Moja firma
Jak złowić klienta w sieci
Jeśli chcemy rozpocząć sprzedaż w internecie, musimy przetestować kilka platform, które pozwolą nam trafić do naszych potencjalnych klientów. Potem być może przyjdzie czas na influencerów. Jak zacząć przygodę z e-commerce i zdobywaniem klientów? Podpowiadamy.
Kary nakładane na firmy przez sanepid niezgodne z prawem. Przedsiębiorca odzyska 10 tys. złotych
Przedsiębiorca z branży fitness odzyska 10 tys. złotych kary, które w kwietniu 2021 r. nałożyła na niego inspekcja sanitarna za naruszenie ograniczeń związanych z zapobieganiem skutków epidemii COVID-19. To kolejny wyrok, który potwierdza zasadę, zgodnie z którą nie można karać firm bez podstaw ustawowych.
Ustawa o zamrażaniu majątków za wspieranie putinowskiej Rosji uderzy w polskie firmy?
Ustawa o zamrażaniu majątków będąca częścią sankcji nakładanych na firmy i osoby z Rosji może stać się narzędziem do politycznej represji oraz uderzyć w niewinne firmy - uważają przedstawiciele świata biznesu cytowani przez Rzeczpospolitą.
Raport Finansowanie przedsiębiorstw. Co w ofertach mają banki
Na rynku jest szereg nowych produktów. To m.in. środki związane z funduszami unijnymi, pieniądze dla firm lokalnych, dopłaty i zabezpieczenia.
Ustawa coraz bliżej, czyli czas na rewolucję we franczyzie?
Przedsiębiorców prowadzących działalność franczyzową czeka gorący okres. Ministerstwo Sprawiedliwości powróciło do pomysłu uregulowania tej formy działalności.
Kateryna i Katarzyna, czyli o polsko-ukraińskich różnicach w firmie
O integracji pracowników z Polski i Ukrainy oraz różnicach kulturowych między naszymi narodami mówią Kateryna Chwiszczuk i Katarzyna Romanowicz, trenerki z firmy ETTA Leadership & Culture, specjalistki od zarządzania międzykulturowego.
Akcje za pracę w startupie?
Coraz więcej startupów chce wynagradzać swoich pracowników m.in. udziałami w spółce. To popularne rozwiązanie w USA nie jest jednak powszechne w naszym kraju.
Kto wygra, a kto straci na wojnie z Rosją
Wzrost inflacji, rekordowe ceny żywności, złota, metali szlachetnych, ropy i gazu. Koszty wojny gospodarczej Zachodu z dyktaturą Władimira Putina będą też ciężkie dla Polski. Zyskamy jednak uniezależnienie się od rosyjskich węglowodorów i zmianę miksu energetycznego. No i wolną Ukrainę.
Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Kwiecień 2022
Jak co miesiąc opisujemy najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych.
Ukraińska szansa dla polskiego rynku pracy
Od wybuchu wojny do Polski przyjechało już ponad 2 mln Ukraińców. Duża część z nich zechce u nas zostać na stałe. Tymczasem w Polsce od dawna brakuje rąk do pracy. Czy gigantyczna operacja, polegająca na integracji pracowników ze Wschodu z polskim rynkiem pracy, zakończy się powodzeniem?
Marki godne zaufania się obronią [DEBATA]
„Pewność w niepewnych czasach, czyli moc, jaką daje zaufanie” – to temat debaty, jaka odbyła się w siedzibie redakcji „My Company Polska”. Agresja Rosji na Ukrainę i wybuch wojny za naszą wschodnią granicą sprawiły, że słowa takie jak „pewność” i „bezpieczeństwo” nabrały nowego, dramatycznego wymiaru.
Marka Godna Zaufania. Klient w centrum uwagi
Skąd wiadomo, czy marka jest godna zaufania? To proste. Od klientów – to oni wyciągając swoje portfele, poświęcając swoją uwagę, wygłaszając swoje opinie, decydują, kto jest, a kto nie jest godzien ich zaufania.
Raport Bezpieczna firma. Jak ubezpieczyć firmę
Trudne czasy wymagają konkretnych decyzji. Postaw na poprawę bezpieczeństwa w swojej firmie.
Kolejne zmiany w Kodeksie Pracy. Umowa na okres próbny stanie się wydmuszką?
Istotną nowością na gruncie prawa pracy jest propozycja, aby pracodawca informował pracowników o swoich zamiarach związanych z zatrudnieniem, już w momencie nawiązywania stosunku pracy - pisze w komunikacie organizacja Pracodawcy RP. Już w wakacje mogą nas czekać duże zmiany w Kodeksie Pracy.
Jak przygotować spółkę do IPO?
Obecnie rynek z większym niż przed kilkunastoma miesiącami dystansem podchodzi do debiutów na giełdzie, zatem oferta IPO przygotowywana przez spółkę musi być wyjątkowo przemyślana i dobrze opracowana.
Czy Polskę czeka głęboka recesja i fala upadłości?
Rok 2022 będzie sprawdzianem skuteczności wprowadzanych przez Państwo rozwiązań antyinflacyjnych. W ocenie autora należy spodziewać się coraz większych problemów finansowych konsumentów, którzy zaciągnęli kredyty na zakup nieruchomości, a które to w ostatnim roku były rekordowo drogie, a kredyty udzielane były przy wyjątkowo niskich stopach procentowych.
Raport Cyfrowa rewolucja. Dogonić digitalowe zmiany
Nie musimy być drugim Google’em, ale bez wdrożenia chociażby podstawowych narzędzi będziemy przegrywali w walce o wzrost przychodów.
Zatrudnianie obywateli Ukrainy na terytorium Rzeczypospolitej. Jak to zrobić?
Do Polski przybyło już ponad 2 mln uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy. W połowie marca zmieniono przepisy, dzięki czemu zmienią się zasady ich zatrudniania w polskich firmach.
Czym jest epidemia rozproszenia uwagi i dlaczego wywołuje szkody ekonomiczne?
Naukowcy alarmują: świat opanowała epidemia rozproszenia uwagi. Powoduje to nie tylko szkody osobiste, ale także ekonomiczne. Utrata zdolności koncentracji pozbawia nas możliwości pełnego zaangażowania się w obowiązki zawodowe.
Raport Pracownik w centrum uwagi. 5 zasad dobrej komunikacji
W czasach, gdy dystans społeczny stał się naszą codziennością, oczekiwania i potrzeby pracowników się zmieniły. Zmieniły się także wyzwania, jakie stoją przed działami komunikacji wewnętrznej. Oto, co dziś jest ważne.
Komunikacja firmowa z akuszerką w tle
Pracownik i firma potrzebują dobrej rozmowy – z feedbackiem dotyczącym wspólnych działań. To dzięki niej można budować wzajemne zaufanie i zaangażowanie. Dobra komunikacja wewnętrzna w firmie daje przestrzeń na tę rozmowę i sprawia, że obie strony mają głos – przekonuje dr hab. Jacek Wasilewski, medioznawca.
Karty paliwowe. Santander wspiera przedsiębiorców w niepewnych czasach
Karta paliwowa to oferta przede wszystkim dla małych i średnich przedsiębiorców - mówi Tomasz Sęba, dyrektor ubezpieczeń i produktów komplementarnych Santander Leasing.
Raport Pracownik w centrum uwagi. Komunikacja - tajna broń firmowa
Dzięki ciekawym pomysłom i rozwiązaniom komunikacja wewnętrzna może nie tylko informować pracowników o ważnych wydarzeniach firmowych, ale także angażować ich i sprawiać, że staną się ambasadorami marki. A to bezcenne w czasach, gdy pozyskanie i utrzymanie dobrego specjalisty jest tak trudne.
Działalność gospodarcza w Polsce dla Ukraińców. Są zmiany w przepisach
Ministerstwo Rozwoju i Technologii przygotowało zmiany w przepisach, pozwalające na proste założenie działalności gospodarczej przez Ukraińców w Polsce.
Jak podnieść ceny i nie stracić klientów?
Koszty prowadzenia firmy poszybowały w górę. Jak chronić swój biznes i wciąż wypracowywać zysk? Jak podwyższyć ceny, by nie zrazić klientów?
Jak stworzyć sprawny e-sklep, który podbije Europę
Walka w branży e-commerce przybiera na sile. Liczba e-sklepów cały czas rośnie, polskie firmy coraz lepiej radzą sobie też na rynkach zagranicznych. O tym, jak podbić zagranicę, rozmawialiśmy z uczestnikami webinaru „Na podbój Europy. Jak stworzyć sprawny e-sklep, który sprawdzi się w ekspansji międzynarodowej”.
Co zrobić w przypadku pojawienia się krzywdzącego wpisu w internecie?
Poza osobami fizycznymi, przedmiotem ataku mowy nienawiści coraz częściej stają się także przedsiębiorcy. Mowa nienawiści jest zatem obecnie nie tylko problemem społecznym ale i biznesowym. Co zrobić, jeśli hejterzy zaatakują firmę?
Z Azji nad Wisłę, czyli jak zatrudnić cudzoziemca
W minionym roku do Polski przybyła rekordowa liczba pracowników z Azji. Czy Hindusi i Uzbecy pomogą Ukraińcom w budowie „nowoczesnej Polski”?
Poradnik dla przedsiębiorców. Czy można zatrudniać uchodźców? Pracownicy a wojna
W obliczu trwającej wojny w Ukrainie polscy pracodawcy zatrudniający obywateli tego kraju szukają odpowiedzi na pytania, z którymi nigdy wcześniej nie musieli się mierzyć. Odpowiadamy na najczęściej zgłaszane pytania i wątpliwości dotyczące zatrudniania i organizowania w miejscu pracy pomocy dla obywateli Ukrainy.
Euler Hermes: zacznijmy ubezpieczać faktury. Twój kontrahent może ogłosić niewypłacalność
- Rok 2021 przyniósł wzrost niewypłacalności o 69%. Najbardziej dotknięty był sektor MŚP i aż w 60% przypadków miało zastosowanie uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne - mówi ekspert Euler Hermes. Pora pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu.
Grzeszny pieniądz, czyli jak zarabia się na wojnie
Spodziewasz się katastrofy klimatycznej, zakładasz, że wybuchnie wojna, dojdzie do hiperinflacji, a ludzie pogrążą się w uzależnieniu od hazardu? Jeśli tak, nie masz też problemu, by inwestować w spółki z „indeksu grzechu”. Historia pokazuje, że da się na nich zarobić.
Szybciej, taniej, efektywniej. Outsourcing palet odmieni Twój biznes
Zamiast kupować, wynajmujesz. Brzmi prosto i banalnie, ale pooling palet oferowany przez CHEP to w rzeczywistości o wiele więcej. W procesach logistycznych i spedycyjnych to wręcz rewolucja w każdej firmie, która decyduje się na to rozwiązanie.
Raport Pracownik w centrum uwagi. Uważność i empatia to dobra komunikacja
Wsłuchiwanie się w potrzeby pracowników i empatyczne reagowanie na nie to podstawowe wyzwania, jakie stoją przed działami komunikacji – przekonuje Izabela Tworzydło, dyrektorka Departamentu Komunikacji Korporacyjnej, rzeczniczka prasowa BNP Paribas Bank Polska. Dodaje, że choć to trudne, trzeba unikać zalewania pracowników informacjami.
Polski Ład a ulgi podatkowe. Co mogą odliczyć przedsiębiorcy?
„Unikanie podatków jest jedynym zajęciem intelektualnym, które niesie ze sobą jakieś wynagrodzenie” – mawiał słynny angielski ekonomista baron John Maynard Keynes. Tak jest w istocie, a ostatnio przekonujemy się o tym coraz częściej. Spróbujmy zatem posłużyć się tą logiką, dokładnie przyglądając się rozwiązaniom Polskiego Ładu.
eRecruiter otwiera drzwi do branży HR
Wyobraź sobie firmę produkcyjną, która potrzebuje na już 200 pracowników. Tradycyjny proces rekrutacyjny to ogromna praca: trzeba przeczytać wszystkie CV, zadzwonić do kandydatów, umówić spotkania. To trwałoby tygodniami, chyba że...