Generali daje klucz do cyberbezpieczeństwa

Generali
Generali, fot. Shutterstock
Klienci Generali, którzy wykupią polisę CyberRED, otrzymają pakiet 10 specjalnych kluczy sprzętowych, które znacznie ograniczają ryzyko cyberataków. To efekt współpracy ubezpieczyciela z Grupą MCX, wyspecjalizowanym dostawcą rozwiązań cybersecurity, oraz Yubico – producentem kluczy YubiKey.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 11/2023 (98)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Klucze U2F/FIDO2 to cenione przez specjalistów rozwiązanie pomagające znacząco zmniejszyć ryzyko cyberataków. Klucze chronią najbardziej narażone dane. Urządzenia dają możliwość nowoczesnego, silnego uwierzytelniania wieloskładnikowego odpornego na phishing. Działają za pomocą komunikacji zbliżeniowej NFC lub portu USB w komputerze lub smartfonie. Zapewniają bezpieczny dostęp z każdego miejsca bez konieczności łączności z siecią. Ułatwiają także szybkie i bezpieczne logowanie ze stacji współdzielonych. Stanowią doskonałe zabezpieczenie podczas powszechnej dziś pracy zdalnej, a także w Call Center i innych środowiskach „bez telefonu”.

– Generali, dzięki współpracy z Grupą MCX i Yubico, wprowadza na rynek ubezpieczeń cyberinnowację, wzbogacając ochronę ubezpieczeniową o element prewencji ryzyka w postaci kluczy U2F/FIDO2. Wierzę, że brokerzy oraz klienci docenią to rozwiązanie, ponieważ stanowi realną ochronę w obliczu stale rosnącego zagrożenia cybernetycznego – zauważa Michał Balwiński, lider Praktyki Cyber w Generali Polska.

Klienci, którzy zawrą w Generali ubezpieczenie ryzyk związanych z naruszeniem cyberbezpieczeństwa CyberRED na start otrzymają pakiet 10 kluczy U2F/FIDO2. Jeśli jednak chcieliby w swoim przedsiębiorstwie zastosować większą liczbę kluczy, mogą skorzystać ze specjalnej oferty przygotowanej przez Grupę MCX, która jest niedostępna dla klientów detalicznych.

– Bardzo cieszymy się z naszej współpracy z Generali i MCX. Partnerstwo to umożliwia nam kontynuowanie naszej misji, która polega na edukowaniu użytkowników na temat zagrożeń związanych z cyberbezpieczeństwem i tym samym uczynienia internetu bezpieczniejszym dla wszystkich – mówi Marcin Majchrzak, dyrektor handlowy w Yubico.

Klucze sprzętowe są niewielkie i poręczne, a przy tym bardzo wytrzymałe oraz wodoodporne. Można mieć je zawsze przy sobie, a ich obsługa nie sprawia żadnych trudności. YubiKey nie posiada baterii ani daty ważności.

Zrozumieć zagrożenie

W 2021 r. Generali wprowadziło CyberRED, kompleksowe ubezpieczenie ryzyk związanych z naruszeniem cyberbezpieczeństwa.

– CyberRED to innowacyjny produkt, który kierujemy do przedsiębiorców świadomych zagrożeń wynikających z obecności firmy w sieci. Pomagamy nie tylko, gdy dojdzie już do naruszenia cyberbezpieczeństwa, ale przede wszystkim zależy nam, aby zapobiec atakom hakerów i chronić majątek przedsiębiorstw – podkreśla Marcin Gajkowski, dyrektor Działu Ubezpieczeń OC Generali Polska.

Produkt CyberRED daje przedsiębiorcy szeroki wachlarz korzyści związanych z cyberbezpieczeństwem. Pomaga w zachowaniu ciągłości finansowej, np. gdy w wyniku cyberataku, klient będzie zmuszony do czasowego zaprzestania prowadzenia działalności, Generali Polska oferuje dostęp do Security Operations Center (SOC), gdzie specjaliści na infolinii dostępnej 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu zajmują się przyjmowaniem zgłoszeń i analizą incydentów. Z kolei ekspercki zespół Cyber Security Incident Response (CSIR) pomaga usunąć skutki incydentu. Ubezpieczenie CyberRED wyróżnia możliwość swobodnego budowania zakresu ubezpieczenia. Klient może wybrać spośród aż 10 sekcji, które składają się na kompleksową ochronę cyber.

– Nasz zespół cybersecurity specjalizuje się we wdrażaniu rozwiązań i usług wspierających detekcję, prewencję oraz dedykowaną reakcję na zaistniałe cyberincydenty. Dołączając do inicjatywy CyberRED, postanowiliśmy wykorzystać nasze doświadczenia, dostarczając klientom Generali nie tylko narzędzia prewencji, ale również niezbędną wiedzę, która umożliwi im wdrożenie rozwiązania MFA w wygodny i skuteczny sposób. Wykorzystanie przygotowanego przez nas pakietu startowego pozwoli skutecznie zredukować ryzyko ataku phishingowego. Musimy jednak pamiętać, że krajobraz zagrożeń jest znacznie szerszy. W ramach dalszej współpracy klienci otrzymają od nas również wsparcie w zrozumieniu aktualnych zagrożeń i sposobów skutecznej redukcji ryzyk w zakresie cyberbezpieczeństwa – zaznacza dr Paweł Olczak, prezes zarządu MCX Pro.

My Company Polska wydanie 11/2023 (98)

Więcej możesz przeczytać w 11/2023 (98) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ