Fajrant
Marka nazwiska. Jak „Makłowicz i Synowie” (i nie tylko) rozwija się dzięki marce
Polskie nazwiska są trudne dla cudzoziemców do wymówienia. Jeszcze gorzej jest z ich pisownią – najeżoną „z”, „ź” i „ż”… Świetnie! Zagraniczni klienci nie pozostaną wobec takiej marki obojętni, polscy zaś docenią, że stawiasz na wartości rodzinne. Warto zachować nazwisko w nazwie brandu, zwłaszcza jeśli sprzedajesz wędliny, kosmetyki lub inny produkt, w którym zaufanie to podstawa.
Endorfiny w cenie. Wydajmy na to
W lutym rozpieszczamy zmysły blaskiem i zapachem świec, aromatycznymi kąpielami, wyrafinowaną włoską kolacją. Uzależnionym od endorfin proponujemy unikatową sportową markę.
Polecane książki. Luty 2024
Zaopatrz się w te pozycje!
Jak wytrwać w noworocznym postanowieniu
Do najtrudniejszych wyzwań noworocznych z pewnością należy rzucanie i ograniczanie palenia. Za nami pierwszy miesiąc nowego roku. Wiele osób niestety nie daje rady porzucić zgubnego nałogu z dnia na dzień i po krótkim okresie tytoniowej abstynencji przekłada swoje żelazne postanowienie o kolejny rok.
Rakieta
To jeden z najszybszych i najbardziej luksusowych elektryków na rynku. Co z nim więc jest nie tak?
Czas białych skarpetek. Film Kapitał, czyli jak zarobić pieniądze w Polsce
Młody polski socjolog Piotr Nowosad po trzech latach pracy na amerykańskim uniwersytecie powraca do kraju. Zarobił tam sporo dolarów, które teraz chce koniecznie zainwestować. Jak Piotrek sprawdzi się w rodzimym biznesie, którym przedtem nigdy się nie zajmował? To dobry pomysł na nieco zapomnianą, sprzed ćwierć wieku, komedię Feliksa Falka „Kapitał, czyli jak zarobić pieniądze w Polsce”.
Maciej Hutyra: "Bariera wejścia w brydża nie jest wysoka" [WYWIAD]
Jakiś czas temu byłem w podróży służbowej w Stanach Zjednoczonych. Tam informacja o tym, że jestem utytułowanym brydżystą, sprawiała, że w niektórych kręgach patrzono na mnie już w nieco inny sposób – mówi Maciej Hutyra, przedsiębiorca i brydżysta z licznymi sukcesami.
Odsłaniamy tajemnice Huberta Grossa, twórcy Supercluster
Hubert Gross w Rzeszowie rozwija startup kosmiczny, po pracy katuje „Patient Number 9” Ozzy’ego Osbourne’a. Uwielbia także latanie samolotami.
Artyści biznesu, czyli afera Art B
Do dziś nie wiadomo, czy jedna z najgłośniejszych afer gospodarczych III RP była przestępstwem, czy tylko sprytnym wykorzystaniem luki w prawie. Sprawa Art-B stała się jednak symbolem pierwszych lat transformacji gospodarczej w Polsce.
Biznesowy atut. Dlaczego brydż jest tak popularną grą wśród przedsiębiorców?
Brydż uczy wytrwałości i zachęca do zuchwałości. Z jednej strony wymaga strategicznego myślenia, z drugiej zaufania swojej intuicji. Zupełnie jak w biznesie! Do tego wzmacnia relacje i pozwala nawiązywać nowe znajomości. Nic dziwnego, że to rozrywka, którą upodobali sobie przedsiębiorcy.
Napędź swój biznes, daj popłynąć pomysłom. Jak przygotować się na przyszłość?
Bez względu na to, jak stabilna jest branża, w której działasz, lub jak bezpieczna jest twoja pozycja rynkowa, „jutro” w końcu nadejdzie. Jak się na nie przygotować? Rozbudzając już dziś kreatywność swojego zespołu, pozwalając płynąć ideom. Bo dzisiejsze pomysły odpowiadają za przyszłe zyski.
5 sposobów, aby nie porzucić noworocznych postanowień
Do 17 stycznia większość z nas rezygnuje z noworocznych zobowiązań. Eryk Szmyd, ekspert XTB dzieli się pięcioma kluczowymi radami, które pomogą wytrwać w realizacji założonych zamierzeń.
Na dobry początek. Wydajmy dobrze
W nowym roku polecamy… regenerację. Poza tym odważną, karnawałową biżuterię, barszcz ukraiński z mascarpone i polskie wazy, które przeniosą nas do przeszłości. Lava e Sal – regenerująca moc rytuałów.
Wiedźmin. Laurence Fishburne dołącza do obsady serialu Netfliksa
Laurence Fishburne wystąpi w kolejnym sezonie netfliksowego "Wiedźmina". Aktor wcieli się w postać Regisa.
Samochodem w zimie. Coraz bezpieczniej
Zima to wyzwanie! Tak dla kierowcy, jak i samochodu. Gdy na jezdniach jest „szklanka” lub jedziemy po pokrytych śniegiem górskich serpentynach, zimowe opony to o wiele za mało. Na śniegu docenimy napęd 4x4 i łańcuchy, wszędzie zaś nowoczesną elektronikę, która pomaga prowadzić auto. Warto też wykupić ubezpieczenie. Bo lepiej chuchać na zimne!
Redakcja My Company Polska poleca książki o biznesie i nie tylko
Wybrane pozycje na rynku wydawniczym, polecane przez naszych dziennikarzy.
Starość to nowa młodość [FELIETON]
Zauważyłem ostatnio dziwną rzecz: kiedy oglądam serial familijny – np. taki jak genialna „Współczesna rodzina” – identyfikuję się z dziadkami. Owszem, jestem dziadersem, ale dziadkiem jeszcze nie. Mam 53 lata i wciąż zajmuję się wychowaniem nastoletniego syna. Z tego co wiem, wnuków nie mam, ale nie jestem pewien, czy moja starsza córka mówi mi wszystko. No, ale z jakiegoś powodu w głowie jestem dziadkiem.
Kamil Osiecki, czyli twórca Ideamotive a po godzinach... członek kadry narodowej. Odsłaniamy tajemnice startupowca
CEO Ideamotive, który zdobywał doświadczenie w wielu innych organizacjach. Zafascynowany sztuczną inteligencją zwolennik biohackingu, czyli wszystkich czynności, które pomagają skoncentrować się na byciu szczęśliwym i dawaniu szczęścia innym.
Na śniegu i pod kocem
Pogoda w grudniu może być różna. Jeśli będzie śnieg, polecamy hotel ze świetnym dizajnem u podnóża stoku. Jeśli będzie deszcz, proponujemy filmowy wieczór pod kocem z modną przekąską z TikToka. Jakkolwiek by było, musicie mieć czapkę – najlepiej taką, która „robi look”. Ach i trzeba kupić prezenty! Podpowiadamy, czym zaskoczyć.
La dolce vita. Dlaczego wciąż sięgamy po słodycze?
Przyjemność zaklęta w małym ciasteczku, wykwintnej pralince inkrustowanej złotem, a nawet w niepozornej szarej kostce zwykłego cukru... Co sprawia, że niezależnie od przestróg medyków, wciąż sięgamy po słodycze? I ile jesteśmy gotowi za nie zapłacić.
Złodziejski sojusz robotniczo-chłopski. Największy skok na bank w PRL-u
Największego skoku na bank w PRL dokonali w niewielkim Wołowie kompletni amatorzy: elektryk, taksówkarz, magazynier, ślusarz oraz rymarz ze szwagrem. Pod względem złodziejskiej profesji okazali się jednak tak genialni, że milicja przez długie miesiące nie mogła ich namierzyć.
Kierunki studiów, które warto wybrać w 2024 roku
Programowanie, medycyna a może prawo? Firma Antal sprawdziła, jak wygląda obecnie największe zapotrzebowanie na specjalistów oraz porównała z przyszłymi trendami. Na które studia warto pójść, by zarabiać najwięcej?
Kalendarz "My Company Polska", czyli biznesowe ciekawostki o Bożym Narodzeniu
W tym roku postanowiliśmy przygotować własną wersję kalendarza adwentowego – po jednej ciekawostce na każdy dzień grudnia poprzedzający Wigilię. Co warto wiedzieć o Bożym Narodzeniu?
NETykieta vs NIEtykieta
Przybywa sytuacji, w których ciężar relacji zawodowych przenosi się do internetu. Gorzej, gdy ten ciężar staje się garbem.
Najciekawsze książki dla przedsiębiorców. Grudzień 2023
Oto najciekawsze premiery książkowe!
Redakcja My Company Polska poleca książki o biznesie i nie tylko
W kąciku literackim My Company Polska tym razem wyróżniamy pozycje o przyszłości technologii VR, świadomym liderstwie, skutecznym copywritingu i efektywnej motywacji.
Dlaczego czasem lepiej odpuścić
Rezygnując wcześniej, możesz przeżyć kolejny dzień i dalej walczyć. Możesz dać sobie szansę na pracę nad innym produktem. Ważne, by wiedzieć, kiedy zrezygnować. Najgorszym momentem na podjęcie decyzji jest ten, kiedy mleko się już rozleje.
Wojny marek. Rywalizacja jest tym, co klienci lubią najbardziej
„Zrzuć Watermana z drugiego piętra i zobacz, że nic mu się nie stanie” – taki slogan reklamowy wymyślił znany producent wiecznych piór. Jego konkurent odpowiedział: „Zrzuć Watermana z drugiego piętra i… kup sobie Parkera”. Wojny marek służą budowaniu silnej pozycji rynkowej. W gospodarce, jak i w polityce, sprawdza się prosta zasada: „gdzie dwóch się bije, tam każdy z nich korzysta!”.
Pierdyliard w rozumie [FELIETON]
– Rabbi, ile jest dwa razy dwa? – Mosze, a ty kupujesz czy sprzedajesz? Ten sucharkowy szmonces świetnie pokazuje, że w świecie biznesu i finansów nic wcale nie jest oczywiste.
Czas na kolor, czas na kalorie
W listopadzie postawmy na kolory i zastosujmy je nawet na zegarkach! Jedzmy rozgrzewające dania w kolorowych, emaliowanych naczyniach, odkrywajmy nowe, oryginalne miejsca, np. klubopiekarnię. A skoro o bułeczkach mowa, torba w kształcie rogalika też poprawi humor.
Kompakt dobry do wszystkiego
Tablety nie mają ostatnio dobrej prasy – sprzedaż i udział w rynku spada, głównie na korzyść małych laptopów. Jednak to cenowo tablety wygrywają, zwłaszcza kiedy producenci wyposażają je w dodatkowe akcesoria pozwalające z laptopami konkurować.
Giełda Filmów Wartościowych. Forhend, równość, braterstwo
Tegoroczny US Open zapisał się w historii jako pierwszy wielkoszlemowy turniej, w którym już od 50 lat wypłacane są równe premie zarówno dla tenisistów, jak i tenisistek. O słynnym meczu tenisowym rozegranym pomiędzy „szowinistyczną męską świnią i kudłatą feministką”.
Czy elektryczne auta z Chin podbiją Europę
Marki z Chin, dotąd niedoceniane w Europie, teraz zdobywają kolejne rynki Starego Kontynentu. Przybywa ich również w Polsce. Chińczycy przyciągają bowiem klientów już nie tylko ceną, ale też przyzwoitą jakością.
Dziejowa sprawiedliwość
Ostatnio moja żona została zaproszona do biznesowego klubu kobiet. Z założenia ma on gromadzić kobiety sukcesu, które coś tam osiągnęły, i wspólnie mają osiągnąć jeszcze więcej.
Gambit przedsiębiorcy
Biznes to gra bez końca, ale odbywająca się według ściśle określonych zasad. Bez dobrej strategii o osiągnięcie sukcesu będzie bardzo trudno. Z pomocą przychodzą szachy, które uczą wielu cech, tak ważnych w trakcie rywalizacji z biznesowym konkurentem.