Moja firma
Mailowy savoir-vivre. Sekrety udanej komunikacji z firmami zagranicznymi
W korespondencji mailowej, zwłaszcza tej międzynarodowej, liczą się szczegóły. Ci, którzy je lekceważą, przegrywają. Oto sekrety udanej komunikacji z firmami zagranicznymi.
Konkurs dla innowacyjnych firm z Polski Wschodniej. Do zdobycia nawet 10 mln złotych
Od 12 lipca do 5 sierpnia 2022 r. przyjmowane są wnioski do konkursu organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 10 mln zł. Konkurs jest finansowany z Funduszy Europejskich, w ramach Programu Polska Wschodnia (POPW).
Jak pomagać i zyskiwać. Z jakich udogodnień podatkowych mogą skorzystać przedsiębiorcy?
Pomoc charytatywna powinna być bezinteresowna. Firmy mogą jednak skorzystać z udogodnień podatkowych, zwłaszcza w świetle nowych przepisów dotyczących pomocy Ukraińcom.
20 prostych pomysłów na biznes. Edycja 2022
Podobno w muzyce wszystko już było. Biznes również w wielu przypadkach opiera się na utartych ścieżkach, za to wciąż możliwe jest odniesienie sukcesu, bazując przede wszystkim na ciekawym koncepcie. Chcesz dowodów?
Sukcesja w firmie - jak ją prawidłowo przeprowadzić?
Sukcesja firmy to potencjalnie skomlikowany proces, do którego trzeba się przygotować. Oddanie sterów firmy nowej osobie zajmuje wiele czasu i łączy się z tym wiele emocji – nie zawsze pozytywnych. Nawet dobrze współgrająca rodzina może mieć z tym problem.
Dobry biznes to nie tylko zarabianie
We współczesnym świecie zysk to nie tylko wpływ, ale także brak wpływu. Zarabianie pieniędzy to za mało, znacznie ważniejsze stają się konsekwencje tego zarabiania. Konsekwencje dla ludzi i świata. To wszystko kryje w sobie dobry CSR.
Auto na własność? To już przeżytek
Choć kupno nowego samochodu może dać mnóstwo frajdy, szczególnie wybór wyposażenia, silnika czy koloru lakieru, to w dzisiejszych czasach jest to także ogromny wydatek. Ceny samochodów poszybowały w górę, ale na szczęście jest na to sposób w postaci finansowania bez angażowania gotówki.
Czy wciąż jest potencjał na rozbudowę polskiego sektora e-commerce?
Wyjście za granicę to jedna z ciekawszych decyzji, jaką mogą podjąć polscy przedsiębiorcy z sektora e-commerce. Nie jest to jednak decyzja łatwa. O tym, co zrobić, by dobrze przeanalizować rynki, mówili w czasie webinaru zorganizowanego przez My Company Polska eksperci DHL Express.
Połowa pracowników zamierza szukać nowego pracodawcy? Tak wynika z najnowszych analiz
Co drugi pracownik podejmie aktywne działania co do zmiany pracy w ciągu najbliższego półrocza - wynika z najnowszych badań firmy Deloitte.
Podaruj im trochę akcji
Jak zwiększyć zaangażowanie pracownika? Zamiast podwyżki daj mu opcje na akcje. To standard na Zachodzie. W Polsce coraz więcej firm szuka pomysłu, jak to zrobić.
Dynamicznie rośnie świadomość ekologiczna firm
Z najnowszego badania Leasing Index przeprowadzonego przez Santander Leasing widać znaczący wzrost zainteresowania firm ochroną środowiska w porównaniu z danymi z 2019 r. Już 69 proc. małych firm deklaruje, że przy prowadzeniu firmy kieruje się troską o ochronę środowiska (o 18 pkt proc. więcej niż trzy lata temu).
Ukraiński front podatkowy. Na jakie dotacje i ulgi może liczyć twoja firma?
Swoje wsparcie i realną pomoc – w najróżniejszych formach – okazują Ukrainie tysiące polskich przedsiębiorców, także ci najmniejsi, działając jako jednoosobowe firmy. Oto, na jakie dotacje i ulgi podatkowe mogą liczyć.
Raport Różnorodność. Nieruchomości równych szans
Miejsca ciszy służące modlitwie, medytacji lub refleksji, przestrzenie przyjazne mamom, strefy neutralne płciowo czy zastosowanie odpowiedniego oświetlenia i ławek do odpoczynku – brzmi jak idealny pomysł na relaks po godzinach? Nie. To rozwiązania niezbędne do zastosowania przez firmy chcące działać zgodnie z ideą wspierania różnorodności w miejscu pracy.
Wyścig po technologie. Czy klienci rzeczywiście tego potrzebują?
Kolejne firmy chwalą się nowinkami technicznymi, które mają rozszerzać zakres dostępnych płatności mobilnych. Czy klienci rzeczywiście tego potrzebują?
Fala bankructw przez konieczność zwrotu subwencji od PFR? "Firmy nie będą miały pieniędzy na zwrot"
Powraca temat zwrotu subwencji udzielanych przez PFR w ramach tarcz antykryzysowych. Jak pisze rzecznik MŚP, Adam Abramowicz, część firm, które nie mogły działać w II kwartale 2021 roku, przez brak zmian w regulaminie subwencji, może zbankrutować.
Fundusze europejskie. Do zdobycia 300 tys. złotych na granty
Do 11 sierpnia można składać wnioski w ósmej, ostatniej rundzie konkursu „Granty na Eurogranty”. To inicjatywa dedykowana mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom, które potrzebują wsparcia finansowego w przygotowaniu wniosku projektowego do programów organizowanych przez Unię Europejską.
Ważne zmiany w prawie dla przedsiębiorców
Oto kalendarz każdego przedsiębiorcy.
Raport Różnorodność. Biznes w kolorach tęczy
Czerwiec to tradycyjnie miesiąc dumy, w którym wiele osób wyraża wsparcie dla praw osób LGBT+. Coraz częściej robi to też biznes. W tym roku w warszawskiej Paradzie Równości pójdą grupy pracownicze z co najmniej 20 korporacji. Dlaczego opłaca się być firmą wspierającą różnorodność? I w jaki sposób to robić?
Biznes bez granic. Wywiad z Piotrem Kubą
– Bezpośrednie inwestycje zagraniczne to dla wielu firm kolejny krok rozwojowy. Bez wyjścia poza granice nie mogłyby dalej rosnąć – mówi Piotr Kuba, członek zarządu PFR TFI.
Mój Elektryk. Jak ubiegać się o dofinansowanie na samochód elektryczny?
Własny samochód elektryczny z dofinansowaniem z programu Mój Elektryk możesz mieć nawet w 3 dni. Chyba, że popełnisz prosty błąd. Jak do tego nie dopuścić?
Amica zakończyła pierwszą edycję korporacyjnego inkubatora. Nagrodzono trzy projekty
Innowacyjny interfejs do piekarników marki Amica, zastosowanie Internetu Rzeczy w sprzęcie AGD oraz platforma do ekologicznej i sportowej grywalizacji – to trzy projekty, które zostały opracowane przez studentów poznańskich uczelni i nagrodzone w pierwszym w Polsce korporacyjnym inkubatorze.
Polski biznes chce podbijać świat. Czy ma na to szansę?
Pandemia nie zmniejszyła apetytu polskiego biznesu na inwestowanie za granicą. Przeciwnie – zainteresowanie ekspansją kapitałową jest dziś nawet wyższe niż dwa lata temu. Zmieniają się jednak państwa, w których chcemy robić biznesy, a także skala i charakter inwestycji.
Świadomie zrezygnowali z etatu, wybierając elastyczność, czyli czy czeka nas GIGekonomia?
63 proc. GIGerów uważa, że współpraca w modelu B2B jest zdecydowanie korzystniejsza niż praca na etacie, a 73 proc. poleciłoby tę formę swoim znajomym - wynika z nowych badań. Kim są polscy GIGerzy?
Prosto w cel. Direct Mail odkryty na nowo
Czy dziś kampania marketingowa musi opierać się na Facebooku i reklamach w Google? Badania prowadzone na całym świecie pokazują, że nie.
Nadchodzą duże zmiany w PPK. Nowe zasady i większe uprawnienia inspekcji pracy
Ogłoszono ostateczny kształt nowelizacji ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Zmianią się m.in. terminy na zapisy pracowników.
Marka Godna Zaufania. Poznaliśmy laureatów badania najlepszych marek zdaniem przedsiębiorców
Ufam ci – to bardzo osobista deklaracja. W czasach pełnych niepewności związanych z pandemią, konfliktem w Ukrainie, trudną sytuacją gospodarczą nabiera ona jeszcze większego znaczenia. Polskie firmy każdego dnia starają się zasłużyć na tytuł Marki Godnej Zaufania. Oto lista tych, którym polscy przedsiębiorcy ufają najbardziej.
Miliony w trzy minuty. Jak mówić o swoim pomyśle biznesowym, by do niego przekonać?
Popadają w szczegóły, mówią nieskładnie, uważają, że sprawę załatwi prezentacja z kilkudziesięcioma slajdami. To typowe błędy startupowców, którzy szukają inwestora. Jak mówić o swoim pomyśle biznesowym, by do niego przekonać.
Zdalnie czy w biurze? "Pracownicy nie powinni sami decydować, w jakim trybie chcą pracować" [WYWIAD]
Warto zrobić nowe otwarcie i zapytać pracowników: Jakie środowisko pracy będzie dla was najbardziej motywujące? – uważa dr Kaja Prystupa-Rządca z Akademii Leona Koźmińskiego.
Ryzyko sportowe
Klient naszym kibicem, kibic naszym klientem. Jak umiejętnie korzystać z wachlarza możliwości, jakie daje firmom marketing sportowy?
Różnorodność pomysłów i ludzi – to napędza sukces
Dorota Rzążewska jest wspólniczką zarządzającą kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi oraz fundatorką fundacji JWP Pomysł Patent Zysk. Z okazji okrągłego jubileuszu obu organizacji rozmawiamy o tym, w jaki sposób ich działania wpłynęły na otaczający nas świat.
Narzekaliście na zalew fake newsów w przestrzeni publicznej? To była rozgrzewka
Trolle dopiero zaczynają się rozkręcać, by coraz sprytniej nami manipulować. Nauczmy się przed tym bronić. Na początek – jak rozróżniać fejki od prawdy.
Zatrudniasz pracowników z Ukrainy na uproszczonych zasadach? Pamiętaj o przepisach dot. BHP
Według danych z początku maja br., blisko 120 tys. obywateli Ukrainy podjęło już zatrudnienie w Polsce na uproszczonych zasadach. Oprócz dopełnienia formalności związanych z samym procesem zatrudniania, pracodawcy powinni pamiętać również o wymaganiach związanych z BHP - m.in. ze względu na obowiązujące przepisy.
Sypień: "Carrefour to jedyna sieć na polskim rynku, która istnieje w różnych kanałach dystrybucji"
Nie widzę możliwości, by przedsiębiorca, który otworzy z nami supermarket, nie zarabiał – mówi Wojciech Sypień, dyrektor supermarketów franczyzowych Carrefour Polska.
Zbyt wysoka wycena może być brzemieniem? Przedstawiciel funduszu przestrzega startupy
- Tylko doświadczeni startupowcy zdają sobie sprawę, że zbyt wysoka wycena może stać się brzemieniem, które odstraszy potencjalne fundusze, odcinając tym samym dostęp do kapitału - pisze w swoim komentarzu Szymon Janiak, managing partner, Czysta3vc.
Wielka podwyżka płacy minimalnej. Wzrost o prawie 500 zł w przyszłym roku?
Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej zapowiedziała plan rządu co do podwyżki płacy minimalnej w przyszłym roku. Ma ona wynieść nawet 3,5 tys. złotych - o prawie 500 zł więcej, niż obecnie.