Mobilna myjnia UpSteam już działa w Warszawie

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe
UpSteam - dotychczas dostępny wyłącznie dla firm posiadających flotę samochodową - przyjmuje teraz zamówienia od klientów indywidualnych. W Polsce usługa działa na razie tylko w Warszawie.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak to działa? Pracownicy myjni samochodowej UpSteam dojeżdżają do wybranej przez klienta lokalizacji rowerem lub własnym samochodem. Nie korzystają z żadnej innej technologii poza przenośnym spryskiwaczem do mycia, który nie wymaga podłączenia do prądu. Ekspresowa myjnia zużywa jedynie od jednego do maksymalnie trzech litrów wody na samochód, gdyż kluczowy w procesie mycia jest sam środek czyszczący, a nie woda. Dzięki temu podczas mycia nie są wytwarzane ścieki, więc na koniec pracownik zostawia po sobie czystą przestrzeń. Pracownicy używają także do usuwania zabrudzeń ręczników z mikrofibry, które potem zabierają ze sobą.

UpSteam dostępny jest Warszawie od marca br., ale do tej pory niewiele osób o nim słyszało. Dlatego firma rozpoczęła akcję ze zniżkami nawet 60 proc. - koszt usługi to wtedy 21 złotych. Jak przekonują przedstawiciele estońskiego startupu, dzięki UpSteam kierowcy mogą zoszczędzić nawet 2 godziny, bo tyle mniej więcej zajmuje mycie samochodu po zsumowaniu czasu na dojazd na myjnię, czekanie w kolejce i samą usługę.

- UpSteam to prawdopodobnie najbardziej przyjazna środowisku myjnia samochodowa na świecie, z niższym śladem ekologicznym niż jakiekolwiek inne rozwiązanie w branży. Do tej pory zaoszczędziliśmy już ponad 2,7 mln litrów wody - mówią twórcy UpSteam.

Estoński startup UpSteam powstał w 2017 roku w Tallinie. Obecny jest w Estonii, Finlandii oraz Polsce i w 2021 roku planuje rozszerzenie działalności na inne kraje skandynawskie, a także i Niemcy. W latach 2018 – 2019 startup został uznany za jeden z 5 najbardziej przyjaznych środowisku firm w Tallinie, a w 2020 r. został nominowany do nagrody European Business Award for the Environment – inicjatywy Komisji Europejskiej wyróżniającej pionierów w dziedzinie innowacji ekologicznych. Wyceniany jest na 14 mln euro.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY