Moja firma
Raport PPK. Ostatni dzwonek na wdrożenie programu
Od kilku tygodni trwa ostatni etap wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowych w najmniejszych firmach i jednostkach finansów publicznych. Jeśli jeszcze w twojej firmie proces ten nie został uruchomiony, nie ma na co czekać!
Dodatkowe pieniądze z Unii dla przedsiębiorców? "Nie wcześniej niż w III kwartale"
Dopiero w trzecim kwartale zostaną uruchomione nowe instrumenty finansowe w ramach programu InvestEU - przekazał Waldemar Buda, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Zgodnie z założeniami, program może doprowadzić do uruchomienia inwestycji na poziomie 370 mld euro.
Ekspansja na rynek niemiecki. Praktyczny poradnik
Wielkość niemieckiego rynku, brak granic, dyscyplina płatnicza w biznesie oraz bliskość geograficzna- to tylko niektóre z licznych aspektów, które przyciągają polskich przedsiębiorców do Niemiec. oto praktyczny poradnik, jak podejść do ekspansji na Zachód.
Opłata mocowa. Przedsiębiorcy zapłacą dziesiątki tysięcy złotych więcej za energię
Opłata mocowa weszła w życie z dniem 1 stycznia 2021 roku. Zwiększy ona rachunki klientów do 125 złotych rocznie. Dla firm koszty będą znacznie większe - liczone nawet w dziesiątkach tysięcy złotych rocznie.
Fala upadłości. Było źle, może być jeszcze gorzej [TYLKO U NAS]
W 2021 roku pobite zostaną rekordy w liczbie ogłoszonych upadłości - przewidują eksperci kancelarii Graś i Wspólnicy. Problemy mają zarówno firmy, jak i konsumenci.
Fiskus zaostrza kary. Wzrosną mandaty za wykroczenia skarbowe
14 tys. zł - nawet tyle mogą zapłacić przedsiębiorcy, którzy popełnią wykroczenie skarbowe. Podwyżka ma wejść w życie od 1 maja.
Zatrudniasz do 19 pracowników? Zdecyduj szybko o PPK i uniknij kłopotów
Jeśli jesteś przedsiębiorcą, właścicielem małej firmy, to pewnie zastanawiasz się, co myśleć o PPK i co powinieneś zrobić zanim… no właśnie. Dowiedz się więcej, co warto zrobić przed 23 kwietnia. Pamiętaj: PPK jest obowiązkowe dla pracodawcy.
Biuro na dworcu, ogólnodostępne komputery. Tak wygląda przyszłość biznesu?
Z badań wynika, że powierzchnia elastycznych przestrzeni biurowych w Polsce, Czechach, Rumunii i na Węgrzech wzrosła dziesięciokrotnie, a potrzeby w zakresie miejsc pracy są teraz zupełnie inne niż dotychczas. Wszystko to sprawia, że niebawem, niemal na każdym rogu powinny znajdować się przestrzenie “office to go”.
Jak zarządzać szefem? Nie warto się upierać przy swoim
Określenia „zarządzanie szefem” czy „zarządzanie do góry” brzmią jak oksymoron. Ale już na początku lat 80. psychologowie John Gabarro i John Kotter przekonali świat biznesu, że to bardzo przydatna umiejętność. Podpowiadamy, jak mieć wpływ na swoich przełożonych.
Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Marzec 2021
Jak co miesiąc opisujemy najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych.
W Circle K sprawiamy, że prowadzenie biznesu jest jeszcze prostsze
Nadzór nad kosztami paliwa i jego zużyciem w każdej firmie jest bardzo ważny, zwłaszcza teraz gdy wielu pracodawców szuka oszczędności i optymalizuje swoje działania.
Niemczuk: Nie ma odwrotu od elektryków [WYWIAD]
W przyszłości z samochodów będziemy korzystali w modelu subskrypcyjnym, tak jak płacimy abonament za Netflixa. I dominować będzie samochód elektryczny – mówi Łukasz Niemczuk, Retail Director, dział małych i średnich przedsiębiorstw w Arval.
Nowości motoryzacyjne. Marzec 2021
Aktualne informacje ze świata motoryzacji.
Raport PPK. Program dla instytucji publicznych
Ostatni etap wdrożenia PPK to także ważna chwila m.in. dla samorządów czy jednostek administracji rządowej. One również muszą uruchomić program. I tu pojawia się więcej problemów.
Karty flotowe - jak działają? Ile można zyskać?
Nawet w małych firmach utrzymanie i eksploatacja aut sprawia kłopoty. Problemem bywają choćby stosy faktur, które trzeba rozliczać, podobnie jak koszty serwisu. Znacznym ułatwieniem są m.in. karty flotowe, dzięki którym można uniknąć uciążliwej papierkowej roboty i odnieść spore korzyści.
Czatbot na każdą kieszeń? Jak stworzyć czatbota we własnej firmie
Nie tylko globalni giganci, ale też małe firmy odczuły ostatnio, jak ważne jest, by z klientami kontaktować się online. Można to robić automatycznie poprzez boty. I to rozwiązanie wcale nie jest takie drogie, jak się może wydawać.
To najczęściej popełniane błędy przez menedżerów podczas rozmów kwalifikacyjnych [WYWIAD]
O co zapytać na rozgrzewkę, na jakie błędy poznawcze uważać i jak sprawdzić motywację kandydata, by dzięki rozmowie kwalifikacyjnej wybrać dobrego pracownika, radzi dr hab. Paweł Korzyński, headhunter i kierownik Katedry Zarządzania Zasobami Ludzkimi Akademii Leona Koźmińskiego
Polskie obuwie rzemieślnicze rusza na podbój Europy. W planach debiut na NewConnect
Akardo SA – e-commerce z rzemieślniczym obuwiem – wyrusza na podbój Europy oraz zapowiada uruchomienie nowej, międzynarodowej marki premium – Haka Shoes. Debiut na NewConnect nastąpi nie wcześniej niż w 2023 roku.
Przedsiębiorcy spierają się o lockdown. "Daje nadzieję na szybkie zakończenie pandemii"
Co trzecia firma źle ocenia swoją sytuację ekonomiczną – wynika z VII edycji badania „KoronaBilans MŚP”, zrealizowanego w lutym br. przez IMAS International na zlecenie Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej. Wiele firm mówi jasno, że wprowadzone obostrzenia negatywnie wpływają na prowadzenie działalności.
Akademia Młodego Szefa. Jak zatrzymać cennego pracownika
Odchodzę do konkurencji – oznajmia nam ceniony przez nas pracownik. Podpowiadamy, co zrobić, by wpłynąć na zmianę jego decyzji.
Okiem eksperta. Jak przygotować budżet w firmie?
Niezależnie od wielkości firmy i stopnia jej rozwoju na rynku, optymalne przygotowanie budżetu może być decydujące dla jej przetrwania. Jak profesjonalnie podejść do tego zadania?
Pieczątka firmowa nie jest wymagana, ale ułatwi życie
Wielu początkujących przedsiębiorców zastanawia się, czy pieczątka firmowa jest konieczna przy zakładaniu firmy. Nie jest. Ale to nie oznacza, że nie warto jej wyrobić.
ZAiKS, ZPAV, STOART - co trzeba wiedzieć o opłatach za muzykę?
W ostatnich tygodniach pojawiło się wiele nieścisłości w związku z naliczaniem opłat za muzykę. Przedsiębiorcy żalą się, że zapłacą za miesiące, kiedy byli zamknięci, a organizacje bronią się, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem.
Restrukturyzacja spółki giełdowej. Jak ją przeprowadzić?
Spółki, które najmocniej ucierpiały w wyniku kryzysu i utraciły płynność finansową, mogą jednak skorzystać z gotowych narzędzi naprawczych, takich jak uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne. Eksperci PMR Restrukturyzacje i Kancelarii FKK tłumaczą czym restrukturyzacja spółki giełdowej wyróżnia się na tle pozostałych postępowań.
Leasing 2021. Branża czeka na odbudowę finansowania
Branża leasingowa w 2020 r. udzieliła łącznego finansowania o wartości 70,1 mld zł, przy dynamice rynku na poziomie -10,1 proc. w skali roku - wynika z analizy Związku Polskiego Leasingu.
Raport Zielony Ład. Zielone światło dla Bałtyku
Czy dzięki ustawie offshore, która właśnie wchodzi w życie, Bałtyk okaże się kluczem do dekarbonizacji Polski?
Przedsiębiorca jak konsument
Wariacki kraj, język idiotyczny. U nich ja to jest moi, ale ja dla niego to nie jestem moi tylko vous, ale on dla siebie jest moi! Ale dla mnie on to jest lui? Bądź tu mądry, kto jest kto?”. To monolog poświęcony zawiłościom gramatyki języka francuskiego z komedii Stanisława Barei „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?”. I
Rynek kryptowalut rośnie w siłę. Czeka nas bitcoinmania?
Posiadanie kryptowalut, niezależnych od banków centralnych, daje iluzję odporności na odkładany z roku na rok krach systemu finansowego. Ale jego podstawa jest taka sama jak walut fiducjarnych – wiara w to, że jest coś wart.
Praca zdalna po pandemii. Większość pracowników chce ją utrzymać
Ponad 60 proc. pracowników w Europie i 57 proc. polskich pracowników chce utrzymać pracę zdalną. To nowe dane pochodzące z raportu Deloitte.
3 zasady pozyskiwania odbiorców do newslettera
Dobra baza mailowa to klucz do sukcesu w email marketingu. Kluczem jest jednak to, by była pozyskana odpowiednio – wtedy masz pewność, że Twoje starania (oraz budżety) nie idą na marne, odbiorcy chętnie otwierają maile, a wysyłki przynoszą konwersję. W tym artykule przedstawię Ci trzy główne zasady pozyskiwania odbiorców i przedstawię przykłady ich zastosowania.
Faktoring wchodzi na nowe tory
Jeszcze nigdy polskie przedsiębiorstwa nie były tak płynne. W ostatnich miesiącach firmy zostały zalane pieniędzmi, ale mimo to są ostrożne i szukają pomysłów na dodatkową poprawę płynności. Widzą ją w faktoringu.
Telewizor jak komputer
Producenci telewizorów prześcigają się w promowaniu nowych technologii, które jeszcze bardziej poprawić mają jakość obrazu. Mamy więc coraz wyższe rozdzielczości, coraz lepsze odwzorowanie kolorów, a na pokładzie odbiorników TV szybkie procesory wykorzystujące sztuczną inteligencję.
Gadżety. Luty 2021
Nowości technologiczne ważne dla biznesu.
Wash and Go
Dwa w jednym. Szampon i odżywka do włosów razem! To wspaniały produkt firmy Vidal Sassoon sprzedawany pod marką „Wash & Go”. Pamiętacie jego reklamy z lat 90.? Pomysł, aby zmieszać dwie substancje i sprzedać je jako coś zupełnie nowego, jest znany. No choćby w drinkach, takich jak whisky z colą albo wódka z sokiem pomarańczowym.
Auto z Amazona lub Apple’a? Już wkrótce!
Największe – wcale niemotoryzacyjne! – koncerny na świecie coraz poważniej biorą się za samochody. Mocna pozycja w świecie technologii sprawia, że mają spore szanse, by odnieść sukces. Szczególnie, że ich zainteresowanie nie ogranicza się do nowoczesnej elektromobilności.