biznes
zobacz inne tematyMałe firmy najbardziej dotknięte przez ostatnie rewolucje w prawie
Tylko 2 proc. polskich firm uważa, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy poprawiły się warunki do prowadzenia biznesu. Najbardziej krytyczne wobec ostatnich zmian są małe biznesy - wynika z badania CBM Indicator.
Coraz mniej polskich firm jest prowadzonych przez kobiety. Problemem m.in. brak pewności siebie
Największy w Polsce odsetek firm należących do kobiet w styczniu 2022 r. był w województwie zachodniopomorskim - 35 proc., jak wynika z analizy danych z KRS. Natomiast najniższy - 28 proc. - odnotowano w województwie podlaskim. W sumie do kobiet należy obecnie 32,5 proc. firm w Polsce - o 3 proc. mniej, niż rok temu.
Raport Kobiety w biznesie. Polubmy się. To się opłaca
Sukces tworzą ludzie, dlatego dbamy o twój rozwój – to hasło przewodnie naszej firmy. Dotyczy zarówno naszych klientów, jak i naszych pracowników. Ponad 70 proc. z nich to kobiety.
Raport Kobiety w biznesie. Dlaczego świat potrzebuje przywództwa kobiet
Skoncentrowane na celu, wielozadaniowe, pracowite, ale także empatyczne i uważne. Takie są – według menedżerek Banku Pekao S.A. – kobiety w roli liderów.
Krzysztof Stanowski: Umiem wsadzać kij w mrowisko. Nawet gdy przesadzę, zwykle robi się dobrą zabawa
Telewizja powoli umiera, co roku traci widzów i nic w tym nie pomogą zaklęcia starych biznesowych misiów. Przyszłość to streaming. Ten rok zamkniemy z przychodami 3–4 razy większymi niż poprzedni – mówi Krzysztof Stanowski, szef Grupy Weszło i współzałożyciel Kanału Sportowego.
Startupy nie wystarczą [FELIETON]
Może będzie to dziś niepopularne stwierdzenie, ale same startupy nie wystarczą, by kraj stał się innowacyjny i wszedł do klubu najbogatszych. Niepopularne, bo wiadomo, każdy kraj chciałby być określony – jak Izrael – mianem startup nation, każdy chciałby mieć też u siebie swoją technologiczną Dolinę Krzemową.
Działalność nierejestrowa coraz popularniejsza. Biznes bez ZUS-u prowadzi już 27 tys. Polaków
Około 27 tys. Polaków prowadzi obecnie działalność nierejestrową - wynika z danych Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Jeszcze dwa lata temu było ich zaledwie 10 tys.
Najważniejsze informacje ze świata biznesu. Listopad 2021
Najnowsze informacje i wiadomości ze świata biznesu.
Po prostu…czarno na białym, czyli jak unijne finansowanie pomaga przedsiębiorcom otworzyć biznes
Choć restauracja prowadzona przez Michała i Łukasza istnieje od niespełna roku, dbałość o każdy detal pozwala im z sukcesem prowadzić firmę - nawet podczas pandemii. Dlaczego zdecydowali się na założenie własnego biznesu w tym trudnym okresie i jak udało im się uzyskać finansowanie na realizację własnego pomysłu?
Wprowadzam sport do biznesu. Wywiad z Mateuszem Kusznierewiczem
Umiejętności biznesowe można rozwijać nie tylko metodami zaczerpniętymi z psychologii czy coachingu, ale też z doświadczeń sportowych. Pracuję nad tym, by takie rozwiązania były dostępne zarówno dla dużych, jak i małych oraz średnich przedsiębiorstw – mówi Mateusz Kusznierewicz, sportowiec i przedsiębiorca.
Jak mówić pracownikowi "nie"? Przede wszystkim - bądź konsekwentny [PORADNIK]
Chcesz być profesjonalnym szefem? Nie możesz pozwolić wejść sobie na głowę. Innymi słowy: musisz umieć umiejętnie i w miarę bezboleśnie mówić „nie”. Podpowiadamy, jak wykształcić w sobie tę trudną umiejętność.
Marka Godna Zaufania. Zaufanie kontra sieć, czyli jak nie wpaść w internetowe pułapki
Zaufanie buduje się latami, a stracić można je w jednej chwili. Oto trzy pułapki, na które warto uważać w sieci, by dobre imię firmy nie zostało naruszone i by zachować miano marki godnej zaufania.
Najnowsze informacje ze świata biznesu. Sierpień 2021
Najnowsze informacje i wiadomości ze świata biznesu.
Szef CERT Orange Polska: "Zamiatanie pod dywan cyberataków zawsze kończy się źle" [WYWIAD]
W większości przypadków niebezpieczeństwem interesujemy się dopiero po ataku, wtedy gdy jest już za późno – mówi Robert Grabowski, szef CERT Orange Polska.
Biznesy wciąż zamknięte a rekompensat nie będzie. Przedsiębiorcy zapłacą za przedłużenie obostrzeń
Mimo, że wiele biznesów wciąż jest zamkniętych, za czerwiec br. przedsiębiorcy nie dostaną już żadnych rekompensat od rządu. O sprawie alarmuje rzecznik MŚP.
Ludwik Kembliński - człowiek z żeliwa [BOHATEROWIE POLSKIEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI]
Ludwik Kembliński wyznaczał nowe trendy w przedwojennym przemyśle metalurgicznym. Z powodu wojennej zawieruchy i kilkudziesięciu lat PRL pamięć o nim niemal zupełnie zaginęła. Dziś nawet nie wiemy, jak wyglądał, gdzie się urodził i w jakich okolicznościach umarł.
Bałagan z sensem. Eksperymentalne buty z Polski podbijają świat
Przyjaciółki od dwunastu lat, wspólniczki od sześciu. Hanna Ferenc-Hilsden i Agata Matlak-Lutyk, właścicielki Balagan Studio, robią buty wbrew sztuce i dobrze na tym wychodzą.
Scott Galloway. POST CORONA – od kryzysu do szans. Biznes w czasach pandemii
Scott Galloway, autor bestsellera Wielka czwórka, a jednocześnie przedsiębiorca, profesor szkoły biznesu NYU i doradca wielu CEO, tym razem analizuje, kto wygra, a kto może przegrać w świecie po pandemii i jakie działania można podjąć w firmie w trakcie kryzysu, by wyjść z niego obronną ręką.
Najnowsze informacje ze świata biznesu. Maj 2021
Prezentujemy najnowsze informacje ze świata biznesu.
Najważniejsze informacje ze świata biznesu. Kwiecień 2021
Aktualne wydarzenia ze świata biznesu i startupów.
Własny biznes czy franczyza - wady i zalety
Prowadzenie biznesu nie musi opierać się na komercjalizacji własnego, genialnego biznesu. Od lat liczne firmy prześcigają się w przyciąganiu ambitnych przedsiębiorców ofertą franczyzową.
Biznes i nauka. Czy tak będzie wyglądać przyszłość polskiej gospodarki?
Oszczędzanie wody, energii, recykling, nowe technologie materiałowe – nad takimi, może niezbyt spektakularnymi, ale potencjalnie bardzo opłacalnymi rozwiązaniami pracują wspólnie polskie firmy i naukowcy. Coraz większe znaczenie ma interdyscyplinarne podejście. Rola współpracy pomiędzy biznesem a nauką rośnie.
Biznes na pełnych obrotach? Menedżerowie wracają do myślenia o rozwoju
Wszyscy są już zmęczeni pandemią i niestabilnością sytuacji. Coraz więcej firm chce powrotu do normalności - wynika z badań Akademii Leona Koźmińskiego.
McDonald's stawia na sztuczną inteligencję w drive-thru
McDonald's to nie tylko popularne kanapki Drwala czy kupony pozwalające na tańsze zamówienia. To również sztuczna inteligencja i startupy!
Jak prowadzić biznes w egzotycznych krajach?
O tajnikach prowadzenia biznesu w egzotycznych krajach opowiada dr Malwina Bakalarska, certyfikowana trenerka i konsultantka biznesu, właścicielka marki szkoleniowej BakalaRSKa
Rektor Akademii Leona Koźmińskiego: "Uczymy, jak połączyć kropki" [WYWIAD]
Współpraca między biznesem a uczelniami to dziś jedna z kluczowych spraw dla przyszłości zarówno nauki, jak i gospodarki – mówi prof. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego, która rozpoczyna strategiczną współpracę z magazynem „My Company Polska”.
Restauratorzy czekają na finansową kroplówkę. Bez upadłości jednak się nie obejdzie
Większość przedstawicieli branży HoReCa uważa, że w najbliższych miesiącach będą potrzebowali dodatkowego finansowania zewnętrznego - wynika z analizy Barometru EFL. Problem w tym, czy w obliczu oczywistej fali upadłości pieniądze dla nich się znajdą.
Biznes dla zuchwałych
85 proc. amerykańskich przedsiębiorców uważa się za ludzi skłonnych do ryzyka. Żeby być przedsiębiorcą, trzeba być śmiałym i odważnym.
W biznesie. Luty 2021
Najnowsze informacje ze świata biznesu.
Gadżety. Luty 2021
Nowości technologiczne ważne dla biznesu.
Koniunktura może powrócić jeszcze w tym roku
Najnowsza, szósta już edycja Barometru COVID-19, zrealizowana przez EFL pod koniec ubiegłego roku, pokazuje światełko w tunelu i ocieplenie nastrojów. 34,5 proc. mikro, małych i średnich firm ocenia, że w ciągu najbliższych 6 miesięcy kondycja w ich branży poprawi się – to najwyższy wynik od początku realizacji badania (we wrześniu ub.r. uważało tak tylko 13 proc.).
Akademia młodego szefa. Jak motywować bez podwyżki
Kiedy chcemy zmotywować pracownika, zazwyczaj mamy na myśli awans lub podwyżkę. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Na szczęście istnieją inne, równie skuteczne sposoby docenienia naszych podwładnych.
Polska Federacja Fitness: 1 lutego otwieramy wszystkie kluby bez względu na rządowe zakazy!
Bunt przedsiębiorców przybiera na sile. 18 stycznia Polska Federacja Fitness ogłosiła, że niezależnie od zmian w zakresie rządowych obostrzeń kluby związane z PFF 1 lutego zamierzają się otworzyć z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Rzecznik rządu: Decyzja o obostrzeniach na przełomie tygodnia. Najprawdopodobniej będą przedłużone
Na przełomie tego i przyszłego tygodnia rząd podejmie decyzję o zmianach w obostrzeniach - powiedział w rozmowie z portalem wp.pl Piotr Mueller, rzecznik rządu. Jak zaznaczył, najbardziej prawdopodobny scenariusz to przedłużenie obecnie istniejących ograniczeń.
Covidowa próżność opanowała firmy. Czy jeszcze będzie normalnie?
„Bakcyl dżumy nigdy nie umiera i nie znika” - w realiach walki świata z pandemią i kolejnymi mutacjami wirusa, słowa Camusa nabierają nowej wymowy. Obecnie biznes nerwowo szuka rozwiązań, a komunikacja firm zamienia się w festiwal covidowej próżności.