akademia leona koźmińskiego
zobacz inne tematyKonferencja Business Archives & Resilience ICA - SBA 2024 Conference
MyCompany Polska jest patronem medialnym nadchodzącej konferencji Business Archives & Resilience, organizowanej przez Akademię Leona Koźmińskiego oraz Bank Gospodarstwa Krajowego. Wydarzenie zaplanowane na 22-24 września 2024 roku zgromadzi światowej klasy specjalistów, którzy podzielą się swoją wiedzą na temat roli archiwów biznesowych w budowaniu odporności organizacyjnej.
Ponad połowa studentów korzysta z AI przy pracach zaliczeniowych. "Potrzebne nowe regulacje"
Koźmińskiego. Zdecydowana większość studentów uważa, że uniwersytety powinny pozwalać na wykorzystywanie nowych technologii w procesie edukacyjnym, jednak przy wprowadzeniu jasnych regulacji dotyczących ich użycia.
Edukacyjni pionierzy
Nie boimy się wyzwań i lubimy pionierskie projekty, zależy też nam na jakości w każdej dziedzinie życia, dlatego postanowiliśmy zostać sponsorem strategicznym Akademii Leona Koźmińskiego – mówi Dagmara Senda, zastępczyni dyrektora Departamentu HR Ergo Hestii, i dodaje, że edukacja to inwestycja, która zawsze się opłaca.
Czy instytucje typu fintech mają szansę w Polsce? - wyniki badań ALK
Polski system bankowy ma inną strategię do wprowadzania nowych technologii finansowych niż ten w Europie czy Stanach Zjednoczonych. Gotowe rozwiązania, które są dostępne za sprawą fintechów, kupuje tylko 25 proc. krajowych banków. Na świecie taką strategię przyjmuje 60 proc. banków, a w USA – 80 proc. - Nowe technologie obniżają ryzyko kredytowe. Z drugiej strony, jeśli pochodzą od tych samych fintechów rośnie ryzyko systemowe — mówi autorka badania dr hab. Aneta Hryckiewicz z ALK.
Ranking Szanghajski: pozycja polskich uczelni wcale nie jest „wysoka”. "To nadużycie"
- Nie zgadzam się ze zdaniem, że obecne miejsca polskich uczelni w Rankingu Szanghajskim można określić „wysoką pozycją”. Słowa „wysoka pozycja” są pewnym nadużyciem. Obecny wynik Polski w rankingu powinien motywować nas do działania na rzecz zmian - mówi dyrektorka Biura Badań i Rozwoju Kadry w Akademii Leona Koźmińskiego.
Badanie: więcej śledzących profil społecznościowy firmy to większy przychód
Nawet o 30 mln złotych rocznie może poprawić się wynik finansowy przedsiębiorstwa, które umiejętnie angażuje uwagę użytkowników mediów społecznościowych. Badacze z Akademii Leona Koźmińskiego obliczyli, że przyrost widowni w serwisie Linkedin o 1 proc., może oznaczać powiększenie przychodu przedsiębiorstwa o 0,5 proc.
Jak stracić niemal 30 proc. akcji spółki: zatrudnij polityka!
Ekonomiści sprawdzili, jaki wpływ na rynkową wycenę spółek w długim okresie mają polityczne nominacje na funkcje w zarządach i radach nadzorczych. Jak ustalili, niektóre typy nominacji powodują spadek wartości akcji nawet o ponad jedną czwartą (28 proc.).
Ze sztuczną inteligencją przez biznesowy świat
Choć o sztucznej inteligencji mówi się coraz więcej, wciąż brakuje realnie merytorycznych dyskusji nad zasadnością jej implementacji w biznesie. Ten stan rzeczy próbuje zmieniać Fundacja Innovatorium, propagująca technologiczny rozwój.
dr Monika Sońta: "Perfekcjonizm w przygotowywaniu komunikatów na social media to błąd!"
Kluczem do sukcesu jest zbudowanie partnerskiej relacji, w której i marka pracownika, i pracodawcy czerpią ze swoich atutów – mówi dr Monika Sońta z Akademii Leona Koźmińskiego.
Najnowsze informacje ze świata biznesu. Listopad 2022
Jak co miesiąc prezentujemy najnowsze informacje ze świata biznesu.
Akademia Leona Koźmińskiego wysoko w rankingu „Financial Times”
44. miejsce na świecie i pierwsze w regionie zajmują studia Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego. To dotychczas największy sukces międzynarodowy polskich uczelni kształcących menedżerów. Koźmiński znalazł się w pierwszej lidze, obok tak znanych uczelni, jak New York University (40. miejsce), Cornell University (47.) czy University of Michigan (51.).
Prof. Koźmiński: "Trzeba zapłacić słony rachunek za ogromne marnotrawstwo ostatnich lat" [WYWIAD]
Wyjście z inflacji czy wręcz stagflacji musi się odbyć kosztem cierpienia ludzi. Trzeba zapłacić słony rachunek za niewiarygodne marnotrawstwo ostatnich lat – mówi prof. Andrzej K. Koźmiński, ekonomista i socjolog, twórca i honorowy prezydent Akademii Leona Koźmińskiego.
Rozważne i niezależne. Kobiety podbijają świat innowacji
Kobiety odnoszą coraz większe sukcesy w badaniach naukowych, zakładają też firmy, które potrafią zamienić ich odkrycia na dobrze prosperujący biznes. Przestają czekać z założonymi rękami, aż mężczyźni zaproszą je do współpracy. Coraz częściej postanawiają działać na własnych warunkach.
"Nie chodzi o to, by odbierać odwagę mężczyznom, ale by kobiety mocniej uwierzyły w siebie"
Kobiety w biznesie nadal w różnych miejscach spotyka systemowa dyskryminacja, ale równie trudne do pokonania są bariery, które tkwią w naszych głowach – mówi dr Anna Kieszkowska-Grudny, inicjatorka Akademii Przywództwa Kobiet LiderShe w Akademii Leona Koźmińskiego.
Czuła menedżerka. Nadchodzi epoka "kobiecego stylu zarządzania"?
Pandemia, kryzys ekonomiczny, wojna w Ukrainie. Nowe, niepewne warunki funkcjonowania biznesu sprawiają, że nadchodzi epoka „kobiecego stylu zarządzania”. Będziemy się go musieli nauczyć niezależnie od płci.
Polscy menedżerowie: zachłyśnięci władzą, czy po prostu pewni siebie? Wywiad z autorką badań
Jak wypadają polscy menedżerowie na tle liderów z innych państw? O wynikach badania ekspertów Akademii Leona Koźmińskiego opowiada jego współautorka dr hab. Anna Baczyńska.
Młodym menedżerom brakuje pokory? Tak wynika z badań polskich naukowców
Jak wypadają polscy menedżerowie na tle liderów z innych państw? Badanie ekspertów Akademii Leona Koźmińskiego.
Prof. Korzyński: "Parytet płci to na dłuższą metę złe rozwiązanie" [WYWIAD]
Jak mężczyzna widzi ogłoszenie o pracę i z 10 warunków, spełnia trzy, to uważa, że się nadaje. Kobieta musi spełnić w swojej ocenie większość, inaczej nie zaaplikuje. Najwyższy czas to zmienić! – mówi prof. Paweł Korzyński z Katedry Zarządzania Zasobami Ludzkimi Akademii Leona Koźmińskiego.
7 rzeczy, o których powinni pamiętać specjaliści employer brandingu w każdej firmie
Radzi dr Monika Sońta z Katedry Zarządzania w Społeczeństwie Sieciowym na Akademii Leona Koźmińskiego.
Zwycięzcy badania Marka Godna Zaufania 2021
Oto firmy, które zdobyły zaufanie przedsiębiorców. Przedstawiamy wyniki badania Marka Godna Zaufania 2021.
Anioły i demony współczesnego świata technologii
Z jednej strony w naszym społeczeństwie brakuje myślenia strategicznego i długoterminowego. Z drugiej jednak tkwi silny pierwiastek ambicji, który często ujawnia się właśnie w dziedzinie nauki i technologii.
Google, Facebook i Amazon przejęli dużą część naszego życia. Czy powinni za to zapłacić? [WYWIAD]
Cyfrowi giganci – tacy, jak Google, Facebook czy Amazon – wkroczyli na niezagospodarowany teren i niemal całkowicie go skolonizowali, przy okazji przejmując dużą część naszego życia – mówi Jan Zygmuntowski, ekonomista z Akademii Leona Koźmińskiego.
Biznes na pełnych obrotach? Menedżerowie wracają do myślenia o rozwoju
Wszyscy są już zmęczeni pandemią i niestabilnością sytuacji. Coraz więcej firm chce powrotu do normalności - wynika z badań Akademii Leona Koźmińskiego.
Europejska Agencja Kosmiczna poszuka menedżerów w Polsce
Europejska Agencja Kosmiczna nawiązała stałe partnerstwo z Akademią Leona Koźmińskiego. To element programu ESA Lab, którego celem jest pozyskanie kadr z najlepszych uniwersutetów w Europie. Polska "dostarczy" kadry menedżerskie.
To najczęściej popełniane błędy przez menedżerów podczas rozmów kwalifikacyjnych [WYWIAD]
O co zapytać na rozgrzewkę, na jakie błędy poznawcze uważać i jak sprawdzić motywację kandydata, by dzięki rozmowie kwalifikacyjnej wybrać dobrego pracownika, radzi dr hab. Paweł Korzyński, headhunter i kierownik Katedry Zarządzania Zasobami Ludzkimi Akademii Leona Koźmińskiego
Rektor Akademii Leona Koźmińskiego: "Uczymy, jak połączyć kropki" [WYWIAD]
Współpraca między biznesem a uczelniami to dziś jedna z kluczowych spraw dla przyszłości zarówno nauki, jak i gospodarki – mówi prof. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego, która rozpoczyna strategiczną współpracę z magazynem „My Company Polska”.
„My Company Polska” rozpoczyna współpracę strategiczną z Akademią Leona Koźmińskiego
Magazyn „My Company Polska” oraz Akademia Leona Koźmińskiego rozpoczynają strategiczną współpracę. W jej ramach na łamach pisma oraz portalu internetowego mycompanypolska.pl będą regularnie publikowane wyniki badań uczelni z zakresu ekonomii, finansów, zarządzania i prawa, a pracownicy naukowi Akademii dołączą do grona stałych komentatorów i ekspertów pisma.
Oto najstarsze, wciąż działające warszawskie przedsiębiorstwa. Pierwsze powstało w 1819 roku
Społeczne akcje nie zdołały uratować stacjonarnego punktu Pracowni Rękawiczek Tomasza Kowalskiego przy ul. Chmielnej 10 w Warszawie, który działał 120 lat. Dlaczego? Nikt nie wiedział o kłopotach firmy. Pracownicy Akademii Leona Koźmińskiego stworzyli listę i mapę przedwojennych warszawskich przedsiębiorstw. Znaleźli ich 34, najstarsze powstało w 1819 roku.
Pracownik w roli ambasadora - jak budować pozycję marki w mediach społecznościowych
Budowanie zaufania do marki to proces, którego niezwykle ważnym elementem są pracownicy. Jak uczynić z pracowników ambasadorów marki i influencerów, którzy będą budowali jej pozycję w mediach społecznościowych podpowiadają dr hab. Paweł Korzyński i dr Monika Sońta z Akademii Leona Koźmińskiego.
Polscy menedżerowie pojadą na studia do Doliny Krzemowej. Ruszyła współpraca szkół biznesu
Akademia Leona Koźmińskiego dołączyła do grona czołowych szkół biznesu na świecie, tworzących Konsorcjum EMBA - Executive MBA Consortium for Global Business Innovation. Studenci i absolwenci programu Executive MBA z Koźmińskiego mogą odbyć część programu np. w Japonii, w Dolinie Krzemowej w USA, w Brazylii czy RPA.
Erasmus a przedsiębiorczość
Studiowanie za granicą pomaga później w rozwoju firmy? Sprawdziliśmy to.