Tylko u nas
Lucas Pollier przyjechał do Polski, by smażyć burgery inne niż wszystkie. Jego Smashny Burger to hit
Francuz Lucas Pollier podczas służbowego pobytu w Los Angeles tak bardzo zakochał się w lokalnych smash burgerach, że postanowił porzucić wygodny stołek w korpo, by zająć się własnym biznesem. Dziś myśli o otwarciu drugiego lokalu, a w ostatnich sześciu miesiącach zyski jego Smashnego Burgera zwiększyły się dwukrotnie.
Kiedy Wall Street kichnie. Pełny obraz Kuczyńskiego [FELIETON]
Ceny ropy mogą skoczyć do 175 dol. za baryłkę. Byłby to prawdziwy rynkowy huragan i źródło wielkiej inflacji. Czy odcinanie się w takim momencie od rosyjskiej ropy jest nierozsądne?
Proste spółki akcyjne rozruszają polski biznes? "Nie dostrzegamy wad tej formy prawnej" [WYWIAD]
PSA to najzdrowsza forma działalności, która ma na celu rozwijanie spółki poprzez rynek kapitałowy. Ponadto, jest to także najlepsza forma spółki dla indywidualnych inwestorów, klubów aniołów biznesu, jak i coraz częściej również funduszy Venture Capital - mówi w rozmowie z mycompanypolska.,pl Jan Radzikowski, Investment Manager w Forc.ee.
Afera drożdżowa, czyli skaza na bohaterze
Afera drożdżowa na początku lat 30. XX w. prawie złamała karierę Stefana Starzyńskiego. Legenda bohaterskiego prezydenta stolicy sprawiła jednak, że ten rozdział z jego biografii został niemal wymazany. Jednak z zeznań złożonych w tej sprawie przed przedwojennymi sądami wynika, że na życiorysie warszawiaka stulecia widnieje poważna rysa.
Homofobia w biznesie nosi białe rękawiczki
– Firma, która jest otwarta na różnorodność, ściąga lepszych specjalistów, a tym samym osiąga lepsze rezultaty biznesowe i tworzy przewagę konkurencyjną – mówi Grzegorz Miecznikowski, specjalista od marketingu inkluzywnego.
Auto na własność? To już przeżytek
Choć kupno nowego samochodu może dać mnóstwo frajdy, szczególnie wybór wyposażenia, silnika czy koloru lakieru, to w dzisiejszych czasach jest to także ogromny wydatek. Ceny samochodów poszybowały w górę, ale na szczęście jest na to sposób w postaci finansowania bez angażowania gotówki.
Hanstore to lumpeks, który szerzy wiedzę o zero waste. "W Polsce łatwiej o dobry używany towar"
Nasza działalność z rzeczami drugiego obiegu przyczynia się w pewnym stopniu do zmniejszenia produkcji nowych rzeczy. Biorąc pod uwagę, że takich sklepów jak nasz jest więcej, zbiera nam się dość dużo uratowanych ubrań - mówi Adrian Hanzel, założyciel Hanstore.
Ważne, żeby być blisko klientów. Relacja z gali Marki Godnej Zaufania [VIDEO]
Głównym celem badania Marka Godna Zaufania jest poznanie opinii przedsiębiorców na temat najlepszych marek, produktów i usług skierowanych do biznesu oraz poznanie tych, którym najbardziej ufają. Uroczysta gala podsumowująca tegoroczną edycję odbyła się 30 maja, a dziś prezentujemy filmowe podsumowanie wydarzenia.
Koszulka bliska duszy. Wielki biznes na małych ubraniach
Prosty T-shirt z nadrukiem stał się elementem wyrafinowanej mody, a przede wszystkim sposobem na komentowanie rzeczywistości – buntu, poglądów społecznych i politycznych przekonań, a także wielkiej radości.
Czy wciąż jest potencjał na rozbudowę polskiego sektora e-commerce?
Wyjście za granicę to jedna z ciekawszych decyzji, jaką mogą podjąć polscy przedsiębiorcy z sektora e-commerce. Nie jest to jednak decyzja łatwa. O tym, co zrobić, by dobrze przeanalizować rynki, mówili w czasie webinaru zorganizowanego przez My Company Polska eksperci DHL Express.
Podaruj im trochę akcji
Jak zwiększyć zaangażowanie pracownika? Zamiast podwyżki daj mu opcje na akcje. To standard na Zachodzie. W Polsce coraz więcej firm szuka pomysłu, jak to zrobić.
Rosyjski Zuckerberg
Geniusz z Petersburga, który rzucił wyzwanie dyktatorom. To dzięki niemu Ukraina wygrywa dziś informacyjną wojnę z Rosją. Ale też ekscentryczny miliarder, do którego lgną antyszczepionkowcy, handlarze narkotyków, a nawet terroryści. Kim jest Paweł Durow, twórca aplikacji Telegram?
Czy zrównoważony rozwój stracił na znaczeniu? Wywiad z Dorotą Zimnoch [VIDEO]
Obecnie coraz więcej przedsiębiorców zadaje sobie pytanie: "Jak moja firma może pomóc klientom stać się bardziej eko?". To jest trochę jak w samolocie - wiele podmiotów założyło już swoją maskę tlenową i teraz pomaga założyć ją pozostałym - mówi Dorota Zimnoch, Global Industry Strategist w Microsoft.
Ukraiński front podatkowy. Na jakie dotacje i ulgi może liczyć twoja firma?
Swoje wsparcie i realną pomoc – w najróżniejszych formach – okazują Ukrainie tysiące polskich przedsiębiorców, także ci najmniejsi, działając jako jednoosobowe firmy. Oto, na jakie dotacje i ulgi podatkowe mogą liczyć.
Produkty dla zwierząt testujemy na sobie
Szampon dla Pimpusia, mgiełka dla Lejdusi. Ewa Juszczak i Wanda Żulik postawiły na naturalne i wegańskie kosmetyki dla zwierząt. O sobie mówią, że są jak Serce i Rozum, a czasem wręcz jak małżeństwo oparte na przeciwieństwach. Ten model biznesowo się im sprawdza.
Cyfrowe banki w obliczu nowych ryzyk geopolitycznych. Wywiad z Dominiką Bettman [VIDEO]
Cyfrowa świadomość klientów coraz bardziej wpływa na cyberbezpieczeństwo całego ekosystemu bankowego. Wysoko rozwinięte technologicznie banki przejęły wręcz role i funkcje innowacyjnych fintechów - mówi Dominika Bettman, dyrektor generalna Microsoft Polska.
CEO nie robi tego, co lubi. Wywiad z Różą Szafranek
– Praca CEO to nieustanne robienie nowych rzeczy i nauka. Wielu CEO zajmuje się tym, co lubi robić, wybiera sobie te działania, które są im najbliższe w sensie zainteresowania czy ekspertyzy. To błąd – przekonuje Róża Szafranek, CEO HR Hints i mentorka InCredibles.
Wakacje kredytowe, cyberbezpieczeństwo, płatności bezgotówkowe. Relacja z EKF 2022 [WYWIADY]
Na początku czerwca w Sopocie odbyła się kolejna edycja Europejskiego Kongresu Finansowego. W studiu "My Company Polska" odbyliśmy wiele inspirujących rozmów. Zapraszamy do oglądania!
Wyścig po technologie. Czy klienci rzeczywiście tego potrzebują?
Kolejne firmy chwalą się nowinkami technicznymi, które mają rozszerzać zakres dostępnych płatności mobilnych. Czy klienci rzeczywiście tego potrzebują?
Kieszonkowa łazienka dla świata. Polski patent rozwiąże problem braku wody?
Gdy Zdzisław Iwanejko wraz z nastoletnimi córką i synem tworzył startup WaSH Innovation, postawił sobie dwa cele: nauczyć swe dzieci biznesu i rozwiązać globalny problem braku wody. Po pięciu latach jest na dobrej drodze, by osiągnąć jedno i drugie.
Aby życie było piękne. Najlepsze startupy poprawiające nasze zdrowie i dobrostan [RANKING]
Algorytmy pomagające wyjść z depresji, indywidualne suplementy diety, zdrowa żywność trafiająca wprost do waszych domów… Polskie startupy udowadniają,że well-being naprawdę jest na wyciągnięcie ręki! Oto nasz ranking.
Ważne zmiany w prawie dla przedsiębiorców
Oto kalendarz każdego przedsiębiorcy.
Marki zmienią świat na lepsze. Wywiad z Michałem Raszką
– Wojna w Ukrainie pokazuje, że kupując albo bojkotując konkretne produkty, opowiadamy się po stronie dobra albo zła. Nasz portfel staje się ważnym narzędziem politycznym – mówi Michał Raszka, ekspert od marketingu, dyrektor komunikacji i strategii w Grupie PRC Holding, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego i Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie.
Biznes bez granic. Wywiad z Piotrem Kubą
– Bezpośrednie inwestycje zagraniczne to dla wielu firm kolejny krok rozwojowy. Bez wyjścia poza granice nie mogłyby dalej rosnąć – mówi Piotr Kuba, członek zarządu PFR TFI.
Polscy menedżerowie: zachłyśnięci władzą, czy po prostu pewni siebie? Wywiad z autorką badań
Jak wypadają polscy menedżerowie na tle liderów z innych państw? O wynikach badania ekspertów Akademii Leona Koźmińskiego opowiada jego współautorka dr hab. Anna Baczyńska.
Jak wsiąść do pociągu zwanego ESG?
ESG to dziś dla nowoczesnej firmy pozycja obowiązkowa. Szefowie koncernów, ale i małych firm, które chcą się liczyć na rynku, muszą się kierować tymi zasadami na co dzień. Od tego m.in. zależy budowanie marki w oczach inwestorów i klientów.
Cola w papierowych butelkach? HP poszukuje ekologicznych innowacji
Czy powinniśmy się obawiać kolejnych przerw w dostawach sprzętu komputerowego? Wywiad z Andrzejem Sowińskim, szefem HP w Polsce.
Patryk Ogórek, Hyggio: "Z digitalizacją w ochronie zdrowia radzimy sobie naprawdę nieźle" [WYWIAD]
Digitalizacja badań klinicznych sprawia, że innowacyjne terapie będą wprowadzane szybciej i mniejszym kosztem, jednocześnie pozostając bardziej dostępne dla szerszych grup odbiorców - mówi Patryk Ogórek, prezes zarządu Hyggio.
Ranking 20 firm, które zmieniają Polskę i świat na lepsze. Edycja 2022
Nie tylko zyski się liczą? Truizm, który w biznesie powtarza niemal każdy. Na szczęście dla coraz większej liczby przedsiębiorców nie jest on wyłącznie zbitką wyrazową do zamydlania oczu inwestorom.
Polski biznes chce podbijać świat. Czy ma na to szansę?
Pandemia nie zmniejszyła apetytu polskiego biznesu na inwestowanie za granicą. Przeciwnie – zainteresowanie ekspansją kapitałową jest dziś nawet wyższe niż dwa lata temu. Zmieniają się jednak państwa, w których chcemy robić biznesy, a także skala i charakter inwestycji.
Co rośnie, musi w końcu spaść. Pełny obraz Kuczyńskiego
Likwidacja WIBOR-u pewnie dziś da kredytobiorcom kilkaset złotych oszczędności. W przyszłości jednak może się obrócić przeciwko nim i sprawić, że kredyty będą droższe.
Młodym menedżerom brakuje pokory? Tak wynika z badań polskich naukowców
Jak wypadają polscy menedżerowie na tle liderów z innych państw? Badanie ekspertów Akademii Leona Koźmińskiego.
Hronowski: "Podczas pandemii branża muzyczna była mocno zintegrowana. Dzięki temu przetrwaliśmy"
W tym roku obostrzenia pandemiczne nie będą obowiązywać, więc jedynym wyzwaniem, z jakim się mierzymy to kryzys ekonomiczny - mówi Arkadiusz Hronowski, twórca festiwalu muzyki niezależnej Soundrive Festival.
Zdalnie czy w biurze? "Pracownicy nie powinni sami decydować, w jakim trybie chcą pracować" [WYWIAD]
Warto zrobić nowe otwarcie i zapytać pracowników: Jakie środowisko pracy będzie dla was najbardziej motywujące? – uważa dr Kaja Prystupa-Rządca z Akademii Leona Koźmińskiego.
Arkadiusz Lewandowski. Poza biznesem
W księgowości przeszedł wszystkie szczeble kariery i to w sześć lat. Jakiś czas temu stworzył Alterę, którą sam nazywa „projektem życia” i „nowym wymiarem księgowości”. Otwarcie mówi o sukcesach, ale i błędach.