Simpact Ventures zainwestował w słowacką platformę, która analizuje ludzkie emocje

Justin Lane
Dyrektor generalny Culture Pulse, Justin Lane. / fot. mat. pras.
Culture Pulse zebrał w grudniu 2024 r. 2,5 mln dolarów od polskiego funduszu Simpact Ventures, amerykańskiego B Ventures Group oraz czeskiego Rockaway Capital.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Culture Pulse to platforma, która wykorzystuje zaawansowaną sztuczną inteligencję do analizy i prognozowania dynamiki społecznej w czasie rzeczywistym. Dzięki technologiom digital twin i AI multiagent umożliwia tworzenie psychologicznie realistycznych modeli społeczności, które pozwalają na testowanie strategii w bezpiecznym, symulowanym środowisku przed ich wdrożeniem w rzeczywistości.

Technologia Culture Pulse

Startup odpowiada na wyzwania współczesnych społeczeństw, takie jak konflikty zbrojne i polaryzacja społeczna, które destabilizują społeczności i podważają zaufanie do instytucji. Platforma umożliwia decydentom przewidywanie i zapobieganie konfliktom, projektowanie strategii budowania pokoju oraz wspieranie spójności społecznej. Narzędzie pozwala również skutecznie walczyć z dezinformacją, identyfikując fałszywe narracje i umożliwiając szybkie reagowanie poprzez dostarczanie wiarygodnych informacji.

Poprzednia runda 

W 2023 r. Culture Pulse zabrał ok. 1 milion dolarów w rundzie seed od Zero Gravity Capital. Finansowanie było przeznaczone na pozyskanie nowych klientów B2B i powiększenie zespołu, by wyjść na nowe rynki. 

– Podczas gdy większość technologii na rynku może działać tylko w niewielkiej garstce języków, Culture Pulse działa w ponad 100 językach, obejmując 99% tekstów cyfrowych bez potrzeby przechowywania danych historycznych i modeluje systemy przekonań, które napędzają ludzkie zachowania. Inne produkty zapewniają tylko analizę sentymentu i zaangażowania - powiedział dyrektor generalny CulturePulse, Justin Lane.

Początki Culture Pulse

Przed komercyjną premierą technologia od CulturePulse była wykorzystywana w wielu projektach badawczych, takich jak np. The Forgiveness Project w Instytucie Woolf, gdzie wykorzystano zaawansowaną sztuczną inteligencję (MAAI) do symulacji i analizy warunków społecznych w Irlandii Północnej poprzez przefiltrowanie ponad 50 milionów artykułów z największej bazy danych społeczeństwa, jaką kiedykolwiek stworzono (GDelt) do 80 aspektów kultury, psychologii i moralności leżących u podstaw konfliktu w Irlandii Północnej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ