Filip Stachura: "Wiele firm nie potrafi właściwie analizować danych. Ich dane są brudne" [WYWIAD]

Flip Stachura
Flip Stachura
Analiza danych to proces - trzeba je agregować, porządkować, integrować z różnych systemów. Rozwiązania dotyczące danych, oparte chociażby o sztuczną inteligencję mogą wręcz zmieniać modele biznesowe - mówi Filip Stachura, CEO Appsilon.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Filip Stachura jest CEO i założycielem firmy Appsilon, jednym z najlepszych na świecie ekspertów w R Shiny (czym jest R Shiny, dowiecie się z naszego wywiadu!). Jest pasjonatem danych oraz technologii open source, w przeszłości pracował m.in. dla firmy Microsoft. - Bez digitalizacji danych, cyfrowa transformacja przedsiębiorstwa jest niemożliwa - przyznaje wprost Stachura.

Appsilon zajmuje się przede wszystkim tworzeniem interaktywnych aplikacji webowych. Choć - co ciekawe - sztuczna inteligencja programowana przez firmę rezonuje w wielu branżach. Na przykład SI od Appsilon jest używana przez ekologów w Gabonie, gdzie służy do ochrony rezerwatów przyrody.

- Digitalizacja powinna być w strategii zasadzie każdej organizacji, która ma dalekosiężne plany. Bez niej firma stanie się dinozaurem, zwłaszcza, że ilość danych będzie stale rosnąć - mówi Filip Stachura.

Wywiad z CEO Appsilon odbył się podczas gdańskiej konferencji Infoshare 2022.

ZOBACZ RÓWNIEŻ