różnorodność
zobacz inne tematyŚwięto różnorodności
Katarzyna Kotula, Dorota Wellman i Majka Jeżowska odebrały tytuły Ambasadorek Różnorodności przyznane przez redakcję „My Company Polska”. Polskie Nagrody Różnorodności trafiły również do firm, które wiedzą, jak dbać o różnorodność i włączanie.
Nowa homofobia [FELIETON]
Jak nazwać lęk przed kontaktem z drugim człowiekiem? Jedno wiem, zaczyna być on całkiem sporym problemem społecznym.
Pokoleniowa ruletka. O różnorodności wiekowej w firmach
Jak mądrze zarządzać wiekiem i budować współpracę międzypokoleniową, by w pełni wykorzystywać potencjał różnorodności wiekowej.
Zawsze będę po stronie miłości. Wywiad z Majką Jeżowską
Na festiwalu Pol’and’Rock Jurka Owsiaka zobaczyłam siostry zakonne tuż obok tęczowej flagi. Pomyślałam wtedy: „Tak powinna wyglądać Polska!” – mówi Majka Jeżowska, piosenkarka, laureatka tytułu Ambasadorka Różnorodności.
Politycy, uczcie się od biznesu! Wywiad z Katarzyną Kotulą
Jeśli w imię wprowadzenia związków partnerskich trzeba będzie rozmawiać z nowym prezydentem, to oczywiście do niego pójdę. Mogę nawet zabrać rękawice bokserskie! – mówi Katarzyna Kotula, ministra ds. równości, Ambasadorka Różnorodności 2025.
Różnorodność jest biznesową koniecznością. Wywiad z Rafałem Błażejewskim
Rozmowa z Rafałem Błażejewskim, Country Head of People Services Poland w Nordei, wyróżnionym tytułem Menedżera Różnorodności 2025.
Radio romans, czyli jak powstała pierwsza w Polsce internetowa telewizja LGBT+
Tomek Słodki i jego pochodzący z Kolumbii partner Camilo Castro robią pierwszą w Polsce internetową telewizję LGBT+. Projekt zrodził się z buntu przeciwko dyskryminacji tęczowej społeczności, ale przyniósł niespodziewane korzyści także dla pomysłodawcy. – Dzięki LGBT TV lepiej poznałem siebie – mówi Tomek.
Wartość tęczowej złotówki
Siła nabywcza osób LGBT+ w Polsce to 189 mld zł rocznie – wynika z raportu opublikowanego przez agencję marketingu inkluzywnego Priders.pl. W czerwcu, zwanym Miesiącem Dumy, przypomina sobie o tym coraz więcej firm. Część jednak szybko zapomina.
Jesteśmy różnorodni, więc jesteśmy kreatywni. Wywiad z Anną Daszczyńską, ING Hubs Poland
Dla nas różnorodność jest kluczowa i nie jest to wyłącznie pusty slogan - deklaruje Anna Daszczyńska, dyrektorka HR, ING Hubs Poland.
Różnorodność jest w naszym DNA. Wywiad z Rafałem Błażejewskim, Nordea Bank
Dbamy o to, żeby wsłuchiwać się w naszych pracowników, ponieważ wiemy, że są różnorodni i mają różnorodne potrzeby - mówi Rafał Błażejewski, Head of People, co-chair Diversity and Inclusion Council w Polsce, Nordea Bank.
Polskie Nagrody Różnorodności 2025 rozdane!
Katarzyna Kotula, Dorota Wellman i Majka Jeżowska – odebrały tytuły Ambasadorów Różnorodności przyznane przez redakcję „My Company Polska”. Polskie Nagrody Różnorodności trafiły również do firm, które wiedzą, jak dbać o różnorodność i włączanie.
Polskie Nagrody Różnorodności 2025 - nominacje
Polskie Nagrody Różnorodności (Polish Diversity Awards 2025) to jedyne w Polsce wyróżnienia dla firm, organizacji i osób, które w swojej działalności promują różnorodność, równość i inkluzywność zarówno wewnątrz organizacji, jak i w otoczeniu biznesowym. Redakcja „My Company Polska” przyzna je już po raz trzeci.
Moja prawda nie jest mojsza, czyli dialog międzykulturowy
Międzynarodowe środowisko pracy to dla wielu Polek i Polaków codzienność, Zwłaszcza odkąd nad Wisłą mieszka wielu Ukraińców. – Firma, w której są reprezentanci różnych kultur, może być świetnym miejscem rozwoju zawodowego. Pod warunkiem, że zechcemy się czegoś nauczyć od innych – mówi dr Magdalena Łużniak-Piecha, psycholożka społeczna z Uniwersytetu SWPS.
Inkluzywna firma od środka [DEBATA]
Jak budować miejsce pracy, w którym wszyscy czują się u siebie? W trakcie debaty redakcyjnej „My Company Polska” zastanawiali się nad tym specjaliści: Joanna Pietrzyk z DHL Supply Chain, Monika Jasłowska z Polpharmy oraz Rafał Błażejewski z Nordei.
Rusza trzecia edycja Polskich Nagród Różnorodności
Do 30 kwietnia można zgłaszać kandydatury do przyznawanych przez redakcję „My Company Polska” Polskich Nagród Różnorodności. To jedyne w Polsce wyróżnienie dla firm, organizacji i osób, które w swojej działalności promują różnorodność, równość i inkluzywność.
15 najbardziej wpływowych kobiet polskiej branży finansowej
„My Company Polska” drugi rok z rzędu przedstawia zestawienie 15 najbardziej wpływowych Polek w polskiej branży finansowej. Oto kobiety, które odważnie prowadzą świat naszych pieniędzy do równości!
5 zasad zarządzania pracownikami z niepełnosprawnością
Na świecie jest 1,3 mld osób z niepełnosprawnościami. Jest to największa i najszybciej rosnąca mniejszość na świecie i choćby dlatego biznes musi się z nią liczyć.
Biznesowe słowo roku 2024
Zmienność i transformacja? A może coś mniej oczywistego jak momentum czy odporność+? Wspólnie ze startupowcami, przedsiębiorcami i przedstawicielami venture capital próbujemy być sigmami i wybieramy Biznesowe Słowo roku 2024. Jakie były te minione miesiące?
Kluczowe zasady wspierania pracowników neuroatypowych
Neuroróżnorodność to ważny temat dla organizacji dążących do inkluzywności. Osoby w spektrum autyzmu, ADHD, z dysgrafią czy mutyzmem to różnorodna grupa o złożonych potrzebach. Zadbanie o odpowiednie dla nich warunki do pracy służy również całym zespołom. Co warto zrobić, aby uszanować różnorodność pracowników i wydobyć z nich pełny potencjał?
4 kroki do zbudowania kultury uczenia i dzielenia się wiedzą w firmie
Rynek pracy przechodzi w ostatnim czasie prawdziwą rewolucję. Kompetencje, które potrzebne są dziś, jutro mogą okazać się niewystarczające, a nawet nieprzydatne. Dla pracowników oznacza to konieczność ciągłego rozwoju i zdobywania nowych umiejętności. Dla pracodawców – wspierania ich w tych działaniach. Nie jest to łatwe, ale konieczne, jeśli chce się nadążyć za zmianami i zdobyć przewagę nad konkurencją. Dlatego budowanie w firmie kultury uczenia się i dzielenia wiedzą to jedno z podstawowych zadań Marki Godnej Zaufania. Jak się do tego zabrać?
Otwórz firmą na neuroróżnorodność
Współczesny biznes w coraz większym stopniu otwiera się na osoby neuroatypowe. Podpowiadamy, w jaki sposób otworzyć też na nie nasze miejsca pracy.
Tu dzieje się magia. Trendy w HR na 2025 rok
W zmieniającym się świecie dobry pracodawca to taki, który nie tylko potrafi odpowiadać na potrzeby pracowników, ale także przewidzieć, co może być dla nich ważne, zanim oni o tym pomyślą. Oto pięć gorących aspektów związanych z employer brandingiem, szkoleniami i dobrostanem pracowników, które w 2025 r. będą najważniejsze w zarządzaniu ludźmi.
10 trendów zarządzania różnorodnością na 2025 r.
Przedstawiamy 10 trendów biznesowych, które w 2025 r. zdominują w naszych firmach politykę różnorodności, równości, inkluzywności i przynależności.
Budujemy miejsce pracy, które inspiruje
Konsekwentnie rozwijamy swoje działania dotyczące różnorodności i inkluzywności (D and I), podkreślając, że różnorodne zespoły to jeden z kluczowych elementów sukcesu firmy. Jak to robimy? Zdradza Izabela Nowikowska, dyrektorka HR Pernod Ricard CEE.
D&I Changemakers. Dwa dni, które uczynią Cię bardziej świadomym i skutecznym
Dołącz do największej i najbardziej opiniotwórczej konferencji w obszarze DEI (Diversity, Equity, Inclusion) dla biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej : D&I CHANGEMAKERS 2024!
10 zasad prostej polszczyzny
Według badań językoznawców umowy, oferty handlowe, a nawet strony internetowe wielu firm napisane są językiem, który może zrozumieć osoba mająca wykształcenie wyższe. Skomplikowany urzędniczy i biznesowy język wyklucza więc z komunikacji większość Polaków. Lekarstwem jest prosta polszczyzna, nad którą od 15 lat pracują naukowcy.
Różnorodność na odległość. Jak zarządzać różnorodnością w dobie pracy hybrydowej?
Zarządzanie różnorodnością to obecnie jeden z najważniejszych trendów biznesowych. Ale jak wprowadzać wiążące się z nim wartości w obliczu coraz powszechniejszej pracy zdalnej i hybrydowej? Nowa rzeczywistość rodzi w tej dziedzinie zagrożenia, ale też szanse.
Fatfobia w pracy, czyli problem dużej wagi
Fatfobia to ostatni rodzaj dyskryminacji, na który jest powszechne przyzwolenie społeczne. Także w biznesie osoby grube są postrzegane przede wszystkim jako koszt, a nie element różnorodności. Czas to zmienić!
Powstała Fundacja WłączeniPlus, aby promować różnorodność i równość w biznesie. Założycielką jest Olga Kozierowska
Nowo powstała Fundacja WłączeniPlus wywodzi się z Sukcesu Pisanego Szminką, który Olga Kozierowska stworzyła 16 lat temu. Działalność organizacji skupi się na obszarze DEI (ang. Diversity, Equity, Inclusion) – różnorodności, równości i włączania. Jednym z pierwszych działań Fundacji WłączeniPlus jest stworzenie klubu DEI Champions, zrzeszającego liderki, liderów i ekspertów, promujących wartości DEI w świecie biznesu i nie tylko.
Filary różnorodności [WYWIAD]
Różnorodność jest zgodna z naturą. Organizacje, które sobie to uświadomiły, po prostu są sprawniejsze i bardziej odporne na kryzysy – mówi Marcin Wąsikowski, rzecznik ds. różnorodności w UNIQA.
Różnorodność. Dlaczego warto?
Różnorodność staje się coraz ważniejszym motorem biznesu, a także ważnym narzędziem zarządzania. Dlaczego warto budować firmę otwartą na każdego? Na ten temat rozmawiali eksperci podczas debaty zorganizowanej w trakcie gali Polskich Nagród Różnorodności.
Nie ma wolności bez różnorodności. Wywiad z Michałem Szpakiem
Jako społeczeństwo jesteśmy w punkcie zwrotnym. Poszerzamy granice naszej wolności i bierzemy na sztandar różnorodność. Nie schodźmy z tej drogi! – mówi Michał Szpak, wokalista wyróżniony tytułem Ambasador Różnorodności 2024.
Dmuchamy wiatrem w skrzydła
„Sprawny staż” to program dla studentów i absolwentów z niepełnosprawnościami z całej Polski, którego inicjatorem jest Fundacja Grupy ERGO Hestia Integralia. O wartościach, jakie niesie projekt, oraz o tym, co łączy życie zawodowe z karierą sportową, rozmawialiśmy na scenie z Anną Raniewicz, reprezentantką Polski w ampfutbolu i ambasadorką programu, a także Moniką Truszkowską-Bednarek, prezeską fundacji.
Opowieść na śmierć i życie. Wywiad z Piotrem Jaconiem
Jako ojciec transpłciowej córki i aktywista niosę sztandar, ale mam świadomość, że są ludzie, którzy na ten sztandar reagują źle. Muszę więc mieć gotowość spotkania i przebijania baniek, w których żyjemy – mówi Piotr Jacoń, dziennikarz TVN24, Ambasador Różnorodności 2024, autor książki „Wiktoria. Transpłciowość to nie wszystko”.
Różnorodności trzeba bronić. Wywiad z Andrzejem Sewerynem
Bardziej różnorodny świat nie jest zdobyty raz na zawsze. Wiele wskazuje na to, że tego świata będzie trzeba bronić – mówi Andrzej Seweryn, aktor, dyrektor Teatru Polskiego, wyróżniony tytułem Ambasador Różnorodności 2024.