Drive
Maserati Grecale oficjalnie zaprezentowany
22 marca odbyła się oficjalna prezentacja nowego SUV-a od Maserati. To Maserati Grecale, element ofensywy marki w ramach segmentu D.
Raport Elektromobilność. Czy auta na prąd mogą być tanie
Z roku na rok ceny elektryków maleją, poprawiają się parametry techniczne samochodów, pojawił się też program rządowych dopłat „Mój elektryk”. Mamy więc już sporo możliwości, by kupić elektryczne auto, które nie będzie kosztować tyle, co kawalerka w Warszawie.
Wśród przedsiębiorców rośnie zainteresowanie elektrykami
Co czwarta firma z sektora MŚP deklaruje, że w ciągu najbliższego roku kupi przynajmniej jeden samochód. Przedsiębiorcy zdecydowanie częściej wybiorą nowe modele niż używane, choć popularność tych drugich z roku na rok idzie w górę. Znacznie wzrośnie zainteresowanie napędem elektrycznym i hybrydowym – wynika z drugiej edycji badania „Portfele Polaków pod lupą”.
Raport Elektromobilność. Raz, dwa, elektryki
Powoli, ale jednak przyspieszamy. W elektromobilności Polska ma kilka dobrych przyczółków. Jeśli przybędzie stacji ładowania, rynek ruszy z kopyta. Wkrótce bowiem trudniej będzie kupić auto spalinowe niż elektryka.
Czym będą jeździć Polacy w 2022 roku? "Wielu handlowców wciąż będzie importować bardzo stare auta"
Od kilku lat systematycznie wzrasta rynek samochodów używanych, a wraz z nim oczekiwania klientów. Rok 2022 będzie bił pod tym względem kolejne rekordy. Radosław Grzela, General Manager Spotawheel w Polsce, zwraca uwagę na największe wyzwania dla branży i najciekawsze trendy zakupowe.
Ekskluzywny SUV, któremu niestraszny żaden teren. Poznaj Maserati Levante!
Samochody segmentu SUV z natury kojarzą się z nam off-roadem, jednak w praktyce okazuje się, że hasła reklamowe niewiele mają wspólnego z rzeczywistością. To segment samochodów, który można opisywać bardzo szeroko, ale w przypadku Maserati Levante oznacza codzienną ekskluzywność, sportowy charakter i niezawodność w terenie. Sprawdź, czym potrafi zaskoczyć SUV Maserati.
Dofinansowanie samochodów elektrycznych. Jak ubiegać się o pieniądze?
Od 22 listopada 2021 r., przedsiębiorcy mogą wnioskować o dopłaty do zakupu aut elektrycznych. Dofinansowanie obejmie 37 modeli samochodów elektrycznych dostępnych w Polsce. Jak składać wnioski? Jak uzyskać dofinansowanie samochodów elektrycznych? Oto praktyczny poradnik.
Samochód 2022 roku to towar drogi i deficytowy. Kiedy sytuacja się poprawi?
Rynek motoryzacyjny przeżywa trudne chwile. Samochodów brakuje, a jeśli już są, to okazują się potwornie drogie. W najbliższej przyszłości nie widać szans na poprawę. Możliwe, że lepsze czasy nadejdą dopiero w 2023 r.
Monolit - recenzja BMW iX
BMW iX to największa od lat rewolucja w stylistyce i rozumieniu, czym powinno być auto. Bawarski producent udowadnia, że potrafi myśleć jak startup.
Samochód luksusem. Co się dzieje w branży motoryzacyjnej?
Nie tylko prąd, gaz, woda, elektronika, ale również samochody drożeją w zastraszającym tempie. Co więcej, ich produkcja nie rośnie, a wręcz maleje. Na wiele modeli trzeba czekać miesiącami, a i tak nawet odległe terminy odbioru zamówionych aut nie są pewne. Co się dzieje w branży motoryzacyjnej?
Mały wielki van
Każdy, kto używa w pracy pojazdu dostawczego, wie, jak istotne jest dopasowanie jego rozmiaru i funkcjonalności do konkretnej działalności. Dlatego Mercedes-Benz zdecydował o wprowadzeniu na rynek nowego modelu Citana – małego vana, którego pierwsza wersja pojawiła się już w 2012 r.
Samochód jak gadżet. Które dodatki są najbardziej doceniane przez kierowców?
Lata temu samochód składał się z silnika, kół, nadwozia, kierownicy. To uproszczenie, ale była to konstrukcja mechaniczna i dość prosta. Dziś każde nowe auto to komputer na kołach dysponujący funkcjami, o których kilka lat temu nikomu się nie śniło. Jednak nie wszystkie te dodatki są pożądane przez klientów.
Kultowe hypersamochody w Polsce - wiemy, gdzie powstanie salon Pagani
Włoska manufaktura hypersamochodów, Pagani Automobili, rozwija swoją sieć dealerską w Europie, nawiązując współpracę z polskim przedstawicielem, oficjalnym importerem marki Pagani w Polsce – Invicto sp. z o.o., należącą do Grupy Pietrzak.
Klimat na opony całoroczne. Jakie są ich zalety?
Europejscy kierowcy z powodu coraz łagodniejszego klimatu wybierają opony całoroczne. Goodyear ma w swojej ofercie świetne opony, które sprawdzą się latem i zimą – mówi Paweł Jezierski, kierownik ds. komunikacji Goodyear w regionie Europy Wschodniej-Północ.
Opony na cały rok – prościej, taniej, nadal bezpiecznie
Z roku na rok rośnie popularność całorocznych opon, co zresztą potwierdzają statystyki przytaczane przez Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego. W Europie w trzecim kwartale tego roku sprzedaż opon całorocznych wzrosła o 20 proc. – najwięcej spośród wszystkich rodzajów ogumienia. To nie przypadek. Takie opony sprawdzają się w codziennej eksploatacji, a pozwalają zaoszczędzić i czas, i pieniądze.
Czy ceny samochodów będą rosnąć? Wywiad z Pawłem Widłem
Koncerny motoryzacyjne wstrzymują oferty opierające się na rabatach. Z pewnością będziemy obserwować podwyżki cen za samochody, co będzie spowodowane podwyżką cen poszczególnych komponentów - mówi Paweł Wideł, prezes zarządu Związku Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych.
Motoryzacja w zielonych barwach
Kolejni producenci aut podejmują zobowiązania, które mają na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, czy też bardziej efektywne wykorzystanie surowców. W tym gronie wyróżnia się BMW Group, która pod koniec 2020 r. została motoryzacyjnym liderem Dow Jones Sustainability Index – prestiżowego zestawienia, w którym uczestnictwo poprzedzone jest wnikliwym audytem.
Ekologiczny SUV – Volvo XC40 Recharge
Pierwszym całkowicie elektrycznym Volvo jest XC40 Recharge. Dowiedz się więcej na temat tego ekologicznego SUV’a od Volvo.
Triggo rusza z pierwszym pilotażem pojazdu. Debiut na NewConnect do końca 2021 roku
Triggo S.A., spółka, która opracowała innowacyjny w skali globalnej pojazd elektryczny będący odpowiedzią na problem korków i braku miejsc parkingowych, rozpoczęła pilotaż w Wielkiej Brytanii. Jego istotą są testy zdalnego sterowania pojazdem przeprowadzane przez firmę Imperium Drive, wybraną jako jednego z partnerów budowy inteligentnego miasta Milton Keynes.
Czy skorzystamy z szansy, czyli polska zapleczem elektromobilności
Według danych zebranych przez Międzynarodową Agencję Energetyczną pod koniec minionego roku na całym świecie eksploatowano 10 mln różnych pojazdów na prąd. Ich liczba szybko rośnie, a to oznacza, że potrzeba coraz więcej podzespołów do ich produkcji. Polska ma dużą szansę, by stać się jednym z ich głównych dostawców.
Hulajnogą do celu, czyli wygodny transport w miastach
Kiedyś „mikromobilność” oznaczała pieszych i jazdę na rowerze. Dziś płynie w tym terminie prąd! To przede wszystkim nowoczesne środki transportu: elektryczne hulajnogi, rowery na baterie, e-deskorolki czy wymagające niemałej sprawności monocykle. Czy wkrótce zapełnią się nimi ulice polskich metropolii?
Nie tylko do pracy. Jak zmieniły się pojazdy dostawcze?
Z pewnością niektórzy zawodowi kierowcy pamiętają siermiężne „blaszaki”, czyli pojazdy dostawcze ze spartańską kabiną i ładownią obudowaną blachą. Praca w takim samochodzie nie należała do przyjemnych. Nowe modele to jednak zupełnie inna bajka! Pod względem komfortu i wyposażenia nie ustępują dobrym autom osobowym.
Brak samochodów w salonach? Nie wszędzie to norma
Specjaliści platformy Automarket.pl sprawdzili, czy - obecnie na samochody faktycznie trzeba czekać miesiącami.
W poszukiwaniu źródła prądu. Infrastruktura dla aut elektrycznych nadal pozostawia wiele do życzenia
Choć coraz więcej samochodów na prąd jeździ po polskich drogach, jednak infrastruktura dla właścicieli tych aut pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że wkrótce się to zmieni. Na dobre.
Raport Elektromobilność. Transport, który walczy z zanieczyszczeniem
Unia Europejska zakaże sprzedaży samochodów spalinowych w 2035 r. Czy firmy już teraz powinny rozważyć inwestycję w samochody elektryczne? Coraz więcej przedsiębiorstw już się przestawiło na elektryka.
Raport Elektromobilność. Polska stoi autobusami i bateriami
Choć ciągle czeka nas dużo pracy w budowie infrastruktury dla samochodów elektrycznych, to możemy pochwalić się dwoma dużymi sukcesami – jesteśmy liderami na rynku eksportu autobusów elektrycznych i produkcji akumulatorów.
PKO Leasing: nasi klienci z sektora MSP chcą elektrycznych pojazdów we flotach
Firmy z sektora MSP coraz częściej deklarują chęć włączania do swoich flot samochodów elektrycznych (BEV) i hybryd plug-in (PHEV). Aż 90 proc. przedsiębiorców zamiast kupować je za gotówkę, chce finansować te pojazdy w ramach leasingu i wynajmu długoterminowego. Tempo elektryfikacji transportu w Polsce zależy więc w dużej mierze od zaangażowania firm leasingowych i CFM – informuje PKO Leasing.
Kolejny zabytkowy samochód w ofercie PANEK CarSharing. To egzemplarz z 1991 roku
PANEK CarSharing jest największym w Polsce dostawcą usługi samochodów na minuty, godziny i dni. Oprócz standardowej oferty, użytkownicy mogą korzystać z przejazdów ciekawymi youngtimerami. Grupa RETRO stopniowo powiększa swoją ofertę, a najnowszą premierą jest radziecka ŁADA 2107.
Jak trafić w potrzeby, czyli niszowe modele w motoryzacji
Doskonałym sposobem na zwiększenie popytu jest stałe dostarczanie klientom czegoś nowego. W przypadku motoryzacji kiedyś to były SUV-y, teraz auta na prąd. Nie brak też niszowych modeli, które albo kształtują wizerunek marki, albo przyciągają wymagających klientów.
Polacy pokochali kampery. Ale to nie jest sposób na tanie wakacje
Choć pandemia wygasa, to zmiana, która dzięki niej się dokonała, może pozostać z nami na dłużej. Chodzi o ogromny popyt na kampery: zarówno jeśli chodzi o ich zakup, jak i najem w okresie wakacji. Popularność kempingów oraz karawaningu wzrosła, a Polacy bardzo polubili tę formę wypoczynku.
Największa platforma sprzedaży samochodów używanych online wchodzi do Polski
Europejski startup Carvago.com chce zmienić wśród Polaków sposób postrzegania zakupu samochodów z drugiej ręki, wprowadzając zupełnie nowe standardy jakości i kontroli sprzedaży. Oprócz dużego wyboru aut używanych firma oferuje również szereg usług dodatkowych tj. audyt techniczny pojazdu czy dodatkowe finansowanie na zakup.
Zagrożone segmenty, czyli auta, które mogą zniknąć
Małe, miejskie auta nie przetrwają – stwierdził Luca de Meo, szefujący Renault. Powodem są normy emisji spalin Euro 7 i rosnące koszty produkcji. Ale to nie jest jedyna przyczyna zmian na rynku. Wiele z nich wymuszają rynkowe trendy. Czasami bardzo korzystne dla producentów.
Mazda CX-30, czyli piękny crossover, którego pokochają kierowcy
Nie każdy crossover wygląda tak dobrze, jak Mazda CX-30, jednocześnie zachowując funkcjonalne i pojemne wnętrze. Nie każdy crossover jest tak dobrze wyposażony jak Mazda CX-30, a mało który tak świetnie się prowadzi. W sumie, lepiej niż niejeden model kompaktowy, i to o sportowych aspiracjach.
Formuła 1 w Polsce wyłącznie w streamingu. Niektóre wyścigi również za darmo
Wszystkie wyścigi Formuły 1 będą pokazywane na platformie streamingowej Viaplay na żywo oraz z komentarzem w języku polskim. Obowiązywanie trzyletniej umowy rozpocznie się w 2023 roku.
Mazda CX-5. Bezpieczeństwo, niezawodność i spora doza emocji
Mazda CX-5 pokazuje, że rodzinne SUV-y też mogą być emocjonujące. Przekonuje o tym nie tylko swoim wyglądem, ale także tym, jak dobrze się ją prowadzi. Choć to przestronne, komfortowe auto, to jednak – gdy tego zechcemy – potrafi też pokazać swoją sportową twarz.