hr
zobacz inne tematyJak być szefem osoby, która chciała objąć nasze stanowisko? Case study
Jak poradzić sobie z podwładnym, który liczył na to, że obejmie nasze stanowisko i teraz rozczarowany brakiem awansu podburza zespół przeciwko nam? Oto nasze case study, czyli studium przypadku.
Kubisiak: Szukający pracy powinni być bardziej elastyczni. Kryzys wymusza zmiany [WYWIAD]
Młodzi najbardziej cierpią w okresie kryzysu. Z pewnością wydłuża się czas szukania pracy, co jest oczywiście związane z mniejszą liczbą ofert. Niektóre przedsiębiorstwa radzą sobie wyjątkowo dobrze, a inne wyjątkowo źle – to wymusza większą elastyczność u kandydatów, warto wyjść poza dotychczasową branżę - mówi Andrzej Kubisiak, zastępca dyrektora Polskiego Instytuty Ekonomicznego.
Jakie wyzwania stoją przed kadrą menedżerską? Nie tylko efektywna praca zdalna
Odwaga menedżerska, motywowanie i budowanie zaangażowania oraz odporność psychiczna to w ocenie HR najważniejsze kompetencje menedżerów wyższego i średniego szczebla. Jak menedżerowie powinni rozwijać te kompetencje i jaka jest rola działu HR w tym zakresie?
5 minut dzięki pandemii. Jak starsze polskie startupy powróciły do łask inwestorów [WYWIAD]
Przez ostatnie 12 miesięcy przyjrzeliśmy się około 350 startupom działającym w obszarze HR na polskim rynku. Niektóre z nich właśnie teraz mają swoje 5 minut, ponieważ „nowa normalność” wpływa na zainteresowanie firm ich usługami - mówi Paweł Leks, partner zarządzający Pracuj Ventures.
Najważniejsze trendy w rekrutacji w 2021 roku. Ważny nie tylko online
Pandemia COVID-19 radykalnie zmieniła rynek pracy nie tylko pod względem struktury zatrudnienia, ale również rekrutacji i wykorzystywanych przez nią narzędzi. Eksperci szacują, że cyfrowe rozwiązania wykorzystywane w 2020 roku zostaną na dłużej, a pandemia jedynie gwałtownie przyspieszyła proces spodziewanych na rynku zmian.
Jak podejmować dobre decyzje
Jeśli przeanalizujemy decyzje podejmowane przez ludzi i wyniki tych decyzji, to okaże się, że nie mamy zbyt wielu osiągnięć. Nie gromadzimy oszczędności na starość. Kupujemy akcje, kiedy są drogie, a sprzedajemy, kiedy są tanie. Pozwalamy, by praca niszczyła nam życie rodzinne. Co zrobić, by decydować lepiej?