Moja firma
Nie idź na całość!
Slogan z popularnego w Polsce programu telewizyjnego to najlepsza droga do szybkiego bankructwa w świecie inwestycji. Oto, jak dywersyfikować portfel i zamiast „pójść na całość”, po prostu zarabiać.
Kolonializm motywacyjny
Systemy motywacyjne większości firm bazują na mechanizmach psychologicznych właściwych społeczeństwom Zachodu. Nie działają one jednak na pracowników z Globalnego Południa.
Parlament Europejski zdecydował: Koniec z opakowaniami przesadnie wypełnionymi powietrzem
Parlament Europejski ustala nowe standardy opakowań: koniec z dużymi paczkami chipsów wypełnionymi w większości powietrzem. Nowe regulacje mają na celu ochronę konsumentów i redukcję użycia plastiku.
ESG stało się pustym hasłem? Analitycy „nienawidzą” tego modnego skrótu
Amerykańskie fundusze inwestycyjne, które uwzględniają w swoich działaniach kwestie ESG tracą. Te europejskie zyskują jednak zainteresowanie. Czy winni są politycy Partii Republikańskiej, którzy nie chcą, aby priorytetowo traktować fundusze uwzględniające ESG? A może ten akronim to coś więcej niż tylko zbiór pustych haseł i kadry zarządzające wiedzą, że nie mają innego wyjścia niż odpowiedzialność? Choćby dlatego, że tego wymagają od nich ich klienci.
Niesprzedane hektolitry keczupu. Heinz ma problem z odpływem klientów
Niekiedy na przykładzie historii sprzedaży jednego produktu z katalogu ofert danej firmy możemy dostrzec problemy nie tylko omawianego przedsiębiorstwa, ale także trudności na całym rynku. Tak jest w przypadku globalnego gracza Heinz i jego flagowego artykułu - keczupu, który ostatnio notuje niższą sprzedaż.
Liderzy zielonej rewolucji
Jak łączyć cele biznesowe z ambitnymi wymaganiami ESG i oczekiwaniami klientów? W trakcie redakcyjnej debaty „My Company Polska” zastanawiali się nad tym eksperci: Klementyna Sobieraj (Archicom SA), Przemysław Kulik (BGK), Marcin Modliborek (Millennium Leasing) oraz Paweł Roszkowski (UNIQA).
Sposób na kredyt, czyli jak przygotować firmę do finansowania
Na co zwrócić uwagę przy składaniu wniosku o pierwszy kredyt firmowy? Co jest kluczowe z punku widzenia banku przy ocenie wniosku kredytowego? Oto kilka praktycznych wskazówek dla przedsiębiorców.
Misja: przetrwać szaleńców. Jak zarobić, kiedy trzęsie się polityczna ziemia
Kiedy w kraju rządzą szaleńcy – którzy ignorują prawidła działania ekonomii, a to, co piszą podręczniki, uważają za stek bzdur – z pewnością wcześniej czy później wpędzą swoich obywateli w kłopoty. Jak się bronić? Kiedy jest już bardzo źle, kupuj akcje.
Ubezpieczeniowy mus. Oto siedem najważniejszych produktów
Oto siedem najważniejszych produktów, które powinny znaleźć się w każdej firmie z sektora MSP, niezależnie od branży.
Zmieniający się obraz polskich konsumentów. Jakie aspekty strategii komercyjnej należy dostosować?
W ostatnich latach rynek nieustannie ewoluuje pod wpływem dynamicznych trendów oraz zmian społecznych i ekonomicznych. Wraz z rozwojem rynku zmienia się też obraz polskich konsumentów.
7 fundamentów skutecznego wdrożenia systemu ERP
Dobry system ERP przyniesie twojej firmie znaczące korzyści. Jeśli tylko nie popełnisz kilku prostych błędów – a da się to osiągnąć, stosując proste zasady.
(r)Ewolucja IT według Developico. Czy w 5 dni można osiągnąć 300 proc. ROI?
Przedsiębiorstwa, które nie scyfryzują swoich procesów biznesowych, same wypychają się z rynku – to śmiałe stwierdzenie Michała Guzowskiego, CEO Developico. Jego przekonanie bazuje na obserwacji rozwoju spółek takich jak Budimex, Tchibo, Amica czy Carlsberg. W takich firmach codziennością w biznesie jest korzystanie z narzędzi informatycznych wspierających pracę biurową. Często do procesów operacyjnych związanych z HR, finansami czy sprzedażą wykorzystuje się pliki Excel. A to błąd, który może dużo kosztować.
Tego potrzebują firmy. Startuje strefa biznesu
Rusza Strefa Biznesu! Internetowa platforma dla przedsiębiorców pozwala w jednym miejscu zarządzać codziennymi sprawami firmy, takimi jak finanse, leasing czy księgowość, a przede wszystkim aplikować o finansowanie niezbędnych środków trwałych lub o usługi dodatkowe (tzw. Value Added Services). Poprzez uruchomienie serwisu jego twórcy – czyli bank Credit Agricole i Grupa EFL – wspierają rodzimych przedsiębiorców w rozwoju działalności biznesowej.
Wojna reklamowa. Jak Lidl i Biedronka wytoczyły najcięższe działa
„Od 2002 roku Biedronka tańsza niż Lidl” – ten slogan został uznany za ostateczny casus belli i wezwanie do rozpoczęcia pełnoskalowej gorącej wojny. Co w niej dozwolone, jakiej broni można w tych reklamowych potyczkach używać? No i komu się to najbardziej opłaca?
Rok po rewolucji. Jak fundacje rodzinne zmieniają polski biznes
W Polsce powstaje coraz więcej fundacji rodzinnych. Przedsiębiorcy przekonali się do nowych przepisów, ale prawdziwa fala dopiero nadejdzie.
Kiedy ochrona zawiedzie. Czy warto inwestować w ubezpieczenia od cyberzagrożeń?
Do cyberbezpieczeństwa należy podchodzić kompleksowo. Firmy powinny nie tylko wdrażać chroniące je rozwiązania, ale także być przygotowane na wypadek, gdyby cyfrowe mury ochronne nie zdały egzaminu. Z pomocą przychodzą ubezpieczenia od cyberryzyk.
"Wrócę do biura, jak dasz mi podwyżkę". Ile kosztuje stacjonarny model pracy
Polscy pracownicy biurowi oczekują od pracodawców większej elastyczności względem lokalizacji miejsca pracy - ponad połowa chciałby pracować hybrydowo. Żeby wrócić w pełni do biur badani oczekiwaliby podwyżki wynagrodzenia o min 20 proc. - wynika z badań ASM Research i portali rocketjobs.pl oraz justjoin.it.
Rewolucja AI nierealna z szefem tyranem. Innowacje potrzebują więcej wolności
Zarządzanie adaptacyjne to system, który wykracza poza indywidualne cechy menedżerów i koncentruje się na rozwoju kompleksowej zdolności organizacji do sprawnego dostosowywania do zmiennych warunków. To może być lek na czasy rewolucji AI, bo innowacyjnych technologii nie da się tworzyć w hierarchicznym modelu zarządzania.
Koniec ukrytych składników: Rewolucyjne zmiany w etykietowaniu żywności w UE
Europa mówi "dość" ukrytym składnikom. Wkrótce na rynku żywnościowym Unii Europejskiej zaszczepione zostaną poważne zmiany, które mają na celu zwiększenie przejrzystości dla konsumentów – szczególnie w kategorii miodów, soków i dżemów.
Konsument Nowej Generacji
Dobre wieści! Wraz ze spadkiem inflacji Polacy wracają do sklepów, a zwłaszcza e-sklepów. Jak sprawić, by klienci trafili prosto do nas, nie do konkurencji? Oczywiście najlepiej wykorzystać do tego nowe technologie.
Agile w wydaniu eXtreme
Tempo, technologia i szacunek do natury – to trzy cechy, które sprawiają, że jesteśmy najlepszym fintechowym bankiem w Polsce – mówi Agata Strzelecka, dyrektor zarządzająca obszarem transformacji w VeloBanku.
Zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach paliw z poparciem ministry zdrowia
Minister zdrowia, Izabela Leszczyna, wyraziła stanowczy sprzeciw wobec sprzedaży alkoholu na stacjach paliw. Podczas rozmowy z Radiem Zet oświadczyła, że alkohol "w ogóle nie powinien być sprzedawany na stacjach benzynowych" i zapowiedziała dążenie do wprowadzenia odpowiednich regulacji.
Wiedz, kiedy się "wyłączyć", sprawdź, czy jesteś sową. 10 zasad ludzi produktywnych
Mnóstwo ludzi zaniedbuje pracę nad wszystkimi aspektami swojego zestawu narzędzi zwiększających produktywność, w związku z czym nie wykorzystują swoich umiejętności i mocnych stron. Ulegają słabościom i złym nawykom. W efekcie są o wiele mniej produktywni, niżby chcieli. Oto sposoby jak to zmienić.
Kobiety innowacji. Oto lista Polek, które zmieniają świat
Odnoszą coraz większe sukcesy w branży badań naukowych, a także biznesach wykorzystujących najnowsze technologie. Wygląda na to, że innowacja w coraz większym stopniu jest kobietą.
Nowa mobilizacja do armi w Ukrainie - zagrożenie dla polskiego rynku pracy?
W ostatni czwartek, ukraińska Rada Najwyższa, znaczną większością głosów, zdecydowała o przyjęciu nowego prawa dotyczącego mobilizacji. To zdarzenie może wywołać poważne zmiany dla obywateli Ukrainy pracujących w Polsce, a także wpłynąć na polski rynek pracy.
Firma bez granic
Zarządzanie zespołami zróżnicowanymi pod względem kulturowym staje się nad Wisłą codziennością. Jak przygotować się na dialog międzykulturowy w firmie?
To powinni być nowi idole. Najlepsi polscy innowatorzy
Każdy zna Dawida Podsiadłę i Darię Zawiałow, ale mało kto kojarzy Mirosława Trześniowskiego czy prof. Artura Podhorodeckiego. Oczywiście nie nam oceniać, kto ma większy wpływ na społeczeństwo, jednak żałujemy, że rodzimi innowatorzy raczej nie cieszą się powszechnym uznaniem. Może czas to zmienić?
Jak sfinansować transformację ESG w polskich firmach?
Ayming Polska z najnowszym raportem “Biznes w równowadze: Jak przyspieszyć transformację ESG?".
Nowe produkty konopne wchodzą do aptek. Polacy coraz bliżej legalizacji marihuany
Według badań Centrum Medycyny Konopnej pacjenci wciąż zmagają się z niedoborem produktów konopnych i medycznej marihuany w aptekach. Już 6 na 10 Polaków chciałoby skorzystać z takiej formy terapii. CMK zwiększa ofertę produktów na receptę na rynku, we współpracy z niemieckim gigantem branży.
Gdzie bywać, kogo znać. Polska mapa konferencji, eventów i targów
Jak znaleźć w zalewie eventów konferencję, na której poznasz inspirujących ludzi, sporo się nauczysz, złapiesz kontrahentów i pobawisz tak, jak śpiewał Młynarski, by nie wyczerpać możliwości ciurkiem?
Nowe technologie podbijają świat ubezpieczeń
Automatyczna ocena ryzyka, nowe modele wyceniające szkody, cyfrowy obieg dokumentacji i wykorzystanie AI do analizy zdjęć. Nowe technologie zdobywają serca i umysły firm z branży ubezpieczeniowej.
Lepiej zapobiegać, niż leczyć. "Tylko połowa firm wspiera kondycję psychiczną pracowników"
Tylko połowa pracodawców deklaruje, że w mniejszym lub większym stopniu stara się wspierać kondycję psychiczną pracowników, a 30 proc. uważa, że to sprawa prywatna i firmie nic do tego.
ABC inkluzywnej firmy
Jak zbudować włączającą firmę – radzą w trakcie debaty „My Company Polska” Agnieszka Dzięgielewska-Jończyk, dyrektorka oddziału w Polsce Nordea Bank, Dominika Bąk-Majka, Senior Operations Manager Amazon, i Aneta Kabrońska, HR Business Partnerka w ERGO Hestii.
AI wspiera wyceny spółek
Utrzymują się silne fundamenty wzrostu na światowych giełdach. Jednym z motorów napędowych pozostaje rozwój projektów opartych na sztucznej inteligencji (AI).
Rozwiń skrzydła, czyli jak dobrać system ERP do potrzeb firmy
Czujesz, że twoja firma ma potencjał do szybkiego rozwoju, ale „coś” ją blokuje? To może być niedopasowany system ERP!