Moja firma
Fala tech-bezpieczeń
Firmy ubezpieczeniowe spoglądają łakomym wzrokiem na młode i dynamiczne insurtechy. To one zaczynają napędzać rozwój rynku.
Atomowe wejście TUW PZUW
Poruszenie w branży ubezpieczeń. Media piszą o prekursorskim projekcie. Ceniona branżowa „Gazeta Ubezpieczeniowa” wyróżnia go tytułem Inicjatywa Roku. Chodzi o stworzenie ubezpieczeniowego konsorcjum, które zapewni ochronę energetyce jądrowej w Polsce. Wyzwania podejmuje się TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych.
Franczyza jak małżeństwo, czyli jak znaleźć swoją drugą połówkę
Franczyza uchodzi za alternatywę dla samodzielnego biznesu. We dwójkę zawsze raźniej, ale musisz wiedzieć, jak nie wpaść w pułapkę.
Innowacje w e-commerce, czyli jak wyprzedzić konkurencję
Nawet jeśli prowadzisz rentowny e-sklep, musisz trzymać rękę na pulsie. A to oznacza szukanie coraz to nowszych pomysłów na rozwój. Oto kilka pomysłów, które pomogą ci zwiększyć zasięgi i ściągnąć klientów.
10 zasad zatrudniania pracowników z niepełnosprawnościami
Coraz szersze włączanie osób z niepełnosprawnościami w rynek pracy to konieczność, choćby ze względu na starzejące się społeczeństwo. Podpowiadamy, jak robić to mądrze i skutecznie.
Polskie firmy pod ostrzałem rolników. Lista hańby czy nieuzasadniony bojkot
Ostatnie dni przyniosły ożywioną dyskusję wokół polskich firm, które sprowadzały zboże z Ukrainy. Nazwy niektórych z nich ujawniono na liście podmiotów, zarówno tych znanych, jak i mniejszych graczy rynkowych, które zamawiały tańsze produkty rolne. Protestujący zachęcają konsumentów do ich zakupowego bojkotu.
Szukam partnera, czyli o potędze współpracy
Ogromnym zmianom na rynku, które zaszły w ciągu ostatnich dwóch lat, towarzyszą również zmiany w przywództwie. Decyzję „buduj albo kupuj” zastąpiła w wypadku większości firm strategia „współpracuj i szukaj partnerów”.
Jak zakładać firmę ze znajomym. „Jakoś to będzie. Przecież się znamy, lubimy, więc się dogadamy…”
Niepokojące jest, gdy przyszły partner biznesowy nie chce ustalić jasnych reguł współpracy. Mówi: „Jakoś to będzie. Przecież się znamy, lubimy, więc się dogadamy…” – przestrzega Bruno Żółtowski, psycholog biznesu, trener i coach.
Jak zabezpieczyć się przed zmianami klimatu
Katastrofa klimatyczna będzie miała ogromny wpływ na światowe gospodarki. Także polską – przewidują eksperci. Czy można się przed nią uchronić?
Dane GUS 2023: Polacy spędzili łącznie 481 lat na L4 w wyniku wypadków przy pracy
Branża handlowa zajmuje drugie miejsce na liście sektorów z największą liczbą wypadków podczas pracy, ustępując miejsca jedynie przetwórstwu przemysłowemu. W 2023 roku pracownicy byli na zwolnieniach chorobowych (w wyniku wypadku) łącznie przez 175 710 dni (481 lat).
Jeśli nie mieszkania, to co?
Polacy, jeśli już inwestują, to najczęściej w nieruchomości. Tyle że ich ceny są bardzo wysokie, a równie bezpieczne alternatywy dosłownie „leżą na ulicy”.
Pięć Wschodzących Sił nowego przywództwa
Czas na nowy sposób przewodzenia! W naszych czasach musi się ono zmienić od dowodząco-kontrolującego do ufająco-inspirującego – przekonuje Stephen M.R. Covey w książce „Ufaj i inspiruj. Jak prawdziwie wielcy przywódcy wyzwalają wielkość w innych”.
5 zasad skutecznego employee advocacy
Promowanie marki przez pracowników to jedna z najskuteczniejszych strategii marketingowych. Pomaga w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy, pozyskiwaniu nowych klientów i partnerów biznesowych.
Koniec premii za frekwencję w pracy? Dla pieniędzy chorzy nie biorą L4
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, obecna Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, wyraziła sprzeciw wobec praktyk premiowania pracowników za niekorzystanie ze zwolnień lekarskich. Dodatkowe pieniądze za brak L4 rodzą patologiczne sytuacje.
Uderz w stół, a inwestorzy się obrażą. Jak zadbać o cap table
Możesz mieć pomysł na miarę Facebooka, zespół jak w Apple, marketing na poziomie Tesli, ale jeśli na starcie nie zadbasz o poprawny cap table, nie masz szans na odniesienie sukcesu.
Polska giełda utrzymuje potencjał wzrostów
Nie brakuje wskaźników budujących dobre perspektywy dla spółek notowanych na GPW. Szeroko pojęty sektor usług, banki czy branża deweloperska to tylko kilka przykładów potencjalnych beneficjentów obecnych trendów.
To nie były „bogate” święta, ale będzie lepiej. Czy 2024 będzie przełomowy dla e-commerce?
Grudzień 2023 r. nie przyniósł oczekiwanego odbicia w handlu internetowym, sprzedaż była gorsza niż przed rokiem. Firmy z branży e-commerce na szczęście patrzą w przyszłość. Bo 2024 r. ma być przełomem!
Zacznijmy patrzeć na ESG przez pryzmat korzyści
– Raportowanie ESG nie jest celem, ale efektem odpowiedzialnego zarządzania – mówi Magdalena Obłoza, ekspertka koordynująca proces raportowania ESG w Banku BNP Paribas.
Jak rozpocząć komfortowy biznes
Jak funkcjonuje franczyzowy model biznesu w przypadku sieci sklepów Komfort? Jakie możliwości daje takie rozwiązanie i co warto wiedzieć przed rozpoczęciem współpracy – mówi Adam Blaut, właściciel sklepu franczyzowego Komfort w Suwałkach.
Nie ma różnorodności bez niepełnosprawności [WYWIAD]
– Na świecie jest 1,3 mld osób z niepełnosprawnościami. To największa i najszybciej rosnąca mniejszość na świecie, dlatego biznes musi się z nią liczyć – przekonuje Agata Robińska, prezeska Fundacji TAKpełnosprawni.
O sklep trzeba dbać jak o własny dom
Czy da się połączyć życie rodzinne z prowadzeniem własnego biznesu? Zdecydowanie! Przekonuje Paula Ceran, franczyzobiorczyni Żabki ze Szczecina.
Czas na nowoczesny Private Banking
Bankowość prywatna stale się zmienia. W ostatnim czasie główną przyczyną tej ewolucji, poza sytuacją geopolityczną, jest zmiana grupy klientów zamożnych. Systematycznie obniża się ich wiek, widzimy też dynamiczny wzrost liczby osób zaliczanych do tej grupy.
Droga do pomocy
Warto odczarować wizerunek „złych tirów” na drogach i pokazać, że transport może służyć tym najbardziej potrzebującym – choćby osobom, których nie stać na pełnowartościowe posiłki.
Oto najlepsi pracodawcy w 2024 roku
Poznaliśmy listę 80 firm wyróżnionych za osiągnięcia w kształtowaniu niezwykłych warunków pracy. Oto wyniki Top Employers 2024.
Zero-click. Atak, przez który stracisz dostęp do telefonu bez jakiegokolwiek działania
W sieci dochodzi do coraz większej liczby ataków typu zero-click. Eksperci przestrzegają: zabezpiecz telefon.
TOP 10. Ranking najpopularniejszych marek w Polsce
Agencja badawcza Inquiry sprawdziła, które marki są najbardziej popularne wśród konsumentów w Polsce.
Sprzedawcy marzeń, czyli jak przekonać inwestorów, że stworzysz jednorożca
Jak przekonać inwestorów, że stworzysz unicorna i nie skończysz przez to w więzieniu.
PekaoBiznes24 najlepszy dla SME
PekaoBiznes24 – bankowość online dla biznesu Pekao S.A. – uznany za najlepszy w Europie Środkowo-Wschodniej w rankingu „Best Online Banking for SMEs 2023”, organizowanym przez stowarzyszenie SME Banking Club.
Napędź swój biznes, daj popłynąć pomysłom. Jak przygotować się na przyszłość?
Bez względu na to, jak stabilna jest branża, w której działasz, lub jak bezpieczna jest twoja pozycja rynkowa, „jutro” w końcu nadejdzie. Jak się na nie przygotować? Rozbudzając już dziś kreatywność swojego zespołu, pozwalając płynąć ideom. Bo dzisiejsze pomysły odpowiadają za przyszłe zyski.
Technologiczny booster w kadrach i płacach
Jest taki dział, bez którego „leży” każde przedsiębiorstwo. Skupia kilka sekcji, których efektywność pracy decyduje o wynikach firmy. Często (niesłusznie!) kojarzony ze skostniałymi zasadami. Niestety, wciąż za mało cyfrowy i stale łaknący transformacji. Jeśli działanie twojego działu HR „kuleje”, to masz problem. Na szczęście my mamy dla ciebie rozwiązanie. Ale zacznijmy od początku.
Oj, dane, dane. Oto przydatne narzędzia do analizy firmowych danych
Jak wykorzystać narzędzia AI do analizy danych, które posiada twoja firma, a potem to wykorzystać.
Jak opanować strach przed wystąpieniami publicznymi
Nie wmawiaj sobie „Jestem zwycięzcą”, bo twój wewnętrzny krytyk szybko się z tą opinią rozprawi. Lepiej skoncentruj się na tym, co potrafisz, i potraktuj to jako fundament – radzi Lidia Buksak, trenerka wystąpień publicznych.
Jak zapomnieć o logistyce
Jeśli prowadzisz e-sklep, to ostatnią rzeczą, o której powinieneś myśleć, jest to, w jaki sposób wysłany przez ciebie towar dotrze do klienta. To ma się dziać bezproblemowo! Tak się stanie, jeśli tylko nie zapomnisz o trzech prostych zasadach.
Technologia przestała być barierą w rozwoju bankowości
Bankowość mogłaby w pełni korzystać z nowych technologii, gdyby tylko nie restrykcyjne regulacje. To jednak nie jest duży problem – uważa Kamil Niewiatowski, Country Manager Raiffeisen Digital Bank na Polskę.
Technologiczny przepis na zaangażowanie. Dane kluczem do zrozumienia pracowników
Sukces firmy zależy w dużej mierze od zaangażowania i wydajności pracowników. Dzięki możliwościom technologicznym działy HR i menedżerowie mają dostęp do wszystkich kluczowych danych i informacji dotyczących zespołu. To pozwala szybko identyfikować potrzeby i problemy pracowników oraz odpowiednio na nie reagować.