Jak rozpocząć komfortowy biznes

Jak rozpocząć komfortowy biznes
Jak funkcjonuje franczyzowy model biznesu w przypadku sieci sklepów Komfort? Jakie możliwości daje takie rozwiązanie i co warto wiedzieć przed rozpoczęciem współpracy – mówi Adam Blaut, właściciel sklepu franczyzowego Komfort w Suwałkach.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 2/2024 (101)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak dotychczas wyglądała i przebiegała twoja ścieżka kariery?

Przez całe życie pracowałem w handlu. Rozpoczynałem od sprzedaży produktów bankowych, później elektronika, aż trafiłem do Komfortu na stanowisko kierownika. Z branżą wykończeniową i budowlaną miałem styczność ze względu na moje wykształcenie. Dzisiaj jestem właścicielem salonu Komfort od ponad dwóch lat.

Co sprawiło, że akurat teraz zainteresowałeś się naszą ofertą franczyzową?

Już od początku mojej pracy w Komforcie planowałem prowadzenie własnej franczyzy. Kiedy umowa franczyzowa mojego pracodawcy dobiegła końca, rozpoczęliśmy rozmowy, co umożliwiło mi rozpoczęcie prowadzenia sklepu jako własnego przedsięwzięcia. Teraz, z perspektywy czasu, mogę powiedzieć, że to była jedna z lepszych – jak nie najlepsza – decyzji biznesowych.

Czy miałeś bądź masz jakieś obawy związane z prowadzeniem własnego sklepu Komfort?

Przez pięć lat byłem kierownikiem sklepu, nie miałem większych obaw związanych z własną franczyzą. Jedynie co miałem to apetyt na jeszcze lepsze obroty sklepu. To zmotywowało mnie do zainteresowania się modelem franczyzowym.

Czym się różni praca kierownika sklepu od pracy w roli franczyzobiorcy?

Pracując jako kierownik, zajmowałem się wszystkim, co jest związane z funkcjonowaniem sklepu praktycznie od A do Z, więc w moim przypadku tak naprawdę nie widzę większej różnicy.

Jak dużo czasu zajęły formalności i procesy związane z przejęciem sklepu? Podpisanie umowy franczyzowej, założenie działalności, tematy związane z lokalem oraz zatrudnieniem pracowników?

Trudno jest podać dokładny czas, ale cały proces nie jest skomplikowany. Nigdy nie prowadziłem wcześniej własnej działalności gospodarczej, więc kilka dni potrzebowałem na dopełnienie wszystkich urzędowych formalności. Myślę, że całość trwała około miesiąca i jest to na tyle łatwe, że każdy jest w stanie to zrobić sam.

Jakie korzyści dostrzegasz z prowadzenia własnego biznesu?

Uważam, że główne korzyści to na pewno niezależność, samodzielność i szansa na zwiększenie zarobków, czyli „Sky is the limit”.

Jakie masz pomysły i plany związane z prowadzeniem sklepu?

Od dwóch lat systematycznie zwiększam wyniki sprzedaży, docieram do większej liczby klientów i kontrahentów oraz dążę do zdominowania suwalskiego rynku. A w przyszłości pewnie do otworzenia kolejnego sklepu.

Firma Komfort od wielu lat umożliwia współpracę biznesową na zasadzie franczyzy. Obecnie na współpracę z polską firmą oferującą szeroki wachlarz produktów do aranżacji i wykończenia wnętrz zdecydowało się już 57 partnerów biznesowych, którzy z powodzeniem prowadzą 68 sklepów franczyzowych. Aktualnie sklepy franczyzowe stanowią aż 43 proc. całej sieci. Współpraca firmy Komfort z właścicielami sklepów bazuje na modelu depozytowym – sieć sklepów w pełni wyposaża salon sprzedaży, dostarcza narzędzia techniczno-informatyczne, a także dba o to, aby powierzchnia została nowocześnie urządzona. Wraz z przygotowaniem przestrzeni sklepu franczyzobiorcy otrzymują pakiet szkoleń i sprawdzony pomysł na prowadzenie biznesu. Jeżeli państwo byliby zainteresowani warunkami franczyzy oferowanej przez sieć sklepów Komfort, zapraszamy do zapoznania się z nimi na stronie www.komfort.pl, tel 885 984 628

My Company Polska wydanie 2/2024 (101)

Więcej możesz przeczytać w 2/2024 (101) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ