OpenAI po cichu zmieniło swoje "podstawowe wartości"

OpenAI zmienia wartości. Na zdjęciu CEO firmy, Sam
OpenAI zmienia wartości. Na zdjęciu CEO firmy, Sam Altman / Fot. Amir Cohen, Reuters
Twórca ChatGPT, OpenAI, cicho zmienił wszystkie "podstawowe wartości" wymienione na swojej stronie internetowej.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W ciągu ostatnich tygodni OpenAI zmieniło swoje wartości na stronie internetowej. Firma chce teraz położyć większy nacisk na opracowanie AGI, czyli  artificial general intelligence (ogólnej sztucznej inteligencji). 

CEO firmy, Sam Altman, opisał AGI jako "ekwiwalent przeciętnego człowieka, którego można by zatrudnić jako kolegę z pracy". Przy takich komentarzach trudno dalej myśleć, że firmy nie dążą do tego, aby zastąpić przynajmniej niektórych ludzi zautomatyzowanymi i cyfrowymi "odpowiednikami". 

Strona internetowa OpenAI wcześniej wymieniała sześć podstawowych wartości dla swoich pracowników, zgodnie ze zrzutem ekranu z 25 września z Internet Archive. Były to: rozważny, odważny, bezpretensjonalny, nastawiony na wpływ, współpracujący i zorientowany na rozwój.

Ta sama strona teraz wymienia teraz pięć wartości, przy czym "skupienie na AGI" jest pierwszą z nich. "Wszystko, co nie pomaga w tym, jest poza zakresem" - czytamy na stronie. Pozostałe wartości to: intensywny i energiczny; skalowanie; twórz coś, co ludzie pokochają; duch zespołowy. 

OpenAI nie odpowiedziało od razu na prośbę o komentarz.

OpenAI chce rozwijać ogólną AI

OpenAI od lat mówi, że chce rozwijać AGI, chociaż szczegóły dotyczące tego, jak taka technologia miałaby wyglądać nie są jasne. 

W opublikowanej w 2018 roku deklaracji misji, OpenAI opisało AGI jako "wysoce autonomiczne systemy, które przewyższają ludzi w większości wartościowo ekonomicznych prac".

ZOBACZ RÓWNIEŻ