Edukacyjni pionierzy

Edukacyjni pionierzy
Fot. mat. pras.
Nie boimy się wyzwań i lubimy pionierskie projekty, zależy też nam na jakości w każdej dziedzinie życia, dlatego postanowiliśmy zostać sponsorem strategicznym Akademii Leona Koźmińskiego – mówi Dagmara Senda, zastępczyni dyrektora Departamentu HR Ergo Hestii, i dodaje, że edukacja to inwestycja, która zawsze się opłaca.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 12/2023 (99)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jakość to słowo, które w Ergo Hestii odmieniamy przez wszystkie przypadki. Zawsze staramy się o to, co najlepsze, zarówno gdy chodzi o bezpieczeństwo naszych klientów, ale także o ofertę dla naszych pracowników. Dotyczy to wszystkich dziedzin, także szkoleń. Kiedy cztery lata temu nawiązaliśmy współpracę w tym zakresie z Akademią Leona Koźmińskiego, okazało się, że to partner, który doskonale rozumie nasze potrzeby i dostarcza naszym pracownikom najwyższej jakości wiedzę dopasowaną do ich potrzeb – mówi Dagmara Senda. Przez te lata współpraca uczelni i firmy coraz bardziej się zacieśniała. – Po szkoleniach przyszedł czas na studia podyplomowe, które razem stworzyliśmy tak, by były idealnie skrojone pod potrzeby biznesu i by dawały także naszym pracownikom szansę na dzielenie się wiedzą z nowymi pokoleniami ubezpieczeniowych ekspertów. Teraz zupełnie naturalnym krokiem stało się wejście w pionierski projekt kapitału żelaznego – przekonuje.

Pierwszy w polskim środowisku akademickim kapitał żelazny to fundusz wieczysty, który sfinansowany zostanie m.in. z darowizn oraz ze środków pochodzących ze współpracy z partnerami uczelni. Zgromadzone środki będą inwestowane. Wypracowane zyski posłużą do sfinansowania strategicznych projektów wspierających rozwój młodych pokoleń, kadry akademickiej oraz badań naukowych. Pomysł zainspirowany jest osiągnięciami najlepszych zachodnich uniwersytetów. – Dzięki tej energii, dzięki zasobom, które możemy pozyskać, jesteśmy w stanie w relatywnie krótkim czasie zrealizować marzenia wielu z nas. Marzenia o tym, żeby tu, nad Wisłą, pojawił się ośrodek kształcenia biznesowego, który będzie nie tylko liderował w Europie Środkowo-Wschodniej, ale też będzie topowym ośrodkiem Europy, a może i świata – podkreśla prof. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego.

– Uznaliśmy, że chcemy być częścią tego projektu. Nie tylko dlatego, że lubimy pionierskie wyzwania, a przede wszystkim dlatego, że uważamy, że inwestycja w edukację się opłaca. Zawsze warto wspierać zdolnych młodych ludzi i dawać im szansę na rozwój – mówi Dagmara Senda i uważa, że dla firmy to nie tylko korzyści wizerunkowe, ale przede wszystkim szansa na rozwój. – Z Akademią Leona Koźmińskiego łączą nas wspólne wartości, czyli innowacyjność, wspieranie różnorodności, nowoczesne zarządzanie i kształcenie liderów. To otwiera nam drogę do dalszych wspólnych badań, projektów, które mogą mieć bezpośredni wpływ na rozwój naszego biznesu – tłumaczy.

Umowa z Akademią Leona Koźmińskiego została podpisana na dwa lata.

My Company Polska wydanie 12/2023 (99)

Więcej możesz przeczytać w 12/2023 (99) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ