Moja firma

Różne pokolenia, różne style pracy

Różne pokolenia, różne style pracy

Zmiana pokoleniowa to jeden z najważniejszych czynników wpływających na rynek pracy. Obecnie połowa pracowników należy do generacji Y, ale do 2025 r. liczba ta zwiększy się do 75 proc. Wizja wzrostu sprawia, że organizacje muszą przystosować swoją struktu

BIGRAM 26.01.2017
Hotelowa mapa dla biznesu

Hotelowa mapa dla biznesu

Polska wciąż umacnia swoją pozycję, jeśli chodzi o turystykę biznesową. Rośnie liczba udzielanych noclegów, goście coraz łatwiej znajdują komfort i zaplecze, na którym im zależy, a hotelarze zacierają ręce.

Wielka wyjazdowa mobilizacja

Wielka wyjazdowa mobilizacja

Wraz z rozwojem polskiej gospodarki i kontaktów biznesowych pomiędzy firmami, przybywa podróży służbowych, rośnie też stopień ich skomplikowania. Sensowne organizowanie takich wyjazdów, często za pomocą nowych technologii i zewnętrznych usługodawców, wyraźnie nabiera znaczenia.

Największe wyzwania rekrutacji

Największe wyzwania rekrutacji

70 proc. pracodawców ankietowanych w badaniu BIGRAM „Wyzwania rekrutacji. Jak przyciągnąć i utrzymać w firmie wartościowych pracowników”, porównując sytuację z poprzednim rokiem, przyznało, że ma poważne problemy z uzyskaniem odpowiednio wykwalifikowanych

Słaba waluta szkodzi i pomaga

Słaba waluta szkodzi i pomaga

Złotego wzmacniały zrównoważony bilans wymiany z zagranicą, wyższe niż w strefie euro stopy procentowe i głębsza deflacja. Ściągały zaś w dół słaby napływ funduszy unijnych, niepewność inwestorów co do dalszej polityki gospodarczej państwa i ogólnie nie najlepszy klimat na rynkach wschodzących. Jest skądinąd nadzieja, że nasza waluta zdrożeje.

Sprawdź, ile możesz zyskać, wprowadzając kupony rabatowe do sklepu

Sprawdź, ile możesz zyskać, wprowadzając kupony rabatowe do sklepu

Wprowadzenie kodów rabatowych do e-sklepu nie wiąże się z ogromnymi kosztami. Oczywiście mowa o samym wygenerowaniu kodów oraz ich implementacji w panelu strony. Dodatkowo kody można dystrybuować w bardzo łatwy sposób, między innymi poprzez portale z koda

Materiał Partnera 07.12.2016
Telefon zamiast karty? Sprzedawco – bądź gotów

Telefon zamiast karty? Sprzedawco – bądź gotów

Aż 7,5 mln smartfonów sprzedano w Polsce tylko w ubiegłym roku – wyliczyła firma IDC. Potencjalnie każdy posiadacz takiego urządzenia może być zainteresowany tym, aby w sklepie, zamiast gotówką lub kartą, płacić nim za zakupy. Akceptacja mobilnych płatności powoli staje się w handlu koniecznością.

Chemia na ratunek

Chemia na ratunek

W październiku 2010 r. liczba ludzi na Ziemi przekroczyła 7 mld. Choć nie przybywa nas już w takim tempie, jak jeszcze pod koniec XX w., za niespełna dekadę ludzi będzie i tak więcej o miliard, a w połowie stulecia – o kolejne półtora miliarda. To oznacza ogromne wyzwania związane z wyżywieniem, którym nie sprostamy bez przemysłu chemicznego.

Skorzystać na bankructwie

Skorzystać na bankructwie

Procedura pre-pack umożliwia zmianę właściciela i oddłużenie firmy nawet overnight, a nikt z wierzycieli czy kontrahentów nawet nie musi się dowiedzieć o niewypłacalności.

Płynność: gdy potrzebne jest leczenie

Płynność: gdy potrzebne jest leczenie

Mamy wielkie zyski, tylko muszą się one zmaterializować – zapewniał kilka dni przed ogłoszeniem bankructwa Enronu jeden z jego szefów. Podobny los może spotkać każdą firmę, która w porę nie zadba o swoje przepływy finansowe.

Naiwność statystycznych obietnic

Naiwność statystycznych obietnic

W naszym myśleniu o finansach osobistych musi się wreszcie dokonać przewrót kopernikański. Nie jesteśmy pępkiem finansowego świata, rynki kapitałowe nie krążą wokół naszych indywidualnych portfeli i na pewno nie sprawią, że jako inwestorzy zarobimy akurat tyle, ile wynika z modeli statystycznych.

Włodzimierz Bogucki 24.07.2016
Byle nie wylać dziecka z kąpielą

Byle nie wylać dziecka z kąpielą

W Polsce, w przeciętnym prywatnym portfelu inwestycyjnym, brakuje dziś co najmniej kilku grup aktywów – takich, które w przyszłości z łatwością uzasadnią swoją przydatność.

Faktoring odwrotny tak samo dostępny jak niepełny

Faktoring odwrotny tak samo dostępny jak niepełny

Usługa faktoringu odwrotnego, polegająca na finansowaniu przez bank zobowiązań klienta wobec jego dostawców, znajduje coraz więcej zwolenników. Poprawa płynności finansowej i rabaty z tytułu skróconego terminu płatności to główne korzyści zauważalne przez klientów.

Monitoring floty: rozwiązania na miarę

Monitoring floty: rozwiązania na miarę

Dzisiejsze systemy monitoringu floty to zaawansowane rozwiązania, które oferują o wiele więcej funkcji niż lokalizacja pojazdu na mapie. Tego właśnie oczekują menedżerowie flot: elastycznych narzędzi IT, które są dokładnie dopasowane do potrzeb firmy i struktury parku pojazdów.

Księgowy online czy offline?

Księgowy online czy offline?

Chociaż już nawet w urzędach można wiele spraw załatwić „przez internet”, informatyzacja gospodarki wydaje się pomijać branżę księgową. Jedynie niewielki procent biur stacjonarnych ma w swojej ofercie usługi online, z których tak chętnie korzystają klienci.

Materiał partnera; Janusz Rynk, doradca podatkowy 24.05.2016
Dobrze dobrany certyfikat to zysk dla firmy

Dobrze dobrany certyfikat to zysk dla firmy

Cała ściana w gabinecie prezesa zapełniona wyróżnieniami, nagrodami i certyfikatami zdobytymi przez zarządzaną przez niego firmę to niespecjalnie zaskakujący widok. Aby te ostatnie nie były jednak wyłącznie elementem dekoracji, który co pewien czas należy wytrzeć z kurzu, warto postawić na takie, które mogą przynieść firmie również wymierne korzyści.

Uważajcie na walutowym polu

Uważajcie na walutowym polu

Świadome działania danego państwa osłabiające jego walutę w stosunku do innych powiązanych z nim znacząco gospodarek określa się mianem wojny walutowej. Ja jednak wolę terminologię ze świata sportu i twierdzę, że rynek walutowy przypomina dziś pole golfowe, na którym wszyscy regularnie oszukują.

Monetarny wrzątek

Monetarny wrzątek

Niewidomy, napełniając szklankę wrzątkiem, wkłada do niej palec, aby zapobiec przelaniu, ryzykując jednocześnie poparzenie. Banki centralne zachowują się dziś tak samo, bo nie są w stanie zobaczyć konsekwencji własnych działań.

Wycena akcji z perspektywy obligacji

Wycena akcji z perspektywy obligacji

Gorący sezon na inwestycyjne przepowiednie mamy już za sobą: teraz rzekomo wiadomo dokładnie, co przyniesie przyszłość w najbliższych miesiącach. Tylko dlaczego tak niewielu autorów rynkowych horoskopów zdobywa się po roku na ich weryfikację?

Włodzimierz Bogucki 21.02.2016
Dekarbonizacja portfeli

Dekarbonizacja portfeli

Od zawarcia niedawnego porozumienia klimatycznego w Paryżu do wypracowania prawdziwie efektywnych rozwiązań przez wszystkich jego sygnatariuszy jeszcze daleka droga, bo na razie udajemy, że żyjemy na różnych planetach. Ale niektórzy inwestorzy już teraz zaczynają głosować swoimi portfelami, oczyszczając je z paliw kopalnych.

Inwestycyjny rollercoaster

Inwestycyjny rollercoaster

Negatywne skutki globalizacji dopiero przed nami. W związku z tym czeka nas permanentny kryzys na rynkach kapitałowych (oraz szalone cenowe „jazdy”), co wymusi fundamentalne zmiany w myśleniu o inwestowaniu.

Funduszy unijnych nie trzeba się bać!

Funduszy unijnych nie trzeba się bać!

Proces pozyskiwania unijnego wsparcia wcale nie jest tak skomplikowany, jak głosi obiegowa opinia – przekonuje Mariusz Frankowski, dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.