Czy ceny samochodów będą rosnąć? Wywiad z Pawłem Widłem

Paweł Wideł
Paweł Wideł i Kuba Dobroszek, fot. materiały własne
Koncerny motoryzacyjne wstrzymują oferty opierające się na rabatach. Z pewnością będziemy obserwować podwyżki cen za samochody, co będzie spowodowane podwyżką cen poszczególnych komponentów - mówi Paweł Wideł, prezes zarządu Związku Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

- Problemy z dostawami zaczęły się tak naprawdę już w zeszłym roku. Z powodu pandemii COVID-19 rządy krajów europejskich wdrożyły bardzo twarde lockdowny, co spowodowało, że producenci samochodów musieli zamknąć na kilkanaście tygodni wszystkie zakłady produkcyjne - wskazuje Paweł Wideł.

Jesienią 2020 roku pojawił się kolejny problem, który negatywnie wpływa na dostępność samochodów - podwyżki cen podstawowych surowców. - Nadal wiele firm pracuje na zwolnionych obrotach, a terminy dostaw są bardzo odległe. Producenci nie są w stanie potwierdzać dilerom zamówień, gdyż sami nie wiedzą, jak rozwinie się sytuacja na międzynarodowych rynkach - dodaje prezes zarządu Związku Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych.

Cały wywiad z Pawłem Widłem można obejrzeć poniżej. Rozmowa odbyła się podczas X Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ