Raporty

Czy w pracy jest jeszcze czas na przyjemność? 

Czy w pracy jest jeszcze czas na przyjemność? 

Profilaktyką wypalenia zawodowego i niskiego zaangażowania pracowników może być… przyjemność. Zbyt piękne, by mogło być prawdziwe? O tym, dlaczego to właśnie przyjemność powinna stać się jednym z elementów długoterminowej strategii retencyjnej w organizacjach, rozmawiamy z Katarzyną Turską, dyrektorką HR w Pluxee Polska, fintechu działającym w obszarze HR, marketingu i sprzedaży. 

Materiał powstał w komercyjnej współpracy z partnerem 29.09.2023
Idziemy na całość

Idziemy na całość

Co zaoferować pracownikom, by uznali to za atrakcyjny benefit? – Możliwość wyboru i wsparcie w dopasowaniu rozwiązań do indywidualnych potrzeb – przekonuje Piotr Szostak, dyrektor ds. strategii i rozwoju produktu w Benefit Systems, odpowiedzialny za program MultiLife.

Firmowy standard

Firmowy standard

– Czas powiedzieć wprost, że zapewnienie pracownikom posiłku w ciągu dnia pracy to dziś już żaden benefit. To powinien być standard, bo to prosty i skuteczny sposób na zadbanie o ich dobrostan – przekonuje Mateusz Tałpasz, CEO SmartLunch.

3 cechy dobrego ubezpieczenia zdrowotnego

3 cechy dobrego ubezpieczenia zdrowotnego

Program benefitów kojarzy się z dużymi przedsiębiorstwami, tymczasem także małe i średnie firmy mogą przyciągać pracowników doskonałymi ofertami łączącymi w sobie ofertę ubezpieczeniową i zdrowotną.

Jak odwrócić bieg rzeki

Jak odwrócić bieg rzeki

Narzekanie mamy we krwi, ale bez działania nie zmieni się rzeczywistości. To podstawowy argument, który stał za powołaniem rad sektorowych.

Przedsiębiorcy muszą wyjść ze strefy komfortu

Przedsiębiorcy muszą wyjść ze strefy komfortu

Sięganie po nowe możliwości rozwoju i posiadanie otwartej głowy – to wielka szansa dla polskich przedsiębiorców, z której niewielu korzysta – przekonuje Bogdan Kościuch, dyrektor Departamentu Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Materiał powstał w komercyjnej współpracy z partnerem 28.09.2023
Santander Leasing wyprzedza rynek

Santander Leasing wyprzedza rynek

W pierwszym półroczu 2023 r. firmy leasingowe udzieliły finansowania w wysokości 47,8 mld zł, co oznacza wzrost r/r o 14,9 proc. Siłą napędową branży były pojazdy lekkie, głównie osobowe. Na tym tle bardzo dobrze wypadł Santander Leasing, który sfinansował inwestycje o wartości prawie 3,8 mld zł, co dało 16-procentowy wzrost wartości udzielonego finansowania.

Mieć to coś

Mieć to coś

Dla kogo są studia Executive MBA Poznań-Atlanta? Kim są nasi studenci? Jacy są, a jacy na pewno nie są? Odpowiedź na te pytania są kluczowe z punktu widzenia kandydatów.

Jak przetrwać chaos

Jak przetrwać chaos

Wzrost zatorów płatniczych oraz bardzo duża niepewność w biznesie uderzają w plany rozwoju polskich firm z sektora MSP. Nie można jednak załamywać rąk, tylko trzeba poszukać odpowiedniego finansowania, np. faktoringu.

Holistyczne MBA

Holistyczne MBA

Dobry MBA poszerza horyzonty i stwarza okazje. To niesamowita podróż, która dla wielu staje się podróżą życia – mówi dr Tomasz Ludwicki, dyrektor Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim.

Materiał powstał w komercyjnej współpracy z partnerem 13.09.2023
Jak dbać o płynność finansową w niepewnych czasach

Jak dbać o płynność finansową w niepewnych czasach

Wysoka inflacja, wzrost kosztów funkcjonowania biznesu oraz słabsza koniunktura gospodarcza negatywnie wpływają na jakość rozliczeń B2B. Jeśli w dzisiejszych czasach przedsiębiorca ma faktury zapłacone na czas, może uważać się za szczęściarza. Jak poprawić jakość rozliczeń i ograniczyć ryzyko związane z niewypłacalnością kontrahentów?

Zielona fala płynie przez Polskę

Zielona fala płynie przez Polskę

Zielona transformacja to dla Polski konieczność. Obejmuje ona nie tylko branżę energetyczną, ale również transport. Chociaż będzie nas sporo kosztować, to oznacza czystą, stabilną i tańszą energię. Może też się stać siłą napędową naszej gospodarki.

Back to business

Back to business

Wakacje za nami, nowe możliwości przed nami! Niedawno Bank Pekao S.A. umożliwił przedsiębiorcom składanie wniosku kredytowego online. Wzbogacił też ofertę dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw o kredyt w rachunku bieżącym oraz oprocentowany rachunek pomocniczy – oba oparte na wskaźniku referencyjnym stopy procentowej WIRON. Ale to nie koniec dobrych wiadomości!

Jak dostać w biznesie skrzydeł

Jak dostać w biznesie skrzydeł

Kto najwięcej skorzysta ze studiów Executive MBA, co jest w nich najciekawszego i… co robić po nich – pytamy dr hab. Maję Kibę-Janiak, profesor UE we Wrocławiu, dyrektor Programu Executive MBA, oraz Grzegorza Macowicza, absolwenta tychże studiów.

Nastroje konsumenckie w Polsce znacznie się poprawiły

Nastroje konsumenckie w Polsce znacznie się poprawiły

Dobra wiadomość dla przedsiębiorców. Według danych przedstawionych przez GfK, wskaźnik nastrojów konsumenckich utrzymał się w sierpniu na podobnym poziomie co w lipcu, co może wskazywać na pewien optymizm społeczeństwa wobec przyszłości. Czy to oznacza, że nie musimy się martwić o naszą kondycję finansową?

Igor Blukowski (oprac.) 29.08.2023
Raport: Polska ma Robertów Lewandowskich innowacji

Raport: Polska ma Robertów Lewandowskich innowacji

Gdyby istniał sprawdzony sposób na wdrażanie innowacji, każdy przedsiębiorca stałby się drugim Elonem Muskiem (choć wokół miliardera pojawia się coraz więcej kontrowersji, przez wielu wciąż jest stawiany za najlepszy przykład wizjonera). To byłoby coś, prawda?

Zielony klucz do biznesu. Rola ESG w zarządzaniu firmą

Zielony klucz do biznesu. Rola ESG w zarządzaniu firmą

Rozważając strategię ESG firmy, zazwyczaj myślimy o jej wpływie na klimat lub postrzegamy ją przez pryzmat społeczny. Tymczasem zasady zrównoważonego rozwoju stają się jednym z kluczowych czynników w zarządzaniu firmą.

Ten straszny dług. Jak cyfrowe zaniedbania hamują rozwój gospodarki

Ten straszny dług. Jak cyfrowe zaniedbania hamują rozwój gospodarki

Niemal rok temu opublikowaliśmy obszerny raport poświęcony długowi technologicznemu. Nasi rozmówcy przestrzegali wówczas, ŻE to odpowiedni moment, by bić na alarm, ponieważ dług cyfrowy w przedsiębiorstwach staje się coraz powszechniejszy, hamując tym samym rozwój gospodarki. Jak wygląda obecny stan?

Plastic is not fantastic

Plastic is not fantastic

W czasie pandemii Polacy pokochali zakupy w internecie. Jak wynika z raportu „Green Generation” opracowanego przez Izbę Gospodarki Elektronicznej, w ten sposób kupuje już w naszym kraju 57 proc. internautów. Dzięki zakupom w sieci nie musimy jeździć, a potem chodzić po centrach handlowych. Oszczędzamy czas i paliwo, a często i pieniądze ze względu na atrakcyjne internetowe ceny.

Marcin Dzierżanowski 30.06.2023
Logistyka stawia na kobiety

Logistyka stawia na kobiety

Pracę w magazynie logistycznym wiele osób postrzega wciąż jako zajęcie typowe dla mężczyzn. Tymczasem w jednostce FM Logistic w Głogowie aż 60 proc. zespołu stanowią kobiety. Jak firmie udało się dotrzeć do kandydatek i dlaczego zatrudnienie ich okazało się sukcesem – przede wszystkim biznesowym?

Po co (i jak) mówić o osobach LGBT+ w firmie?

Po co (i jak) mówić o osobach LGBT+ w firmie?

Aż 83 proc. pracowników LGBT+ musi ukrywać w miejscU pracy ważne aspekty dotyczące swego życia. Pracodawca może i powinien im pomóc wyjść z szafy. Tłumaczymy, jak i po co mówić o osobach nieheteronormatywnych w biznesie.

10 zielonych pomysłów na biznes

10 zielonych pomysłów na biznes

Zielony biznes jest dzisiaj w cenie. Cele ESG wymuszają na biznesie myślenie nie tylko o pieniądzach, ale też realizacji celów środowiskowych i klimatycznych. „My Company Polska” przygotował przegląd wyjątkowo oryginalnych działań w tej dziedzinie.

Rewolucja trwa!

Rewolucja trwa!

– Przed rozpoczęciem kariery w branży IT należy szczerze spojrzeć na swoje umiejętności i na to, czy jesteśmy gotowi do ciężkiej pracy, ponieważ w wielu zawodach sukces to wypadkowa zarówno wartości, jakie sobą reprezentujemy, jak i wytrwałości w dążeniu do postawionego przed sobą celu – przekonuje Ewelina Furtak, Head of Marketing w Cloudware Polska.

Zielone przedsiębiorstwa są dziś na topie

Zielone przedsiębiorstwa są dziś na topie

Zielona transformacja może stanowić dla polskich firm realną przewagę konkurencyjną. My, jako bank, chętnie w tym pomożemy! – mówi Agnieszka Wolska, wiceprezeska Banku BNP Paribas.

Odpowiadamy na wyzwania współczesnej mobilności miejskiej

Odpowiadamy na wyzwania współczesnej mobilności miejskiej

Rozwój elektromobilności to proces, w którym ciągle jesteśmy w dialogu z klientami. Dostawy ostatniej mili to ważny kierunek rozwoju mobilności miejskiej, ponieważ zmiany w tym segmencie wpłyną z korzyścią na ruch w miastach, zmniejszając ilość smogu, a także hałas – mówi Piotr Łakomy, dyrektor marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

3 wyzwania zrównoważonego rozwoju

3 wyzwania zrównoważonego rozwoju

Dobra strategia społecznej odpowiedzialności biznesu buduje wizerunek firmy. Jakie wyzwania trzeba koniecznie podjąć, by sprostać wymaganiom rynku, i o czym pamiętać, budując własne działania, podpowiada Paweł Patkowski, dyrektor Marki i Komunikacji Marketingowej Orange Polska.