Fajrant
Kompakt dobry do wszystkiego
Tablety nie mają ostatnio dobrej prasy – sprzedaż i udział w rynku spada, głównie na korzyść małych laptopów. Jednak to cenowo tablety wygrywają, zwłaszcza kiedy producenci wyposażają je w dodatkowe akcesoria pozwalające z laptopami konkurować.
Efekt skali, czyli oszczędności w motoryzacji
Volkswagen od lat stosuje tę strategię: choć w grupie trzyma kilka marek, to w rzeczywistości poszczególne auta koncernu budowane są z wykorzystaniem tych samych podzespołów. To po prostu kosztuje mniej. Śladami niemieckiej firmy podąża teraz praktycznie cała branża motoryzacyjna, a coraz więcej marek łączy się w ogromne, międzynarodowe koncerny.
Gang Wałachowskich, czyli napad na jubilera przy Domu Partii
Gang braci Wałachowskich dokonał jednego z najbardziej zuchwałych rabunków w powojennej Warszawie. Z położonego tuż przy gmachu KC PZPR sklepu jubilera skradł biżuterię o wartości ćwierć miliona złotych. Złodzieje utrzymywali, że… walczą z komuną i kontynuują tradycję AK.
Szminka na kubku [FELIETON]
Dziś wystarczy wejść do byle warszawskiej piekarni, żeby doświadczyć przemiłej, wręcz radosnej obsługi, z której na pewno byłby dumny subiekt Rzecki z „Lalki”. Nie mówiąc o sklepach wędliniarskich „Kiszeczka”. Skąd zatem biorą się niemili sprzedawcy?
Poza biznesem. Odsłaniamy tajemnice Marka Uziela z Visual Tech-Lab
To prawdopodobnie pierwszy raz, kiedy na naszych łamach pojawia się osoba, która oglądała na żywo koncert zespołu Pink Floyd w oryginalnym składzie. Poznajcie Marka, współtwórcę Visual Tech-Lab.
Wiedźmin "instant". Netflix szuka oszczędności na słynnym serialu
Serial "Wiedźmin" stał się jednym z flagowych produktów Netflixa, przyciągając widzów z całego świata. Jednak nowe doniesienia wskazują, że po piątym sezonie opowieść o Geraltcie z Rivii dobiegnie końca. Wyniki oglądalności pokazują, że "hype" na produkcję znacznie się obniżył, więc streamer zamierza wyprodukować 2 sezony na raz.
Szczękościsk patriotyczny [FELIETON]
Pomnik Polskich Przedsiębiorców – z podtytułem – Twórców Siły Państwa i Bogactwa Narodu to inicjatywa Adama Abramowicza, Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jak monument ten powinien wyglądać?
Plan na lepsze jutro. Polacy a wyroby nikotynowe jako alternatywa dla palenia [WYWIAD]
Skoro Polacy z zainteresowaniem przyjęli nowoczesne wyroby nikotynowe jako alternatywę dla palenia, to rynek ten trzeba uporządkować, ale w taki sposób, by nie wylać dziecka z kąpielą – przekonuje Roman Jamiołkowski, Head of Lex and Regulatory Engagement w BAT.
Ostatnie dni przedsprzedaży książki Rafała Błachowskiego
"Porozmawiajmy o sprzedaży" jeszcze tylko do poniedziałku można kupić w niższej cenie. To 14 ekskluzywnych rozmów, które pozwolą Czytelniczce i Czytelnikowi nauczyć się i zrozumieć sprzedaż - dzięki wnikliwemu spojrzeniu na nią z różnych pespektyw.
Wojny biznesowe. Czy walka Zuckerberga i Muska może dojść do skutku?
Czasami jest tak, że siła pięści wygrywa z siłą argumentów. Czy podobnie stanie się w przypadku ewentualnej walki Elona Muska z Markiem Zuckerbergiem? Jedno jest pewne – jeśli pojedynek wyjdzie poza potyczki słowne zainteresowanych, będziemy mieli do czynienia z jednym z największych w historii wydarzeń okołosportowych.
Luksus bez etykietki. "No logo", czyli nowy silny brand
„Nie ma ucieczki przed logo, jak tylko w inne logo” – to parafraza słynnego powiedzenia Witolda Gombrowicza. Dobrze ono opisuje zarówno socjologiczne współzależności, jak i niezwykłą siłę współczesnych marek.
Pochwała rzemiosła
W październiku jedziemy w góry, rozkoszować się złotą jesienią, inwestujemy w dobre rzemiosło: starannie uszytą koszulę, garnitur albo… kilim w nowoczesnym wydaniu.
Redakcja My Company Polska poleca książki o biznesie
W kąciku literackim My Company Polska tym razem wyróżniamy pozycje o budowaniu zespołu, skutecznej sprzedaży, umiejętności odpuszczania i tworzeniu kultury z tylnego siedzenia.
Kaznodzieje telesprzedaży
„Wydajemy wojnę waszej słoninie!” – krzyczała Wanna Marchi, włoska królowa telesprzedaży, oferując odchudzające kremy z alg. Przy tym rzucała na wizji wielkimi połciami tłuszczu. Obrzydliwe? Ale działało! Na tyle, że Wanna postanowiła zbudować wielkie finansowe imperium. W przedsięwzięciu uczestniczyli: córka, camorra, podejrzani arystokraci i brazylijski szarlatan.
Przedsiębiorcy–fighterzy
– Sami mówią, że po serii treningów budzą się w nich pokłady kreatywności albo znajdują nowe rozwiązania dla problemów w swoich biznesach czy działaniach. Walka i poprawa sylwetki przynosi też wzrost pewności siebie. Taka walka daje im kopa do przodu – mówi Julian Szumowski, założyciel największej organizacji boksu białych kołnierzyków w Polsce, Biznes Boxing Polska.
Poza biznesem: Jadwiga Husarska-Sobina
Twórczyni Husarska Design Studio podkreśla, że dizajn to przede wszystkim narzędzie do wprowadzania pozytywnych zmian w otaczającym nas świecie. Ostatnio zafascynował ją serial „The Blackl ist”, a dokąd chciałaby wybrać się w podróż marzeń?
Krwawy Maciej, czyli przekręt na Telewizję
Maciej Szczepański, szef Radiokomitetu i czołowy propagandzista Gierka, zastał telewizję czarno-białą, a zostawił kolorową. Dosłownie i w przenośni. Przy okazji jednak dopuścił się nadużyć gospodarczych, z powodu których cztery lata spędził za kratkami.
Malarka, która zachwyciła Slasha
Marta Zawadzka to polska artystka, która przyjaźni się z gitarzystą Guns N’ Roses, a jej obrazy zdobią ściany budynków w ponad 40 krajach na całym świecie. Choć malarka podkreśla, że sztuka jest u niej na pierwszym miejscu, nie odcina się również od świata biznesu.
My Company Polska recenzuje książki dla przedsiębiorców i nie tylko
Przeczytaj i zalicz upskilling!
Czas zbiorów
We wrześniu zapraszamy na cydr i świeże jabłka. Powracającym do pracy polecamy najmodniejszy dodatek – krawat, a tym, którzy nie mają dress codu – miejską, pikowaną kurtkę. Przedstawiamy też niezwykłe lampy, które jesienią poprawią nam nastrój.
Naucz się oduczać. Czy oduczanie się będzie jedną z najcenniejszych umiejętności? [WYWIAD]
W czasach zmian to jedno z podstawowych zadań, jakie stoją przed menedżerami – przekonuje prof. dr hab. Czesław Nosal, psycholog.
Legendy z prądem. Jak kultowe modele stają się eko
Producenci aut wykorzystują naszą nostalgię i przenoszą do świata e-mobilności modele sprzed dekad. Pełnymi garściami czerpią też ze stylu, który znamy z dawnych, kultowych samochodów.
Stopnie mądrości [FELIETON]
Pamiętam swój pierwszy dzień w przedszkolu. A raczej pamiętam jedną scenę. Koszmarną. Pani ustawiła nas w pary, bo mieliśmy wyjść na spacer.
Bycze życie [FELIETON]
„Jak się nie podciągniesz w szkole, to dostaniesz Ferrari!” – tak motywował swojego syna do nauki Ferruccio Lamborghini. Historię jego życia, kompleksów związanych z rolniczym pochodzeniem, wynalazków, rywalizacji i biznesowych pomysłów opowiada film „Lamborghini. Człowiek, który stworzył legendę”.
Kuroń była kobietą [FELIETON]
„Proszę Państwa, 4 czerwca 1989 r. skończył się w Polsce komunizm” – oznajmiła w Dzienniku Telewizyjnym aktorka Joanna Szczepkowska. Innego zdania są jednak twórcy spektaklu „Podwójny z frytkami” granego na scenie warszawskiego Teatru Dramatycznego im. Gustawa Holoubka. Dla nich takim punktem granicznym jest otwarcie pierwszej w Polsce „restauracji innej niż wszystkie”.
Być jak Barbie
Gdy w dzieciństwie bawiłyśmy się Barbie, wyobrażałyśmy sobie, że tak ubierają się dorosłe kobiety – być może także my w przyszłości. Potem cukierkowy styl Barbie wydawał nam się kiczowaty – nieadekwatny do dorosłego życia. Moda jednak się zmienia. Róż – od pasteli po fuksję – został zrehabilitowany, w ubiegłych sezonach święcił triumfy na pokazach.
Zrównoważona sieć sprzedaży jest korzystna dla konsumenta, pracownika i środowiska
Obecny w Polsce już od 30 lat BAT wraz z należącą do firmy siecią sprzedaży eSmoking World stawia na nowoczesny dizajn i szereg udoskonaleń punktów sieci wprowadzonych w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju. To ma zapewnić konsumentom jak najlepsze doświadczenia zakupowe, poprawić komfort pracy zatrudnionych i ograniczyć wpływ na środowisko - opowiada Rafał Mastalerz, Head of Retail, BAT Polska.
Czasy second handu. Dlaczego tak chętniej kupujemy rzeczy z drugiej ręki
Za symboliczny początek recommerce można uznać z pozoru niepozorne zdarzenie z 1994 r. Wówczas niejaki Dan Kohn sprzedał swojemu koledze używaną płytę z muzyką Stinga za pośrednictwem swojej strony internetowej NetMarket. Transakcja opiewała na kwotę 12,48 dol. Koło zostało zatem wymyślone!
Rotmistrz Pilecki. Powstanie międzynarodowy film o polskim żołnierzu
Rotmistrz Pilecki to bohater książki "Ochotnik" prof. Marco Patricelliego. Na podstawie publikacji powstanie film pt. "Enemy of my Enemy", który wyprodukuje amerykańskie studio Powder Hound Pictures we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Zdjęcia mają być kręcone w Polsce, USA i we Włoszech.
Być jak Kate Moss
Męskie kamizelki dla kobiet od kilku sezonów lansują największe domy mody. Można je nosić na bluzki z kołnierzami, w stylu lat 70., na T-shirt, pod garnitur, wreszcie… na gołe ciało. Ten sposób jest szczególnie interesujący, bo zestawia kulturowe atrybuty kamizelki – będącej symbolem prestiżu, elegancji, profesjonalizmu bogatych mężczyzn – z kobiecą zmysłowością.
Sierpniowe odkrycia. Nasze propozycje zakupowe
W tym miesiącu będzie egzotycznie – najmodniejsze spodnie pochodzą z Bermudów, a niezbędny kapelusz z Ekwadoru albo, jak kto woli, z Panamy. Do tego polecamy świetną restaurację brazylijską i niezwykłe naczynia polskiej marki Révolte.
Nababowie Gierka, czyli afera ministra Glazura
Adamowi Glazurowi, gierkowskiemu szefowi resortu budownictwa, ekipa Jaruzelskiego zgotowała pokazowy proces za to, że państwowe firmy za półdarmo wybudowały mu willę. Oskarżono go m.in. o kradzież należących do rządu kłów słonia z Nigerii.
Wspaniały plastikowy świat
Wszystko zaczęło się od Lili – przebojowej modelki z komiksu w tabloidzie „Bild”. Prawdziwy spełniony amerykański sen – od małego miasteczka w Wisconsin do posiadłości w Malibu. Sen, i to nie tylko małych dziewczynek, wyśniony na różowo i plastikowo, w końcu life in plastic, it's fantastic!
Gra cierpliwych. Czy warto inwestować w whisky? [WYWIAD]
Zawartość beczki stale „pracuje” – z biegiem czasu trunek zmienia smak, przeważnie na coraz lepszy. Jeśli będziesz trzymał jakąkolwiek beczkę whisky przez, dajmy na to, 30 lat, to prawie na pewno sporo na niej zarobisz – przekonuje Mikołaj Rzeźnik z Unique Spirits, doświadczony broker i popularyzator wiedzy o whisky.
Fundacja Beresteckich wspiera młodych artystów. "Sztuka i biznes dają ogromne możliwości rozwoju"
Jako homo sapiens wykształciliśmy wiele umiejętności, które pozwoliły nam przeżyć. A potem wykształciliśmy umiejętność, która pozwoliła nam stworzyć piękno - ta umiejętność to wrażliwość - mówi Bartosz Berestecki, fundator organizacji.