3 cechy dobrego ubezpieczenia grupowego

3 cechy dobrego ubezpieczenia grupowego
Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie grupowe, by stało się atrakcyjnym benefitem pracowniczym, podpowiada Joanna Grudnik, dyrektor Departamentu Sprzedaży Ubezpieczeń Grupowych Unum Życie.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 11/2023 (98)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Zacznijmy od tego, że ubezpieczenia grupowe na życie, są bardzo oczekiwanym benefitem. Nic dziwnego, że w hierarchii elementów, które wpływają na nasze poczucie bezpieczeństwa, ubezpieczenie na życie zajmuje wysoką 5. pozycję, zaraz po pracy na etat, rodzinie, byciu w związku czy pracy na czas nieokreślony. Te wyniki badań mówią jednoznacznie, że świadomość ubezpieczeniowa Polaków jest duża, a to rodzi oczekiwania wobec oferty ubezpieczeń i benefitów. I dobrze! Bo dzięki temu, możemy oferować różnorodne produkty. Oto trzy aspekty, na które warto zwrócić uwagę, wybierając firmowe ubezpieczenie.

Dopasowane do oczekiwań

Dzięki różnym wariantom pracownicy, sami mogą dopasować ochronę do swoich potrzeb, stylu życia, sytuacji rodzinnej czy hobby. Inną ochronę wybierze dojrzały pracownik na wysokim i odpowiedzialnym stanowisku, narażony na stres zawodowy, a inną młody pracownik, który właśnie zakłada rodzinę, a jeszcze inną ktoś, kto odkrył w sobie pasję np. skoków ze spadochronem. Oferowanie jednego programu dla wszystkich to już przeszłość, dziś liczy się możliwość dopasowania ochrony do osobistych potrzeb pracowników. Wiemy też z naszych badań, że pracownicy bardzo zwracają uwagę na wysokość sum ubezpieczenia, zakres ochrony, czyli ilość i rodzaj zdarzeń, które są objęte ubezpieczeniem, a także to, czy mogą objąć ochroną swoich bliskich. 

Proste i przyjazne

Ubezpieczenie grupowe musi być atrakcyjne i dla pracownika, i dla pracodawcy. Dla obu stron ważny jest proces przystąpienia do tej ochrony: ma być prosto, czytelnie i przyjaźnie. Nie każdy przedsiębiorca musi być specjalistą w tym zakresie, dlatego wraz z programem ubezpieczenia oferujemy wsparcie we wdrożeniu go w firmach. Istotna jest też obsługa programu w trakcie jego trwania. Dlatego osobom obsługujących benefity w danej firmie oddajemy intuicyjne narzędzie ułatwiające ich pracę. Tak holistyczne podejście do polis grupowych zdejmuje z pracodawców i pracowników ciężar informowania, promowania czy pilnowania zapisów do ubezpieczenia. To atrakcyjne dla pracodawcy, a dla pracownika liczy się przede wszystkim skuteczność ochrony. Słowem: czy i jak polisa zadziała w razie choroby, wypadku, urazu itp. Jaka będzie wysokość wypłaconego świadczenia? Jakie sytuacje czy zdarzenia są objęte ochroną, a jakie nie? Czy zgłoszenie zdarzenia będzie łatwe? Jak szybko otrzymam pieniądze? Oczywiste jest, że im benefit mniej obciąża pracowniczą kieszeń, tym jest bardziej atrakcyjny. Pracownicy cenią finansowanie ochrony przez pracodawców, natomiast z naszych badań wynika, że jedynie co czwarta firma decyduje się na pełne finansowanie polisy grupowej. Co trzeci pracownik objęty grupowym ubezpieczeniem na życie współfinansuje składkę ze swoim pracodawcą. 

Skuteczne i łatwe w obsłudze

To prawda! Liczy się nie tylko proces przystąpienia do ubezpieczenia, gdzie wybieramy dla siebie warianty, dodatkowe opcje ochrony czy ubezpieczamy bliskich, ale też obsługa w trakcie trwania programu. Przyznajmy, że niewielu z nas pamięta po kilku miesiącach czy roku, jaką wybrał ochronę. Dlatego nasi klienci otrzymują dostęp do Portalu Klienta Grupowego, w którym mogą zawsze sprawdzić swój zakres ochrony lub go zmodyfikować, zaktualizować swoje dane, bądź złożyć wniosek o wypłatę świadczenia. W tej konkretnej sytuacji czas ma znaczenie! Dlatego obsługa takich zgłoszeń jest u nas częściowo zautomatyzowana i ponad 60 proc. prostych spraw załatwiamy w ciągu jednego dnia, by jak najszybciej wypłacić pracownikom należne świadczenie. Pamiętajmy, że zakres ochrony i wysokość sum ubezpieczenia to wybór pracodawcy, podobnie jak decyzja o wyborze i finansowaniu ochrony dla swojej załogi. Jeśli zależy nam na satysfakcji pracowników to wartościowe  ubezpieczenie na życie będzie strzałem w dziesiątkę. 

My Company Polska wydanie 11/2023 (98)

Więcej możesz przeczytać w 11/2023 (98) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ