy się procesów biznesowych, nie ma jasnej granicy oddzielającej misję od robienia interesów - mówi Wiktor Warchałowski, CEO Airly.
Stefan Batory i Sebastian Maśka, Booksy o kulisach połączenia. "Jesteśmy jak młode małżeństwo"
Jak doszło do połączenia Versum i Booksy? Co planuje nowa firma? Jak Booksy przetrwało najgorszy czas pandemii i czy jest gotowe na nowe wyzwania? W wywiadzie z portalem mycompanypolska.pl Stefan Batory i Sebastian Maśka odsłaniają kulisy połączenia i mówią o planach na najbliższe miesiące.