Ekskluzywny SUV, któremu niestraszny żaden teren. Poznaj Maserati Levante!

Maserati
Maserati , fot. mat. prasowe
Samochody segmentu SUV z natury kojarzą się z nam off-roadem, jednak w praktyce okazuje się, że hasła reklamowe niewiele mają wspólnego z rzeczywistością. To segment samochodów, który można opisywać bardzo szeroko, ale w przypadku Maserati Levante oznacza codzienną ekskluzywność, sportowy charakter i niezawodność w terenie. Sprawdź, czym potrafi zaskoczyć SUV Maserati, a także jak radzi sobie poza utartymi szlakami.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Wybierając luksusowy samochód na co dzień, często zwraca się uwagę na komfort prowadzenia, a także na wielozadaniowość i niezawodność. W napiętym rytmie dnia, kiedy każda sekunda ma znaczenie, to niemal niezbędne narzędzie pracy każdego przedsiębiorcy, które w połączeniu z zadowalającymi osiągami może dać również chwile relaksu i zabawy, gdy tego potrzebujemy. Tak jest w przypadku Maserati Levante - ekskluzywnego SUV-a, który zdaje egzamin zarówno podczas codziennych spraw, biznesowych spotkań, jak i podróży z rodziną, a także nie boi się zjechać z utwardzonej drogi. Dlaczego ekskluzywny?

Levante należy do legendarnej, niszowej rodziny samochodów Maserati, słynącej z wyścigów i produkcji silników. Swoją dynamiczną i elegancką naturę podkreśla już od zewnątrz muskularnymi i płynnymi liniami nadwozia oraz światłami w kształcie bumerangu, nawiązującymi do kultowego modelu Maserati 3200GT projektu Giorgetto Giugiaro. Komfort prowadzenia i obcowania na co dzień z Maserati podkręca przestronne wnętrze, wykończone w wyrafinowanym, włoskim stylu z doskonałych materiałów, takich jak jedwabna tapicerka zaprojektowana przez dom mody Ermenegildo Zegna czy najlepszej jakości skóry Pieno Fiore z charakterystycznym przeszyciem. Porcję luksusu dostarcza również haftowane logo na zagłówkach foteli podkreślające rodowód Maserati. Z kolei entuzjaści mocnych wrażeń mogą wybrać wersję Levante ze sportowymi fotelami o atletycznych kształtach, sportową kierownicą, łopatkami zmiany biegów ze szczotkowanego chromu oraz pakietem wykończenia z włókna węglowego. Jak w takim razie Maserati Levante plasuje się pod względem osiągów? 

Osiągi Maserati Levante 

Sportową duszę i moc SUV-a Maserati można poczuć zarówno podczas autostradowych podróży, jak i na górskich krętych drogach. SUV Levante dostępny jest w czterech wersjach.

Jedną z nich jest GT Hybrid. W tej opcji generuje aż 330 KM z dwulitrowego, czterocylindrowego silnika z układem miękkiej hybrydy o napięciu 48 V. Przyśpieszenie do 100 km/h zabiera mu jedynie 6 sekund, a prędkość maksymalna to 240 km/h. Kolejne wersje to Modena oraz Modena S z motorem benzynowym V6 o pojemności 3 litrów. Modena S w stosunku do standardowej wersji Modena (350 KM) posiada aż o 80 KM więcej, czyli 430 i moment obrotowy wynoszący 580 Nm. Prędkość maksymalna to z kolei 264 km/h i 5,2 sekundy do setki dla Modena S i 251 km/h oraz 6 sekund dla wersji Modena. Kochającym prędkość i niepowtarzalny dźwięk została dedykowana najszybsza wersja Trofeo z silnikiem 3,9 V8 Twin Turbo o mocy 580 KM. Została ona dodatkowo wyróżniona charakterystycznymi wlotami powietrza na masce oraz m.in. dodatkowymi detalami takimi jak, logo kolekcji Trofeo, które znajduje się nad bocznymi wlotami powietrza, elementy czerwieni widoczne na emblemacie trójzębu oraz wykończenie z włókna węglowego widoczne na bocznych listwach progowych czy przednich dokładkach zderzaka. Na uwagę w wyposażeniu Levante zasługuje również ośmiobiegowa, automatyczna skrzynia ZF, która gwarantuje szybszą zmianę biegów, mniejsze spalanie i zwiększone możliwości samochodu. Nowy system skrzyni biegów wyeliminował przycisk Manual na rzecz możliwości przestawienia przekładni w lewą stronę, w celu ręcznej zmiany biegów. Uzupełnieniem skrzyni biegów jest szeroki wachlarz trybów jazdy, takich jak: Normalny, I.C.E. (większa kontrola i efektywność), Sport, Corsa stworzony wprost na tor (tylko dla wersji Trofeo) oraz Off-Road, który przy zachowaniu automatycznej zmiany biegów, pozwala w pełni wykorzystać możliwości samochodu w trudnym terenie.

Levante – teren nie jest mu straszny

Dlaczego Levante to konkurencyjny zawodnik również pod względem możliwości terenowych dla innych SUV-ów? Dużą zaletą Maserati Levante jest idealny rozkład masy 50:50 połączony z inteligentnym systemem napędu na cztery koła Q4, który dodaje dynamiki i pozwala zachować przyczepność w każdych warunkach. W przypadku, kiedy dojdzie do zerwania, system automatycznie przenosi część siły napędowej z tylnych kół na przednie (do 50% siły napędu), dzięki czemu Levante nie ma sobie równych pod względem stabilności toru jazdy. Ponadto pneumatyczne zawieszenie Skyhook, idealnie absorbuje nierówności na drodze oraz dostosowuje ustawienie każdego z amortyzatorów osobno, a to dodatkowo wpływa na komfort jazdy oraz idealne dostosowanie samochodu do warunków i terenu. Co ciekawe, dzięki zaawansowanej technologii pneumatycznego zawieszenia można regulować prześwit wedle potrzeb i wymagań terenu, a ten w maksymalnym podniesieniu może mieć aż 27 cm. Możliwości Maserati Levante poza utwardzonymi drogami można zobaczyć na poniższym filmie. Testowany egzemplarz to wersja GT Hybrid w kolorze Nero Ribelle z niebieskimi zaciskami hamulcowymi Brembo oraz elementami wykończenia Light Blue. 

Odbierz swoje Maserati w 3 miesiące wraz z przedłużoną gwarancją

Dozą dodatkowego komfortu i poczucia bezpieczeństwa jest przedłużona gwarancja, która szczególnie sprawdza się w przypadku samochodów eksploatowanych na co dzień oraz na dalekie podróże. Z programem gwarancyjnym Maserati, zyskujesz standardową 3 letnią gwarancję, którą możesz przedłużyć aż do 7 roku bez limitu przebiegu. Ponadto dostępne są dwa warianty gwarancji „Maserati Extended Warranty”, która zapewnia taką samą, pełną ochronę jak trzyletnia gwarancja wynikająca z umowy, a także druga wersja, czyli „Maserati Limited Extended Warranty”, która oferuje ochronę głównych elementów mechanicznych (silnika, skrzyni biegów, układu przeniesienia napędu). Co ciekawe, nie tylko szeroki zakres gwarancji Maserati jest kuszący, ale i okres oczekiwania na spersonalizowany model w dobie kryzysu półprzewodników, który wynosi od 3 do 4 miesięcy od daty zamówienia. Dodatkowym wyróżnikiem jest atrakcyjna cena wyjściowa modeli hybrydowych, bo dzięki niskiej akcyzie (1,55%) Maserati Levante GT Hybrid dostępne jest już od 80 000 Euro/brutto.

Poznaj następcę Levante - mniejszy SUV Maserati Grecale

Maserati nie staje w miejccu i już zapowiedziało nowy model, który może namieszać w segmencie mniejszych, luksusowych SUV-ów. To Maserati Grecale, którego globalna premiera ma odbyć się w marcu 2022 roku. Na ulicach polskich miast już można zauważyć testowane prototypy nowego modelu Maserati, w który zostały zastosowane innowacyjne rozwiązania technologiczne. Czy mniejszy SUV Maserati również będzie wyróżniał się możliwościami terenowymi? Mamy nadzieję, że tak, ale tego dowiemy się dopiero, kiedy pierwszy demonstracyjny model będzie dostępny w Polsce. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ