Michał Sadowski: "Długoterminowe utrzymanie motywacji to dla przedsiębiorców ogromne wyzwanie"

Michał Sadowski
Michał Sadowski
Biznes jest maratonem, a nie sprintem. Kluczową umiejętnością, jaką powinni posiadać przedsiębiorcy to zdolność długoterminowego robienia tego, co do nich należy. Sam przeszedłem przez wiele trudności - mówi Michał Sadowski, założyciel Brand24.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Brand24 to jeden z pierwszych rodzimych startupów, który odniósł wielki sukces. Podmiot zajmuje się m.in. monitorowaniem ruchu w internecie, a także pomaga chronić reputację w sieci. Michał Sadowski - założyciel firmy - przez wielu startupowców młodego pokolenia wciąż jest uznawany za biznesowy autorytet.

Ale Brand24 nie jest wyłącznie historią o nieustających sukcesach - spółka notowała swoje wzloty i upadki. - Utrzymanie motywacji po wielkim sukcesie jest znacznie trudniejsze niż jej odzyskanie po spektakularnej porażce - przyznaje Sadowski. I dodaje: - Biznes to maraton, a nie sprint. Przedsiębiorcy muszą to rozumieć, jeśli chcą skutecznie rywalizować na rynku.

Z Michałem Sadowskim spotkaliśmy się podczas tegorocznej edycji konferencji Infoshare w Gdańsku, podczas której przedsiębiorca miał swoje wystąpienie poświęcone czerpaniu motywacji z prowadzenia biznesu. W trakcie wywiadu nie tylko poruszyliśmy temat motywacji, ale także skupiliśmy się na roli zespołu. - Swoich współpracowników traktuję jak członków rodziny. Team ma kolosalne znaczenie - gdyby nie zaufani ludzie, zapewne położyłbym swój biznes już kilka razy - zaznacza Sadowski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ