Zamiłowanie do WEB3 Mateusz Bokowy. Poza biznesem

Mateusz Bokowy
Mateusz Bokowy
W Krakowie rozwija Inso, czyli system usprawniający działanie przedszkoli i żłobków. Jak sam przyznaje, balans pomiędzy pracą a życiem prywatnym złapał po dłuższym czasie. A gdzie lubi odpocząć?
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 10/2022 (85)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Twoje ulubione miejsca w Krakowie?

Na pierwszym miejscu postawię parki, place zabaw i miejsca, w których można spędzić czas z rodziną. Tam odpoczywam od pracy i codziennych obowiązków. Moim odkryciem z tego roku jest ścieżka rowerowa z centrum, wzdłuż Wisły, w stronę Tyńca. Polecam ją każdemu, kto lubi aktywne spędzanie czasu i piękne widoki. Pewnie nie będę oryginalny, jeżeli wspomnę o Kazimierzu, czyli dzielnicy Krakowa słynącej z wyjątkowej architektury starego miasta, a także znajdujących się tam restauracji.

Jesteś fanem nowych technologii. Które obecne trendy technologiczne uważasz za najbardziej ekscytujące?

Aktualnie najbardziej ekscytującym trendem jest Web3 i tematy związane z kryptografią, gdyż mogą one w znaczny sposób zmienić działanie internetu, jaki znamy z obecnych czasów. Patrząc jednak nieco bardziej przyziemnie, interesują mnie również trendy związane z cyfryzacją kolejnych sfer życia – sami cyfryzujemy branżę przedszkolną i żłobkową. Takim przykładem cyfryzacji życia codziennego jest też np. serwis uPacjenta, który pozwala zamówić badania lekarskie do domu.

Cecha, która najbardziej pomaga ci w prowadzeniu biznesu?

Lubię rywalizować i dążyć do wcześniej obranego celu. Mimo czasem niesprzyjających okoliczności, nie odpuszczam tak łatwo, co w prowadzeniu firmy ma kolosalne znaczenie. Wydaje mi się, że w swojej pracy potrafię być bardzo efektywny i wykorzystać posiadany czas najlepiej jak to możliwe. Ponadto jestem perfekcjonistą, co ma niestety swoje słabe strony, takie jak zbyt szczegółowe skupianie się na detalach. Mam jednak wrażenie, że z czasem nauczyłem się sobie z tym radzić. 

Biznesowy autorytet, któremu wiele zawdzięczasz?

Pierwsza osoba przychodząca mi na myśl to Michał Sadowski z Brand24. Był to pierwszy „internetowy” przedsiębiorca, którego obserwowałem jeszcze na długo przed myślą o własnym biznesie. W 100 proc. podpisuję się pod podejściem Michała do obsługi klientów i muszę przyznać, że dużo w tym zakresie nauczyłem się od niego. Podczas całej dotychczasowej biznesowej przygody takich autorytetów było na pewno więcej. Bez wątpienia to właśnie praca „na etacie” u moich poprzednich pracodawców dała mi możliwość obserwacji tego, jak szef powinien zarządzać firmą, a także jakim powinien być człowiekiem dla swoich pracowników. Myślę, że dzięki takiemu doświadczeniu potrafię teraz wymagać, ale również okazać zrozumienie pracownikowi, co – jak sądzę – wpływa na lepsze zarządzanie zespołem. 

--------------------------------------------

Inspirująca książka „Steve Jobs” Waltera Isaacsona. To opowieść o inspirującym połączeniu kreatywności, wizjonerstwa i perfekcjonizmu z technologią.

Podróż marzeń Stany Zjednoczone, a konkretniej – Dolina Krzemowa. Chciałbym zobaczyć miejsce, z którego wywodzą się największe technologiczne firmy świata.

Ulubiona kuchnia Jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź: to kuchnia mojej żony! ;-) Ale lubię też kuchnię włoską, czyli po prostu pizzę i makarony.

My Company Polska wydanie 10/2022 (85)

Więcej możesz przeczytać w 10/2022 (85) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

POLECAMY