Polscy menedżerowie pojadą na studia do Doliny Krzemowej. Ruszyła współpraca szkół biznesu

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
Akademia Leona Koźmińskiego dołączyła do grona czołowych szkół biznesu na świecie, tworzących Konsorcjum EMBA - Executive MBA Consortium for Global Business Innovation. Studenci i absolwenci programu Executive MBA z Koźmińskiego mogą odbyć część programu np. w Japonii, w Dolinie Krzemowej w USA, w Brazylii czy RPA.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

– Uczestnicy Konsorcjum są zobowiązani zorganizować residential week dla studentów i absolwentów programów szkół partnerskich. Pierwsza wymiana zaplanowana jest już na wrzesień 2021 r. Wówczas studenci EMBA z uczelni tworzących porozumienie udadzą się na studia do innych krajów w małych grupach (po 3-4 osoby), dzięki czemu będą mogli w pełni doświadczyć tamtejszego życia akademickiego, naukowego i praktyki biznesowej. Wymiana jest realizowana w ramach czesnego płaconego na macierzystej uczelni, a studenci ponoszą jedynie koszty przejazdów i zakwaterowania w innych krajach – tłumaczy Sylwia Hałas-Dej, dyrektorka Kozminski Executive Business School.

Jak dodaje, dzięki spotkaniom ze studentami i menedżerami z innych krajów, dyskusjom z akademikami i praktykami biznesu z całego świata, studenci Executive MBA Koźmińskiego zdobędą unikatowe doświadczenia i pozyskają globalną perspektywę, niezbędną w gospodarkach powracających do normalności po wstrząsach ostatniego roku.

Konsorcjum EMBA działa już ponad 10 lat i tworzy je 12 szkół biznesu ze świata. Są to: Bologna Business School (Włochy), The COPPEAD Graduate School of Business (Brazylia), Cranfield School of Management (Wielka Brytania), The Chapman Graduate School of Business (USA), ESAN Business School (Peru), Keio Business School (Japonia), Moscow International Higher Business School (Rosja), Sabanci School of Management (Turcja), The Lucas Graduate School of Business (USA), The University of Stellenbosch Business School (RPA), Munich Business School (Niemcy) i Kozminski University - Akademia Leona Koźmińskiego (Polska).

– Przystąpienie Akademii Leona Koźmińskiego do Konsorcjum służy przede wszystkim podnoszeniu kompetencji menedżerskich naszych słuchaczy Executive MBA, którzy poznają tajniki międzynarodowego biznesu w najlepszych uczelniach biznesowych na świecie. Nasz udział w tym elitarnym gronie służy też dalszemu umiędzynarodowieniu naszego programu Executive MBA. Już teraz ma on dobrą pozycję w rankingu „Financial Times”, w 2020 r. uplasował się na 63. miejscu na świecie, ale mamy ambicję, by sięgać znacznie wyżej. Obecnie studenci MBA biorą udział w tygodniowej wymianie z ESCP Business School, która jest naszym partnerem strategicznym. Teraz takich możliwości będzie więcej – powiedział prof. Grzegorz Mazurek, rektor ALK.

– Cieszymy się, że Akademia Leona Koźmińskiego dołącza do naszego konsorcjum, dzięki czemu co roku spora grupa menedżerów z całego świata pozna tajniki budowania sukcesu w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Z drugiej strony menedżerowie studiujący w Kozminski Executive MBA będą mogli zdobywać doświadczenie biznesowe w jednym z 11 kampusów szkół partnerskich rozsianych na całym świecie. Warto podkreślić, że Konsorcjum Executive MBA to coś więcej niż tylko wymiana międzynarodowa dla menedżerów najwyższego szczebla – stwierdził Jose R. de la Torre, dyrektor wykonawczy Konsorcjum EMBA.

– To także globalny rozwój programów kształcenia na poziomie MBA, wymiana doświadczeń pomiędzy uczelniami, liderami swoich regionów, a przede wszystkim to ogromna wartość dla menedżerów, którzy potrzebują najlepszego światowego wsparcia, szczególnie w takich trudnych czasach.

Z możliwości wyjazdu mogą skorzystać nie tylko aktualni studenci Akademii, ale także absolwenci studiów EMBA.

ZOBACZ RÓWNIEŻ