Moja firma
Polskie obuwie rzemieślnicze rusza na podbój Europy. W planach debiut na NewConnect
Akardo SA – e-commerce z rzemieślniczym obuwiem – wyrusza na podbój Europy oraz zapowiada uruchomienie nowej, międzynarodowej marki premium – Haka Shoes. Debiut na NewConnect nastąpi nie wcześniej niż w 2023 roku.
Przedsiębiorcy spierają się o lockdown. "Daje nadzieję na szybkie zakończenie pandemii"
Co trzecia firma źle ocenia swoją sytuację ekonomiczną – wynika z VII edycji badania „KoronaBilans MŚP”, zrealizowanego w lutym br. przez IMAS International na zlecenie Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej. Wiele firm mówi jasno, że wprowadzone obostrzenia negatywnie wpływają na prowadzenie działalności.
Akademia Młodego Szefa. Jak zatrzymać cennego pracownika
Odchodzę do konkurencji – oznajmia nam ceniony przez nas pracownik. Podpowiadamy, co zrobić, by wpłynąć na zmianę jego decyzji.
Okiem eksperta. Jak przygotować budżet w firmie?
Niezależnie od wielkości firmy i stopnia jej rozwoju na rynku, optymalne przygotowanie budżetu może być decydujące dla jej przetrwania. Jak profesjonalnie podejść do tego zadania?
Pieczątka firmowa nie jest wymagana, ale ułatwi życie
Wielu początkujących przedsiębiorców zastanawia się, czy pieczątka firmowa jest konieczna przy zakładaniu firmy. Nie jest. Ale to nie oznacza, że nie warto jej wyrobić.
ZAiKS, ZPAV, STOART - co trzeba wiedzieć o opłatach za muzykę?
W ostatnich tygodniach pojawiło się wiele nieścisłości w związku z naliczaniem opłat za muzykę. Przedsiębiorcy żalą się, że zapłacą za miesiące, kiedy byli zamknięci, a organizacje bronią się, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem.
Restrukturyzacja spółki giełdowej. Jak ją przeprowadzić?
Spółki, które najmocniej ucierpiały w wyniku kryzysu i utraciły płynność finansową, mogą jednak skorzystać z gotowych narzędzi naprawczych, takich jak uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne. Eksperci PMR Restrukturyzacje i Kancelarii FKK tłumaczą czym restrukturyzacja spółki giełdowej wyróżnia się na tle pozostałych postępowań.
Leasing 2021. Branża czeka na odbudowę finansowania
Branża leasingowa w 2020 r. udzieliła łącznego finansowania o wartości 70,1 mld zł, przy dynamice rynku na poziomie -10,1 proc. w skali roku - wynika z analizy Związku Polskiego Leasingu.
Raport Zielony Ład. Zielone światło dla Bałtyku
Czy dzięki ustawie offshore, która właśnie wchodzi w życie, Bałtyk okaże się kluczem do dekarbonizacji Polski?
Przedsiębiorca jak konsument
Wariacki kraj, język idiotyczny. U nich ja to jest moi, ale ja dla niego to nie jestem moi tylko vous, ale on dla siebie jest moi! Ale dla mnie on to jest lui? Bądź tu mądry, kto jest kto?”. To monolog poświęcony zawiłościom gramatyki języka francuskiego z komedii Stanisława Barei „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?”. I
Rynek kryptowalut rośnie w siłę. Czeka nas bitcoinmania?
Posiadanie kryptowalut, niezależnych od banków centralnych, daje iluzję odporności na odkładany z roku na rok krach systemu finansowego. Ale jego podstawa jest taka sama jak walut fiducjarnych – wiara w to, że jest coś wart.
Praca zdalna po pandemii. Większość pracowników chce ją utrzymać
Ponad 60 proc. pracowników w Europie i 57 proc. polskich pracowników chce utrzymać pracę zdalną. To nowe dane pochodzące z raportu Deloitte.
3 zasady pozyskiwania odbiorców do newslettera
Dobra baza mailowa to klucz do sukcesu w email marketingu. Kluczem jest jednak to, by była pozyskana odpowiednio – wtedy masz pewność, że Twoje starania (oraz budżety) nie idą na marne, odbiorcy chętnie otwierają maile, a wysyłki przynoszą konwersję. W tym artykule przedstawię Ci trzy główne zasady pozyskiwania odbiorców i przedstawię przykłady ich zastosowania.
Faktoring wchodzi na nowe tory
Jeszcze nigdy polskie przedsiębiorstwa nie były tak płynne. W ostatnich miesiącach firmy zostały zalane pieniędzmi, ale mimo to są ostrożne i szukają pomysłów na dodatkową poprawę płynności. Widzą ją w faktoringu.
Telewizor jak komputer
Producenci telewizorów prześcigają się w promowaniu nowych technologii, które jeszcze bardziej poprawić mają jakość obrazu. Mamy więc coraz wyższe rozdzielczości, coraz lepsze odwzorowanie kolorów, a na pokładzie odbiorników TV szybkie procesory wykorzystujące sztuczną inteligencję.
Gadżety. Luty 2021
Nowości technologiczne ważne dla biznesu.
Wash and Go
Dwa w jednym. Szampon i odżywka do włosów razem! To wspaniały produkt firmy Vidal Sassoon sprzedawany pod marką „Wash & Go”. Pamiętacie jego reklamy z lat 90.? Pomysł, aby zmieszać dwie substancje i sprzedać je jako coś zupełnie nowego, jest znany. No choćby w drinkach, takich jak whisky z colą albo wódka z sokiem pomarańczowym.
Auto z Amazona lub Apple’a? Już wkrótce!
Największe – wcale niemotoryzacyjne! – koncerny na świecie coraz poważniej biorą się za samochody. Mocna pozycja w świecie technologii sprawia, że mają spore szanse, by odnieść sukces. Szczególnie, że ich zainteresowanie nie ogranicza się do nowoczesnej elektromobilności.
Motonewsy. Luty 2021
Motoryzacyjne premiery na polskim rynku.
Ekologiczna i sportowa, czyli Toyota Corolla GR Sport
Na rynek wraca Corolla ze sportowym zacięciem. Na razie w postaci hybrydowego modelu GR Sport.
Jest podatek, to jest i sposób na podatek
Cola sprzedawana jako syrop, „małpki” o pojemności 350 ml, podział firmy na setki spółek czy hotel jako przechowalnia nart – polscy przedsiębiorcy są wyjątkowo kreatywni, zwłaszcza jeśli chodzi o unikanie podatków. Niestety, państwo im w tym pomaga.
Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Luty 2021
Aktualne zmiany w prawie ważne dla przedsiębiorców. Dodatkowo - kalendarz przedsiębiorcy na luty.
W poszukiwaniu jednorożców. Jak rozwinąć startup?
Na wczesnym etapie rozwoju startupu, kiedy jest tylko kilka slajdów w PowerPoincie, zero danych i sensownych wskaźników finansowych, inwestorzy skupiają się na trzech rzeczach: ludziach, produkcie i rynku.
Raport Biznes w stylu postcovidowym. Szybkie testy na COVID-19 istotnym wsparciem dla biznesu
Coraz więcej firm decyduje się na realizację szybkich testów antygenowych, które umożliwiają skuteczną weryfikacją stanu zdrowia pracowników. Ich wyniki pojawiają się w kilka minut, co daje szanse na szybkie odizolowanie osoby zarażonej od reszty zespołu i dalsze nieprzerwane funkcjonowanie firmy.
Jak być szefem osoby, która chciała objąć nasze stanowisko? Case study
Jak poradzić sobie z podwładnym, który liczył na to, że obejmie nasze stanowisko i teraz rozczarowany brakiem awansu podburza zespół przeciwko nam? Oto nasze case study, czyli studium przypadku.
Pierwsze pozwy zbiorowe przedsiębiorców już w sądach. Czego się domagają? [TYLKO U NAS]
- W tej chwili wiemy, że zostały złożone co najmniej dwa pozwy zbiorowe kierowane przez przedsiębiorców z branży turystycznej i branży rozrywkowej - mówi Robert Gniezdzia – radca prawny, partner zarządzający w Chmielniak Adwokaci, reprezentujący m.in. Wiślańską Organizację Turystyczną.
Oducz się mikrozarządzania. Poradnik dla szefów i managerów
Jest nieefektywne i wyniszczające, ale wielu menedżerów nie potrafi z niego zrezygnować.
Duże sieci handlowe dołączają do buntu przedsiębiorców. Startują sklepy z odzieżą i elektroniką
RTV Euro AGD, Media Markt czy Duka - duże sieci handlowe otwierają się mimo obostrzeń - donoszą media. Robią to poprzez m.in. rozszerzanie asortymentu czy ograniczanie powierzchni sprzedaży.
Akademia młodego szefa. Jak motywować bez podwyżki
Kiedy chcemy zmotywować pracownika, zazwyczaj mamy na myśli awans lub podwyżkę. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Na szczęście istnieją inne, równie skuteczne sposoby docenienia naszych podwładnych.
Masowe problemy firm usługowych. "Drastyczny wzrost niewypłacalności pod koniec roku" [TYLKO U NAS]
Prawie 400 firm z szeroko rozumianej branży usługowej ogłosiło niewypłacalność od stycznia do listopada minionego roku - wynika z raportu Euler Hermes. Najgorsze były ostatnie miesiące, po wprowadzeniu ponownego lockdownu dla m.in. branży HoReCa.
Nie daj się zatopić! Co trzeba wiedzieć o kredytach dla przedsiębiorców?
Kredyt dla przedsiębiorcy bywa zbawienny – dodaje wiatru w żagle, pozwala uniknąć mielizn. Jednak jeśli zewnętrzne okoliczności obrócą się przeciwko nam, może być kamieniem u szyi. Jak nie dopuścić, by nas utopił?
Fala elektromobilności przybiera na sile
Programy rządowe wspierają zakupy pojazdów elektrycznych. Ciekawe produkty mają także instytucje finansowe. Wszystko po to, by zwiększyć poziom ochrony środowiska.
Akademia Młodego Szefa. Jak zneutralizować zawodowego narzekacza
Narzekający pracownik nie tylko obniża morale swoje i swoich współpracowników, ale też szkodzi firmie. Podpowiadamy, jak sobie z nim poradzić.
Kiedy dochodzi do naruszenia rządowych obostrzeń? Problem narasta a przedsiębiorcy wciąż bez pomocy
Sanepid jest zdania, że przedsiębiorca naruszył obostrzenia związane z walką z pandemią. Przedsiębiorca uważa, że nie. Spór skończy się w sądzie, ale jest problem - czy taka firma może skorzystać z pomocy w postaci tarcz finansowych i antykryzysowych?
Przedsiębiorcy zostali konsumentami. Jak zgodnie z prawem sprzedawać im towary i usługi?
Od 1 stycznia obowiązują nowe przepisy w prawie konsumenckim oraz Kodeksie Cywilnym. Są bardziej przyjazne dla klientów - przedsiębiorców i dają im prawa, jakie dotąd miały tylko osoby prywatne. Jakie są najważniejsze zmiany i pod jakimi warunkami obowiązują?