Raporty
Atomowe wejście TUW PZUW
Poruszenie w branży ubezpieczeń. Media piszą o prekursorskim projekcie. Ceniona branżowa „Gazeta Ubezpieczeniowa” wyróżnia go tytułem Inicjatywa Roku. Chodzi o stworzenie ubezpieczeniowego konsorcjum, które zapewni ochronę energetyce jądrowej w Polsce. Wyzwania podejmuje się TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych.
Franczyza jak małżeństwo, czyli jak znaleźć swoją drugą połówkę
Franczyza uchodzi za alternatywę dla samodzielnego biznesu. We dwójkę zawsze raźniej, ale musisz wiedzieć, jak nie wpaść w pułapkę.
Jak rozpocząć komfortowy biznes
Jak funkcjonuje franczyzowy model biznesu w przypadku sieci sklepów Komfort? Jakie możliwości daje takie rozwiązanie i co warto wiedzieć przed rozpoczęciem współpracy – mówi Adam Blaut, właściciel sklepu franczyzowego Komfort w Suwałkach.
Logistyka gra w zielone. Jak zmieniają się oczekiwania konsumentów?
Zielona logistyka będzie miała przed sobą rok pełen wyzwań. Dziś to nie tylko dekarbonizacja i zrównoważony rozwój. Przed branżą stoją nowe wyzwania związane z technologiami, dywersyfikacją przychodów i rosnącymi oczekiwaniami konsumentów.
Top 10 trendów w e-commerce
To będzie rok odbicia w e-commerce! Czy powrócimy do szalonego wyścigu z lat 2020–2021? Raczej nie, ale dostosowując się do najważniejszych trendów w branży, będziesz w stanie efektywniej pozyskiwać i utrzymywać klienta.
Uwolnij czas
AI to prawdziwe wsparcie dla HR. Dzięki sztucznej inteligencji działy personalne wreszcie mogą sprostać indywidualnym potrzebom każdego pracownika – przekonuje Jacek Pytlik, prezes inEwi.
AI w akcji, czyli cztery przykłady wykorzystania technologii
Sztuczna inteligencja z jednej strony budzi coraz większy niepokój, z drugiej zdaje się dawać nieograniczone możliwości. Oto cztery przykłady jej wykorzystania.
Ceny mieszkań mogą spaść. Czas na odwrócenie trendu [RAPORT]
Rok 2023 na rynku nieruchomości można porównać do kolejki górskiej. Zaczął się od załamania sprzedaży, ostatecznie przyniósł jednak aż dwa boomy, w tym cen mieszkań.
Technologia jest kobietą
Czas skończyć ze stereotypami, a skupić się na umiejętnościach i wiedzy – przekonuje Agata Skowrońska-Domańska, wiceprezes zarządu i CFO w Archicom.
Bezpieczny sukces krok po kroku
Nie da się osiągnąć sukcesu w biznesie bez zbudowania bezpiecznych fundamentów. Tymczasem współczesny świat cały czas generuje nowe problemy i wyzwania.
Polskie firmy coraz częściej wdrażają narzędzia AI [RAPORT]
Już 20 proc. polskich firm zakończyło wdrażanie narzędzi AI w biznesie - wynika z najnowszego raportu EY. Wiele z nich jest w trakcie tego procesu.
3 cechy dobrego ubezpieczenia grupowego
Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie grupowe, by stało się atrakcyjnym benefitem pracowniczym, podpowiada Joanna Grudnik, dyrektor Departamentu Sprzedaży Ubezpieczeń Grupowych Unum Życie.
Mam tę moc
„Re” jak recykling, „re” jak renowacja, „re” jak regeneracja… Program Re przedłuża życie urządzeniom i pomaga dbać o planetę – mówi Monika Tenerowicz, doradczyni ds. Strategii Klimatycznej Orange Polska.
Generali daje klucz do cyberbezpieczeństwa
Klienci Generali, którzy wykupią polisę CyberRED, otrzymają pakiet 10 specjalnych kluczy sprzętowych, które znacznie ograniczają ryzyko cyberataków. To efekt współpracy ubezpieczyciela z Grupą MCX, wyspecjalizowanym dostawcą rozwiązań cybersecurity, oraz Yubico – producentem kluczy YubiKey.
Krok za płot. Jak zarobić na eksplozji globalnego e-handlu
Świat na nowo zmienia definicję granic. Dotyczy to również rynku e-commerce. Zarobisz, jeśli pomyślisz o sprzedaży także poza Polską.
Kobiety w finansach. Kariery i bariery
Choć kobiet w branży finansowej jest coraz więcej, ciągle odczuwają one liczne bariery, które utrudniają im awans. Mówią, że najtrudniej jest im łączyć pracę zawodową i życie rodzinne.
Kobiety w finansach. Idzie rewolucja
Kobiety stanowią dwie trzecie zatrudnionych w polskich instytucjach finansowych. Jednak nadal stanowiska kierownicze to domena mężczyzn. Tymczasem – jak wynika z badań – ambicje i kompetencje w branży nie są zależne od płci.
Polska na rozdrożu zawodowym: Odwaga w zmianie branży gwarancją przyszłego sukcesu
Aż 56% respondentów rozważa przejście do innej branży, z czego znacząca część kieruje swoje zainteresowania w stronę sektora IT. Motywacją nie jest tu niestabilność obecnych miejsc pracy, ale przede wszystkim perspektywa wyższych zarobków i lepszych możliwości rozwoju.
PZU LAB inicjuje debatę o bezpieczeństwie procesowym
Międzynarodowa konferencja szkoleniowa poświęcona Zarządzaniu Bezpieczeństwem Procesowym (Process Safety Management – PSM), organizowana przez PZU LAB, przyciągnęła przedsiębiorców wielu branż m.in. chemicznej, petrochemicznej i energetycznej.
Sprawność i skuteczność w czasach kryzysu
W czasach polikryzysu reakcja państwa i powołanych przez nie instytucji musi być natychmiastowa. Skuteczne zarządzanie w takich okresach wymaga stałego monitorowania rozwoju sytuacji, adaptacji do zmieniających się warunków i decyzyjności kierownictwa. Niezbędna jest ścisła współpraca między wieloma instytucjami publicznymi .
Wyprzedzić gigantów
Liderami we wdrażaniu innowacji w branży audytu i księgowości wcale nie muszą być globalne korporacje. Udowadnia to historia firmy Ecovis Poland Audit, Tax and Accounting, kierowanej przez Jadwigę Szabat.
Siła kobiecego przywództwa
Agnieszka Kłos-Siddiqui, pierwsza Polka i pierwsza kobieta na stanowisku szefowej Provident Polska, wyznacza firmie nie tylko nowy kierunek biznesowy, ale też rewolucjonizuje styl pracy.
Kobiety w finansach. Jak wspierać
Większy udział kobiet w branży finansowej oznacza korzyści społeczne i finansowe. Nie da się go osiągnąć bez realnego wsparcia ze strony państwa i samego biznesu.
Gotowi na rewolucję ESG
Wiele małych i średnich przedsiębiorstw nie interesuje się ESG, uważając, że temat dotyczy wyłącznie dużych koncernów. Tymczasem to nieprawda. Czy polskie MSP są gotowe na rewolucję związaną z wymogiem, by biznes był bardziej etyczny i zrównoważony?
Ubezpieczenie musi odpowiadać na wyzwania nowych czasów
Każda działalność gospodarcza wymaga odwagi i determinacji. Przedsiębiorcy, którzy prowadzą swoje firmy, bez względu na ich wielkość, doskonale to rozumieją. Czasem jedno zdarzenie może przekreślić ich dotychczasowy dorobek. Dlatego w UNIQA proponujemy rozwiązanie, które wspiera przedsiębiorców i pomaga im w trudnych sytuacjach.
Mała firma, wielkie benefity. Komu opłacają się benefity pracownicze
Benefity pracownicze opłacają się każdej firmie. Także tej małej czy średniej! Jak je dobrać, by pełniły swoją funkcję jak najlepiej?
Miasta grają w zielone. Jak biznes pomaga w zielonej transformacji
„Zielone miasta” to idea przekształcenia miejskiej przestrzeni w bardziej ekologiczną i przyjazną człowiekowi. Jeszcze do niedawna głosili ją głównie ekolodzy i miejscy aktywiści. Dziś coraz częściej z pomocą przychodzi im biznes.
MamyTatyCzas
Choć stereotypowe podejście do roli ojca i matki w opiece nad dzieckiem wciąż trzymają się mocno, to prawo i pracodawcy coraz mocniej zachęcają ojców do partnerskiego dzielenia się obowiązkami.
Szybciej, lepiej, sprawniej. Jak zbudować dobrą logistykę dla e-commerce
Jak zbudować dobrą logistykę dla sklepów w branży e-commerce, bez względu na ich wielkość.
Zdrowie psychiczne w centrum uwagi pracodawców
Już ponad dwie trzecie pracowników w branżach analizowanych w badaniu Nationale-Nederlanden uważa swój sektor za narażony na problemy związane z wypaleniem zawodowym i chorobami psychicznymi. Zarówno pracownicy, jak i pracodawcy czują, że współczesny świat sprzyja zapadaniu na choroby cywilizacyjne.
Ile zarabia drzewo. "Miejska zieleń nam się po prostu opłaca" [WYWIAD]
Postulaty ekologiczne bywają sprowadzane do kwestii ideologicznych. Ekonomia środowiska pozwala udowodnić, że miejska zieleń nam się po prostu opłaca – mówi dr Zbigniew Szkop, ekonomista z Uniwersytetu Warszawskiego.
Czy w pracy jest jeszcze czas na przyjemność?
Profilaktyką wypalenia zawodowego i niskiego zaangażowania pracowników może być… przyjemność. Zbyt piękne, by mogło być prawdziwe? O tym, dlaczego to właśnie przyjemność powinna stać się jednym z elementów długoterminowej strategii retencyjnej w organizacjach, rozmawiamy z Katarzyną Turską, dyrektorką HR w Pluxee Polska, fintechu działającym w obszarze HR, marketingu i sprzedaży.
Rozszerzona opieka zdrowotna w miejscu pracy
Znalezienie pracownika na ogół nie stanowi problemu. Inaczej wygląda już kwestia poszukiwania dobrego pracownika. W budowaniu wizerunku przedsiębiorstwa troszczącego się o kadrę pomocne jest stosowanie benefitów pozapłacowych, wśród których najbardziej pożądana jest opieka medyczna. Korzyści są zresztą znacznie większe.
Wellbeing na topie. Jak przyciągnąć do firmy nowych specjalistów
Z danych Grant Thornton wynika, że w Polsce mamy prawie 0,5 mln wakatów. Nic więc dziwnego, że firmy stają na głowie, by przyciągnąć nowych specjalistów i zatrzymać tych, którzy już pracują. Udaje się to najczęściej tym, którzy nie tylko uczciwie opłacają swoich pracowników, ale także odpowiadają na ich potrzeby życiowe.
Idziemy na całość
Co zaoferować pracownikom, by uznali to za atrakcyjny benefit? – Możliwość wyboru i wsparcie w dopasowaniu rozwiązań do indywidualnych potrzeb – przekonuje Piotr Szostak, dyrektor ds. strategii i rozwoju produktu w Benefit Systems, odpowiedzialny za program MultiLife.