openai
zobacz inne tematyW końcu intelektualiści są warci tyle ile sportowcy. Meta płaci 100 mln dol. za pracownika OpenAI
Jiahui Yu, pracownik OpenAI, utalentowany specjalista od sztucznej inteligencji został "podkupiony" twórcom ChataGPT za 100 milionów dolarów przez Metę. Przykładowo wykup Christiana Ronaldo przez Real Madryt od Manchesteru United kosztował klub 80 mln dolarów.
Brudne zagranie Zuckerberga. Meta oferuje 100 mln dol. pracownikom OpenAI
Zgodnie z wywiadem, jakiego Sam Altman, szef OpenAI, udzielił programowi podcastowemu Uncapped with Jack Altman, Meta miała proponować wyspecjalizowanym pracownikom OpenAI nawet do 100 mln USD za podpisanie umowy i przejście do firmy Marka Zuckerberga.
Nieludzka uprzejmość. Zwroty grzecznościowe a sztuczna inteligencja
Mama zawsze powtarzała, że uprzejmość nic nie kosztuje. Cóż, była w błędzie! Zwroty grzecznościowe kierowane do sztucznej inteligencji kosztują technologicznych gigantów miliony dolarów rocznie. Mimo to pisanie „proszę” i „dziękuję” do modeli językowych ma sens. To nie tylko kwestia dobrych manier, ale również sposób na uzyskanie lepszych odpowiedzi.
Nowy model ChatGPT 4,5 rzadziej się myli i znacznie mniej halucynuje
OpenAI próbuje udowodnić, że nie bez powodu jest utożsamiany z rewolucją wokół sztucznej inteligencji. Nowy model popularnego ChatGPT, czyli 4,5 Orion bije poprzednie wersje o kilka długości. Szybsza premiera ma umocnić pozycję amerykańskiego giganta wobec zachwytu nad chińskim modelem R1 od DeepSeekAI.
Paweł Cieślicki. Poza biznesem
Na stałe mieszka w Belgii, gdzie rozwija LimitlessMind – startup wspierający przedsiębiorstwa w bezproblemowej integracji z agentami AI. Ale często wraca nad Wisłę – głównie dlatego, że kocha nasze krajobrazy.
Niebajki robotów. Czy nadchodzi era humanoidalnych maszyn?
Przypominające człowieka roboty kosztujące tyle, co najprostszy sprzęt RTV, obecne w każdym domu, obsługujące cię w kawiarni i pomagające w wielu innych aspektach życia? Wizjonerzy przekonują, że to perspektywa kilku, może kilkunastu lat – innowacyjne firmy i startupy już teraz pokazują, jak może wyglądać przyszłość. I liczą na – nomen omen – nieludzkie zyski.
Współzałożyciel OpenAI zakłada nowy startup. Chce zadbać o bezpieczeństwo sztucznej inteligencji
Ilya Sutskever, jeden z założycieli OpenAI, który był zaangażowany w nieudaną próbę pozbycia się z firm jej CEO – Sama Altmana, oznajmił, że rozpoczyna nowy projekt o nazwie Safe Superintelligence.
Jak zostać astronautą
...Albo kierowcą F1, przedsiębiorcą, kardiochirurgiem, budującym roboty, finansistą… Ile dzieci, tyle marzeń – najważniejsze, żeby nigdy z nich nie rezygnować.
Jakub Pachocki głównym naukowcem w OpenAI. "To jeden z największych umysłów naszego pokolenia"
Osobowa rewolucja w OpenAI. Z funkcji głównego naukowca zrezygnował jeden z twórców firmy, Ilya Sutskever. Jego miejsce zajmie Polak, Jakub Pachocki.
ChatGPT pomoże w rozwoju szczepionek. Jest umowa z Moderną
Moderna wdraża narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji OpenAI. Jak informują przedstawiciele koncernu, ChatGPT już teraz pomaga w pracach nad rozwojem szczepionek.
Przewrót czy przegrupowanie [FELIETON]
37-letni Altman to naprawdę ważna figura w świecie AI. Jego celem, z czym się zresztą specjalnie kryje, jest ukształtowanie nowego porządku świata - pisze nasz redaktor naczelny.
Alarm w OpenAI: Sztuczna Inteligencja może przerosnąć człowieka w ciągu roku?
Zgodnie z informacjami agencji Reutera, przed niedawnym zwolnieniem dyrektora Samuela Altmana, zespół badawczy OpenAI poinformował radę nadzorczą o przełomowym odkryciu. To odkrycie, według informacji, może stanowić potencjalne zagrożenie dla ludzkości. Chodzi o technologię nazywaną superinteligencją lub silną sztuczną inteligencją AGI.
Zmiany w OpenAI. Wojciech Zaremba: "Zarząd OpenAI powinien zrezygnować" [AKTUALIZACJA: Bunt w firmie]
Kolejna odsłona trzęsienia ziemi w OpenAI. Wojciech Zaremba - współzałożyciel spółki - napisał na portalu X, że zarząd OpenAI powinien zrezygnować. To pokłosie ostatnich przetasowań w firmie odpowiedzialnej za ChatGPT.
Altman i Brockman w Microsofcie! Satya Nadella: "Jesteśmy ekstremalnie podekscytowani"
Kolejne szokujące informacje odnośnie rewolucji kadrowej w OpenAI. Pomimo prób cofnięcia piątkowej decyzji o zwolnieniu CEO, Sama Altmana, przez radę dyrektorów firmy, do sukcesu nie doszło. Przed chwilą CEO Microsoftu, Satya Nadella, poinformował o zatrudnieniu Altmana i Brockmana u siebie, jako szefów strategicznego działu.
Najwięksi inwestorzy OpenAI naciskają, aby przywrócić Sama Altmana na stanowisko CEO
Zaskakująca decyzja zarządu o zwolnieniu Altmana nie spodobała się inwestorom.
Trzęsienie ziemi w OpenAI. CEO zwolniony, trzech Polaków odchodzi z firmy
Rada dyrektorów OpenAI zwolniła prezesa firmy, Sama Altmana, z jego funkcji. Przyczyna? "Niekonsekwencja w komunikacji z radą" - podała firma. Jak donosi portal theinformation.com, decyzję o odejściu z OpenAI podjęło trzech Polaków: Jakub Pachocki, Aleksander Mądry, i Szymon Sidor.
23 najbardziej wpływowych Polaków w AI
Polacy współtworzą ChatGPT oraz pomagali budować słynną kulę MSG w Las Vegas. Uczą roboty malować obrazy, przyspieszą powstawanie nowych leków. W naszym kraju drzemie ogromny potencjał i warto o tym mówić głośno!
OpenAI po cichu zmieniło swoje "podstawowe wartości"
Twórca ChatGPT, OpenAI, cicho zmienił wszystkie "podstawowe wartości" wymienione na swojej stronie internetowej.
GPTBot - nowe narzędzie OpenAI do scrapowania danych
OpenAI uruchamia GPTBota wraz ze szczegółowymi informacjami na temat możliwości ograniczania dostępu do udostępniania danych.
Wyścig gigantów: Google Bard wchodzi do Polski, by konkurować z OpenAI i Bingiem
Google ogłosiło rozszerzenie dostępu do swojego chatbota, Google Bard, o kolejne 40 krajów, w tym Polskę. Wcześniej narzędzie było dostępne tylko w USA i Wielkiej Brytanii. Firma poleca nowe rozwiązania swojej generatywnej AI.
Sam Altman, CEO OpenAI w Warszawie. Transmisja spotkania
23 maja Sam Altman, jeden z założycieli i CEO OpenAI - firmy, która stworzyła najbardziej popularnych chatbotów w modelu GPT - ChatGPT - weźmie udział w spotkaniu zorganizowanym przez Ideas NCBR. Oto transmisja.
Świat był gotowy na ChatGPT, ale nie jest gotowy na przyszłość. Wywiad z twórcą Chat GPT-4
ChatGPT rozpoczął rewolucję, jakiej nie spodziewali się nawet jego twórcy. W OpenAI – firmie odpowiadającej za najpopularniejsze narzędzie AI ostatnich lat – 32-letni Szymon Sidor jest jednym z czołowych badaczy w projekcie GPT-4. Tylko w rozmowie z „My Company Polska” naukowiec odpowiada na najważniejsze pytania dotyczące sztucznej inteligencji.
Polski biznes i 40 buntowników. Zestawienie osób i firm, które idą pod prąd
Bunt to wolność!” – śpiewał polski zespół Cool Kids of Death. A wolność to bardzo pożądana wartość również – a może przede wszystkim? – w biznesie.
Rewolucja Bing: jak działa nowy chatbot Microsoftu
Chatbot Bing wzmocniony przez Prometeusza, tytana sztucznej inteligencji, to nowa technologia odpicowana, jak po metamorfozie auta ze słynnego programu MTV „Pimp my ride”. Jak działa i co potrafi nowa wyszukiwarka Microsoftu, która spędza sen z oczu twórców Googla?
Aleksandra Przegalińska: "Dla biznesu sztuczna inteligencja to kura znosząca złote jajka" [WYWIAD]
Dla biznesu sztuczna inteligencja to kura znosząca złote jajka – mówi prof. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska, futurolożka, specjalistka od sztucznej inteligencji.
SmartyMeet zamknął pierwszą rundę finansowania. Polski videobot usprawnia wideorozmowy
Polski startup SmartyMeet zaledwie kilka miesięcy od inauguracji zakończył etap finansowania pre-seed na poziomie ponad 1 mln zł. Środki pozyskane od funduszu LT Capital i Amazon Web Services (AWS) Portfolio spółka przeznaczy na rozwój technologii videobota „Boe”, czyli asystenta sztucznej inteligencji podnoszącego efektywność spotkań online oraz na ekspansję na rynek brytyjski.
Jak wytrenować potwora - ChatGPT właśnie zmienia świat
Jeśli do tej pory nie słyszeliście o ChatGPT od OpenAI, to moje gratulacje – nie macie problemów z uzależnieniem od internetu. Od listopada wirtualny świat zachwyca się możliwościami, które dają programy oparte na sztucznej inteligencji stworzone przez amerykański startup. Tyle że to dopiero początek – w 2023 r. czeka nas rewolucja.